Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rolnictwo w gorszej kondycji?

Rolnictwo w gorszej kondycji?

skomentuj
Money.pl / 2009-08-24 17:30
Komentarze do wiadomości: Rolnictwo w gorszej kondycji?.
Wyświetlaj:
Darmowe.szkolenie / 89.77.236.* / 2009-10-12 19:04
Zapraszam na bezpłatne szkolenia wszystkie osoby zawodowo działające na obszarach wiejskich -osoby związane z polskim rolnictwem, doradców rolniczych / doradców środowiskowych oraz edukatorów z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Temat szkolenia: „Zmiany klimatyczne a rolnictwo w Polsce – ocena zagrożeń i sposoby adaptacji”.

Dzięki szkoleniu, poznasz i zrozumiesz przyczyny zmieniających się warunków środowiskowych oraz poznasz ich wpływ na obszary wiejskie. Poznasz problemy ekonomiczno-organizacyjne rolnictwa w Polsce oraz otrzymasz porady dot. sposobów adaptacji do nowych okoliczności.
Na szkoleniu, m.in. szczegółowo omówiona zostanie problematyka niedoborów wody oraz susz, coraz częściej występujących w Polsce.

Dla uczestników przygotowane zostały obszerne materiały merytoryczne, a na zakończenie szkolenia przewidziane jest rozdanie certyfikatów sygnowanych przez Instytut Ochrony Środowiska.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Ministerstwo Środowiska, Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Instytut Ochrony Środowiska oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych.
Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Najbliższe szkolenia: już 30 września b.r. i w I kwartale 2010 r w wybranych miastach.
Dodatkowych informacji na temat szkolenia oraz zgłoszeń udziela p. Iwona Graczyk mailowo - i.graczyk@zmianyklimatu.pl lub telefonicznie – (22) 644 67 95.

..i jeszcze..
Pozdrawiam wszystkich czytających!
Bernard+ / 83.22.109.* / 2009-08-24 19:04
Jak długo będziemy mieli tyle rozdrobnionych gospodarstw rolnych i będziemy za rolników uważali osoby posiadające mniej niż 12 ha użytków rolnych tak długo polskie rolnictwo będzie nieefektywne. Duże gospodarstwa wyposażone w odpowiednio dobrane komplety maszyn zatrudniają 1 osobę na około 20 ha a w małych gospodarstwach 2 osoby nieraz pracują na 3 ha. Trzeba przyspieszyć scalanie gruntów i zacząć od gruntów najlepszych klas bonitacyjnych. Trzeba podnieść zdecydowanie próg wielkości areału, od którego posiadający ziemię będzie traktowany jak rolnik nie 0,5 ha łąki i jedna koza i już ręka po dotacje i ulgi rolne ale minimum 12 ha użytków rolnych nieodłogujących powinno być tą granicą, od której uważamy w prawie, że istnieje gospodarstwo rolne. Zlikwidować KRUS i włączyć rolników do systemu ZUS. Zlikwidować dopłaty do paliwa "rolniczego" zastępując je ulgą podatkową większą za grunty orne i mniejszą za użytki zielone. Nie może z uprawiania malejącej ilości ziemi żyć na wysokim poziomie ciągle tak dużo osób uważanych za rolników chociaż od 10 lat niczego nie sprzedają na rynku płodów rolnych. Pieniądze publiczne powinny iść na tworzenie nowych miejsc pracy poza rolniczej na obszarach wiejskich a nie służyć konserwowaniu przestarzałej struktury agrarnej.
historyk / 80.50.180.* / 2009-08-24 17:30
ceny na żywnosć trzeba podwyzszyc na poziom przynajmniej Niemiec, będzie łatwiej przy wprowadzaniu euro
Ivv / 89.76.200.* / 2009-08-24 17:49
No to i pensje równocześnie też.
skomentuj

Najnowsze wpisy