Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rosja nie wstąpi do OPEC. Moskwa woli pozostać obserwatorem

Rosja nie wstąpi do OPEC. Moskwa woli pozostać obserwatorem

Wyświetlaj:
crispar / 80.50.144.* / 2015-09-08 14:16
spekulanci nie nazra sie nigdy, koszty transportu spadly chocby o tyle ile spadly ceny ropy czyli jakies50% i co?ceny paliw spadly o 0.5%,ceny biletow za transport w komunikacji jakos nie spadly nawet nie drgnely w dol,ceny towarow tez nie spadly a jesli to o 0.5% z czego sie wiec barany utrzymacie ecperci was utrzymaja?bo prekariat was raczej nie utrzyma bo z tego co wypracuje to mu nawet na zarcie od 1 do 1 braknie jak tak dalej bedziecie krasc
Michal007 / 82.196.52.* / 2015-09-07 14:01
Przepraszam ale czy to nie jest jawna spekulacja cen ? i trzymanie ich wysoko ? czy ja tylko to widze ?
PS: jak mozna powiedziec ze gospodarka ucierpi z tytulu tanich cen ropy naftowe jezeli gostodarka opiera sie na transorcie tansza ropa tanszy transport tansze ceny rzywnosci i innych produktow, i wieksza podaz poniewarz ludzie moga wiecej kupic za te same pieniadze ?? Jestem glupi czy co ? czy oni juz tak oglupili narod ze mozna to pisac i nikt tego nierozumie ?
alsis / 213.77.28.* / 2015-09-07 16:47
Mówienie iż gospodarka ucierpi z powodu niskich cen ropy, kiedy mu importujemy ten surowiec świadczy o postawie antypolskiej postawie przeciwko Polakom. Nie wiem kto tak twierdzi. Niskie ceny ropy to dla nas bardzo dobrze. Spadek cen ropy nie przekłada się na spadek cen paliw ponieważ akcyza jest płacona od litra ( około 1,75 PLN za 1 litr Pb 95) a VAT jest liczony również od akcyzy. To jest złodziejstwo naszego Państwa. Nawet gdyby import ropy był za 10 USD za baryłkę to cena nie spadnie poniżej 4 PLN za litr.
zxc12 / 83.6.57.* / 2015-09-07 13:36
w Rosji "przemysł naftowy jest w rękach prywatnych, co nie jest charakterystyczne dla OPEC
a naród patrzy i jeszcze popiera złodziei

Najnowsze wpisy