Forum Forum dla firmDotacje

Rolnicy protestują. Bo mleko jest za tanie

Rolnicy protestują. Bo mleko jest za tanie

Money.pl / 2009-07-13 15:40
Komentarze do wiadomości: Rolnicy protestują. Bo mleko jest za tanie.
Wyświetlaj:
gosc1 / 89.174.215.* / 2009-07-14 08:24
Jestem konsumentem i bardzo się ciesze że mleko jest tanie:) a protestować to sobie każdy może :) Ja ostatnio chciałem kupić mazde3 ale była za droga (chyba wina słabej złotówki) chciałbym więc zaprotestować że cena nowej mazdy3 jest za wysoka!!! Żądam niższej!!! Ewentualnie zgodzę się na dopłatę z budżetu.
luki84 / 188.147.23.* / 2010-03-16 13:23
Do kolegi od mleka. Pochodze ze wsi i wcale tego nie zaluje. Ceny mleka jak i innych artykulow rolno-spozywczych w sklepach sa nieodpowiednio wysokie wzgledem cen, ktore otrzymuja rolnicy. Srednie ceny mleka w sklepie to trzykrotnosc tego co dostaja producenci !!! Natomiast ceny zywca to srednio 3,20 zl !!! Gdzie tu mowi o jakiejkolwiek oplacalnosci. Nawet nie ma oplacalnosci w cenach zboz . Moj brat ma kolo 10 ha ziemi , a przez hodowle swin zadluzyl sie na kolo 10000zl. A mial zawalona cala stajnie tucznikami, przez co cale zarobione ciezko pieniadze zagranica poszly na dlugi.
Informacje podawane w TV przez wielkich wlascicieli firm miesnych to ladna szopka aby wodzic rolnikow za nos, ze dolek swinski minie i sie polepszy. U nas nikt rolnikow nie wspiera, nie stoi za rolnikami murem i nie broni polskiego rolnictwa !
Najlepsze wyjscie to nic nie uprawiac i isc do pracy bo tylko dlatego mozna jakos wyzyc.
I do pana od mleka. Jezeli nie wie jakie sa realia na wsiach, ile trzeba wlozyc pracy i wysilku aby na chleb uzbierac to niech nie zabiera glosu, bo o produkcji rolnej slyszal i widzial tylko to co w telewizji pokazuja
Tomek12344 / 62.21.54.* / 2010-02-15 14:38
Tyle, że ceny mleka i wyrobów mlecznych w sklepach są niezmienne (nie zmalały!). Rolnicy dostają od 60gr do 1zł za litr mleka, gdzie średnio 86gr./litr to granica opłacalności. Tak na prawdę to pasożytami są wszyscy po drodze od rolnika do konsumenta, którzy narzucają zdecydowanie za duże marże. Śmieszą mnie wypowiedzi tych wszystkich, którzy nie mają pojęcia jak wygląda i jak ciężka jest praca na wsi. Straszna jest nasza polska mentalność (polscy rolnicy dostają znacznie mniejsze dopłaty od rolników "starych członków" UE, a większość Polaków najchętniej by je im odebrała zamiast samemu starać się o środki Unijne - przecież w innych sektorach jest także multum różnych programów). Rolnikom nie ma czego zazdrościć tylko samemu starać się o fundusze.
jliber / 2009-07-13 15:40 / Tysiącznik na forum
Każda normalna firma w takiej sytuacji rozważyłaby zmianę profilu działalności lub bankructwo. Jednak rolnicy pasożyty mogą liczyć na zapomogę i regulacje pokryte z kieszeni podatnika i konsumenta.
nierolnik / 83.28.106.* / 2009-07-13 16:36
Trzeba było zostać rolnikiem. ;-)
mrówka123 / 83.28.106.* / 2009-07-13 16:35
Trzeba było zostać rolnikiem. ;-)

Najnowsze wpisy