renta czy praca

molek / 2011-03-23 11:17
witam, mam dylemat, biore rente 500zl miesiecznie (to bardzo niewiele), mam stweirdzona niezdolnosc do pracy, poniewaz niewidze dobrze z daleka. Jednak chcialabym pracowac, wyrwac sie z domu i zaroibc wiecej pienedzy...zastanawiam sie nad nie rpzedluzaniem renty, jednak obawiam sie, ze nikt mnie nie przymie do rpacy z taka wada wzroku:(
Wyświetlaj:
wiwan / 2011-03-23 11:38
Jako rencista może Pan podjąć pracę, wcale nie musi Pan z niej rezygnować, czy "nie przedłużać". Byłoby to nierozsądne. Jedynym ograniczeniem byłoby finansowe tzn. przekroczenie limitu dochodu z zatrudnienia skutkowałoby zmniejszeniem lub zawieszeniem wypłaty renty, ale z zachowaniem ciągłości prawa do niej.
Co więcej- jako ubezpieczony zdrowotnie z tytułu renty mógłby Pan pomyśleć o umowie o dzieło, która takiego ubezpieczenia nie daje, ale dają ją chętnie 'pracodawcy'. Co więcej- wynagrodzenie z jej tytułu nie wlicza się do ww limitu wynagrodzenia powodującego zmniejszenie renty.
kostekk / 2011-03-24 14:30
a jaki jest ten limit dochodu?
polakk89 / 2011-03-23 12:39 / Bywalec forum
Rozejrzyj się to nic złego ... obecnie dużo firm dostaje nawet dotacje na organizacje miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. W mojej byłej firmie pracowało parę takich osób jak i wraz ze mną studiują osoby niepełnosprawne.
Gapa12 / 2011-03-24 14:02 / Bywalec forum
Za 500 zł nie da się utrzymać, ja bym na Pana miejscu odrazu przyjął się do jakieś pracy!!

Najnowsze wpisy