Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rosja dziwi się postawie Sikorskiego

Rosja dziwi się postawie Sikorskiego

skomentuj
issael / 94.254.143.* / 2009-11-06 23:08
Rosyjskie ble ble dla plebsu.
Jezeli nie dla plebsu a dla swiatowej dyplomacji, to znaczy że , albo dyplomacja zeszła na psy, albo rosyjska dyplomacja tak nisko ocenia dyplomatów z innych krajów
Jezeli Rogozin nie rozumie, zwiazku przyczynowo skutkowego takiej reakcji Polski, to z Jego intelekt w momencie tej wypowiedzi musiał wziąć sobie urlop.
Polska realizuje swój interes obronny. w tym interesie jest aby NATO otwierało sie na Rosję w perspektywie przyjmując Ją (Rosję) do swojego grona. Natomiast dla biezacej polityki , zwłaszcza w kontekscie ostatnich ćwiczeń wojskowych Rosyjsko-Białoruskich, gdzie to Polska była agresorem, a cwiczone były działąnia zaczepne przez wojska Rosyjsko-Białoruskie. Działania zaczepne w stosunku do Polski. W takim przypadku obecnośc wojsk NATO w tym USA na terenie Polski, ma za zadanie skłonić Rosje do powaznego zastanowienia sie, zanim kiedykolwiek w swojej "obronie" zdecyduje się zaatakować Polskę.
Chociaz jak pokazuje wasza Polska historia, i sojusze z "zachodem" nie liczyłbym zbytnio na "zachód" nawet na USA.
Polska jest pionkiem w geostrategicznych zmaganiach, wprawdzie dosyć waznym, ale jednak pionkiem, a pionki czesto sie poswieca.
Warto aby polscy politycy zdawali sobie z tego sprawe.
skomentuj

Najnowsze wpisy