Forum Forum inwestycyjneFundusze

rezygnacja z III filaru w AVIVA

rezygnacja z III filaru w AVIVA

figlarek / 2010-05-21 21:21
witam, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogę zrezygnować z III filaru? Mój agent, który się "mną" zajmuje nie do końca potrafi mi na to pytanie odpowiedzieć, generalnie mnie zbywa jeśli chodzi o ten temat.
W tym filarze jestem już prawie 4 lata, czy pieniądze, które tam wpłacałam mogą mi się w jakiś sposób odzyskać? bądź co się z nimi dalej dzieje??

Co w przypadku kiedy przestane płacić składki np. przez dwa miesiące, czy umowa automatycznie się rozwiązuje? jeżeli tak to co dalej?

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych :)
Wyświetlaj:
ruff666 / 164.126.39.* / 2013-05-04 13:44
ale nadal będzie trzeba opłacać składki bo wtedy dostaniesz mniej pieniędzy choć wysłałeś rezygnację i tak dalej będą ściągać składni z tego co masz na ich kącie i suma summarum dostaniesz mniej pieniędzy wiec dalej trzeba opłacać składki, mój brat tak miał zrezygnował przestał płacić składki i stracił pieniądze bo nie wiedział że trzeba płacić dalej składki
rwojtkowiak / 109.95.177.* / 2013-03-24 17:20
jest ktoś kto doradzi jak zrezygnować z 3 filaru w avivie?? niebardzo wiem jak sie za to zabrać.moj mail to buli_84@o2.pl z gory dziękuję
jerzy3000 / 83.31.230.* / 2013-03-24 20:18
po prostu skladasz rezygnacje na pismie - pismo do formy poleconym i z potwierdzeniem odbioru - inacej beda cie zbywac i kombinowac byc jednak nie zrezygnowal
nie daj sie manipulowac - a gdyby co to skladasz skarge do Komisji nadzoru nad funduszami
wiwan / 2010-05-24 10:42
Oczywiście, że można zrezygnować- przecież masz to w umowie. Pisemne wypowiedzenie i wskazanie konta do przelewu. W związku z tym, że jest to rezygnacja zostanie pobrany podatek Belki (19%) od uzyskanego przez te 4 lata dochodu.
Jeśli nie podpisałaś umowy z opcją regularnego opłacania składki- brak wpłat nie wpływa na rozwiązanie umowy.
Wszystkie odpowiedzi masz w umowie, a do wypowiedzenia nie mieszaj "swojego" agenta- będzie Cię od tego pomysłu odwodził.
figlarek / 2010-05-25 12:18
bardzo dziękuję za odpowiedź!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy