Forum Forum finansoweKredyty

Renegocjacja kredytu hipotecznego

Renegocjacja kredytu hipotecznego

davineczka / 89.171.65.* / 2007-03-02 09:19
Witam,

Po rozpowie z doradca finansowym, ktory pomogl mi w kredycie mieskzaniowym, dowiedzialam sie ze mozna zlozyc wniosek z prosba o obnizenie orpocentowania (albo marzy) kredytu. ale z gory doradca powiedzial mi ze ja nie mam szans na pozytywne rozpatrzenie tego bo i tak mam dobre warunki... :(

Czy ktos probowal cos w tym temacie robic ?
Jakie tak naprawde mozna uzyc argumenty ? i kto sie tym zajmuje ? Lepiej osobiscie zlozyc ten wniosek do glownej siedziby banku ? a moze spotkac sie z ta osoba ktora decyduje o zmianie warunkow umowy ? a co tak naprawde mozna zmienic? czyli co zalezy od banku a co od sytuacji na rynku ?

wiele pytan, ale zanim napisze ten wniosek chce znac wasze sugestie i opinie.
Wyświetlaj:
pikolo / 81.15.148.* / 2007-03-10 17:21
Regulamin forum
rybka / 2007-03-02 17:02 / Tysiącznik na forum
Jeśli kredyt masz od kwietnia 2006 roku, to moim skromnym zdaniem raczej nie masz szans na obniżenie marży (a co za tym idzie, oprocentowania). Banki czasem "uginają" sie pod presją Klientów, którzy grożą przeniesieniem kredytu, ale chodzi tu o kredyty sprzed 4-5 lat, które na dziś są oprocentowane w CHF nawet 5-6% (z powodu dużo wyższej marży niż obecnie).
Spotkałem sie jednak z sytuacjami ( o czym pisałem na forum), że w niektórych bankach oprocentowanie rośnie szybciej niż stopu procentowe w Szwajcarii.
Może w Twojej sytuacji są jakieś haczyki w umowie?
Jeśli mogę w czymś pomóc, to proszę o maila.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: