Forum Polityka, aktualnościKraj

Resort zdrowia planuje zlikwidować druki RMUA

Resort zdrowia planuje zlikwidować druki RMUA

Money.pl / 2010-11-03 08:17
Wyświetlaj:
LISIAK / 77.255.9.* / 2010-11-07 00:51
ALE KTO BY ZBIERAŁ PIENIĄDZE NA BYŁYCH SB I INNYCH POPLECZNIKÓW, OBECNI POLITYCY MUSZĄ TEŻ TEGO PILNOWAĆ.
Anonim z manufaktury / 77.115.192.* / 2010-11-03 09:06
"Pretekstem do wprowadzenia zmian jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie KRUS."

Dziwna argumentacja.

Z plotek które do mnie dotarły, w momencie pojawienia się zarządzenia o przedstawieniu aktualnego druku RMUA u lekarza, było to, że jacyś PRACODAWCY stawiając w książeczkach zdrowia wszystkich swoich pracowników pieczątki poświadczające ich zatrudnienie ( a tym samym uprawnienia do świadczeń zdrowotnych), za część swoich pracowników składek do ZUS nie odprowadzało.

Nie wiem ile w tej plotce jest prawdy.

Ale może to jednak była prawda, bo ostatnio dotarła do mnie plotka (czyli informacja ze "źródła nieoficjalnego"), że w pewnym szacownym, dość dużym zakładzie, inspekcja wykryła ( przypadkiem - sic!), że w pracy, przy stanowiskach pracowało, między innymi, ok. 20 osób, nie mających ŻADNEJ umowy o pracę ! Czy mieli potwierdzenia w książeczkach zdrowia, tego już , niestety, nie wiem.

Pozdrawiam
m-53 / 83.24.25.* / 2010-11-03 08:17

dzięki likwidacji druku bezrobocie spadnie nawet o dwa punkty procentowe, gdyż wiele osób rejestruje się jako bezrobotne wyłącznie dla składki zdrowotnej.

To FANTASTYCZNE. Jeszcze kilka druczków zlikwiduję i po bezrobociu.
Rzeczywiste bezrobocie wzrośnie, bo część ludzi zatrudnia się choćby na ćwierć etatu wyłącznie dla opieki zdrowotnej.
Sprawi to też, że dostęp do leczenia uzyska około pół miliona osób, które są obecnie poza systemem.

- a kto za to zapłaci?
Romana1 / 217.96.73.* / 2010-11-08 08:40
Zupełny bezsens!!!
Przecież druk RMUA nie jest potwierdzeniem zapłaty składki przez pracodawcę, tylko potwierdzeniem, ze dany pracownik został wykazany na drukach ubezpieczeniowych. Inna rzecz, to to czy pracodawca płaci składkę na to ubezpieczenie. Jesli nie sam dobrowolnie to ściągnie to z niego komornik.

Najnowsze wpisy