Forum Forum podatkoweInne

Rezydentura w Anglii a podatek od nieruchomosci w Polsce co zrobic.

Rezydentura w Anglii a podatek od nieruchomosci w Polsce co zrobic.

danio79 / 2009-01-13 14:41
Jestem rezydentem podatkowym w Anglii, prowadze dzialalnosc gospodarcza a zona ma swietna prace na kontrakcie. Mieszkamy tu od 7 lat. Mielismy nieruchomosc w Polsce ktora sprzedalem i kupilem nastepna nieruchomosc za te pieniadze.Pytanie .Czy mam zaplacic podatek dochodowy w Polsce czy tez moze moge ta kwote przeznaczyc na splate kredytu hipotecznego w Anglii. Problemem jest to ze sprzedalem i kupilem nieruchomosc w 2008 a nowelizacja weszla z dniem 01012009. Dotego dochodzi jeszcze abolicja podatkowa z ktora nie wiem co zrobic w tej sytuacji.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-01-13 21:21 / Tysiącznik profesjonalny
Jak jesteś rezydentem zagranicznym, to nie rozliczasz się z dochodów zagranicznych w Polsce. A co do nieruchomości przepisy są w 3 rodzajach w zależności od roku nabycia, a nie sprzedaży :-)) Powiedz mi kiedy nabyłeś sprzedaną nieruchomość, to Ci odpowiem :-))
danio79 / 2009-01-14 11:57
nabylem nieruchomosc droga darowizny od matki w 2008 marcu i sprzedalem w czerwcu.
belladonna / 2009-01-14 16:37 / Tysiącznik profesjonalny
Gdybyś nabył w formie darowizny do końca 2006 roku to by było zwolnione z podatku, a tak to nie jest. Jedyną ulgą jest ulga meldunkowa. Zameldowanie na pobyt stały co najmniej 12 miesięcy. Przy darowiźnie kosztów nabycia nie ma, więc dochód wychodzi duży.
Podatek wynosi 19% od dochodu i należy go wykazać i wpłacić do końca kwietnia 2009 (PIT-36)
danio79 / 2009-01-16 17:53
Dzieki tyle to ja wiem .Tylko myslalem ze istnieje jakies obejcie tego. Wszystko sie zgadza co napisalas. DZieki

Najnowsze wpisy