Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski: Nie straszcie Polaków widmem krachu

Rostowski: Nie straszcie Polaków widmem krachu

Wyświetlaj:
ch / 79.187.35.* / 2008-10-05 18:36
właśnie się uśmiałem bo dowiedziałem się że Polska to potęga światowa której kryzys się nie ima - ten facet w to wierzy? Jeżeli już w Niemczech słychać o upadku banku to u nas jutro będzie to samo tylko ze zdwojoną siłą
podatnik / 2008-10-03 15:08 / Bywalec forum
NOWE REGULACJE BĘDĄ DOTYCZYŁU TRANSAKCJI ZAWARTYCH W PRZYSZŁOŚCI , A ILE JUŻ UDZIELONO KREDYTÓW,KTÓRE SĄ NIE DO SPŁACENIA TEGO NIE WIEMY. DORADCY BANKOWI TO ZWYKLI AKWIZYTORZY,KTÓRZY WCISKALI LUDZIOM NA SIŁE KREDYTY , A KTO TERAZ PONIESIE ODPOWIEDZILANOŚC ZA TE NIE SPŁACONE - ROZSĄDNI UCZCIWI CIUŁACZE.BĘDZIE TRUDNIEJ O KREDYT , OPROCENTOWANIE KREDYTOW WZROSNIE , A OPROCENTOWANIE LOKAT ALBO ZMALEJE ALBO BEDZIE STALO W MIEJSCU,BObANKI BEDA MUSIALY ODROBIC STRATY.
SIANIE PANIKI W TAKIEJ SYTUACJI JEST DOWODEM GŁUPOTY I NIEZNAJOMOSCI ZAGADNIENIA I NIE MOGĄ POLITYCY DLA OSIAGNIECIA WLASNYCH KORZYSCI POLITYCZNYCH POKAZYWAC SIE JAKO WIELCE ZATROSKANI SYTUACJA I ZWOLYWAC SZTAB KRYZYSOWY BO TO WLASNIE DOPROWADZI DO KRYZYSU. ALE SĄ TACY ,KTORZY ABY ZAISTNIESC SA GOTOWI NAROBIC BALAGANU W GOSPODARCE .
NAPEWNO JAKIES BANKI BEDA MIALY PROBLEMY ZE SCIAGNIECIEM KREDYTOW I MOGA UPASC I TAKIE SYTUACJE JUZ MIELISMY PO 89 ROKU. PRZEWAZNIE PRZEJMOWALY JE INNE BANKI I KLIENCI DEPONUJACY W NICH PIENIADZE NIE PONIESLI STRAT.TAK TO NAJCZESCIEJ SIE ODBYWA . OBECNIE NAWET W USA GDZIE JEST POWAZNY PROBLEM NIE SLYCHAC BY PRZEPADLY DEPOZYTY LUDNOSCI.UTRATA ZAUFANIA DO BANKOW TO DLA SAMMYCH BANKOW KATASTROFA
I KIEDY BEDZIE TAKA SYTUACJE ,ZE BEDA PRZEPADALY PIENIADZE Z LOKAT TO BEDZIE WIELKI KRYZYS I WTEDY TO CO W SKARPECIE TEZ NIE BEDZIE NIC WARTE,WIEC UCIEKANIE Z DEPOZYTAMI W BANKACH DO SKARPETY TO NIE JEST WYJSCIE W SYTUACJI PROBLEMOW , BO TO WLASNIE NAKRECA KRYZYS.
e.gon / 198.28.69.* / 2008-10-03 11:18
Krachu może i nie będzie, ale nasze banki nie są aż tak bezpieczne, jak się p. ministrowi wydaje. Nie wiem, czy ogląda on telewizję, ale ja w niej często widuję reklamy pożyczek typu subprime. Wszystkie te kredyty w 15 minut i na dowód, hipoteki na 120% wartości inwestycji itp. Nie tylko w USA banki pożyczały pieniądze ludziom, których tylko w monencie dobrej koniunktury stać na spłatę. Nie wiemy ile takich kredytów udzielono w Polsce. Należy być więc ostrożnym i obserwować sytuację, nie ufając zbytnio ani panikosiejcom, ani ministrowi.
boban001 / 193.108.194.* / 2008-10-06 10:42
No trochę różnicy jest, w Stanach pożyczano pieniądze ludziom bez pracy, bez żadnych innych dochodów, bez aktywów, licząc na wzrost wartości domu, który kupią. U nas jest o wiele trudniej, w 15 minut z kredytu hipotecznego nie uzyskasz, co najwyżej wstępną decyzję (szybko można sprawdzić, czy w przeszłości spłacałeś kredyty, jest biuro informacji kredytowej; a po deklarowanym dochodzie w komputerze obliczą symulację spłaty kredytu; to naprawdę nie zajmuje dużo czasu)
andowc / 83.30.79.* / 2008-10-02 20:53
Nie widmem "krachu", ale "podwyżkami" (cen ),- można "straszyć".
Zyg_zyg / 85.222.34.* / 2008-10-02 18:18
Czy Pan Minister zna jakieś polskie banki oprócz NBP i PKO BP? Czy wg Pana Ministra jeżeli padnie centrala w N.Y, Londynie czy gdzie indziej to oddział w Polsce nie poniesie z tego tytułu ko sekwencji. Grunt do dobre samopoczucie Pana Ministra .
abx / 156.17.90.* / 2008-10-03 09:52
Bank Gospodarstwa Krajowego - infoprmuję
kombiiinator / 83.10.69.* / 2008-10-02 14:23
A to pan minister jeszcze nie auwazyl ze Polska nie jest jedynym krajemm na swiecie i ze nasza pozal sie boze gospodarka zalezy rowniez i od tego co za oceanem. To pan Minister nie wie ze ludzi inwestuja nie tylko w polsce...i co mamy im powiedziec ze jest luksik i komfortowo...ameryka tonie a my to mamy gdzies...przeciez polska godpodarka jest w super sytuacji....gratulacje Panie minister, gratulacje...pewnie analitycy powiedzieli Panu ze jest cool:)
Bankier_ / 195.35.80.* / 2008-10-02 13:40
Rzeczywiście muszę przyznać iż jeśli chodzi o sytuację Polski w dobie kryzysu na rynkach fin. to w zasadzie nie ma się czym aż tak przejmować. Polskie Banki mają mocne fundamenty a niedowiarkom i wróżbitom proponuje poczekać na wyniki instytucji znajdujących się na naszym rodzimym rynku po III kw.
To tak jak w dzisiejszej Rz. na pierwszej stronie piszą o tym iż np.Fortis Bank Polska jest pierwszy do sprzedaży przez grupe FORTIS... A po co mają sprzedawać skoro z kwartału na kwartał FBP ma naprawdę coraz lepsze wyniki...
Mam wrażenie iż kryzys to My sobie sami wykrakamy jak dalej będą się ukazywały takie artykuły jak w RZepie... - czy ktoś to jeszcze autoryzuje? Czy może ogarnia nas paranoja? Przecież jak tak dalej pójdzie to ludzie się tak przestraszą iż rzeczywiście zaczną wycofywać depozyty - a to dopiero może doprowadzić dobrze prosperujący Bank do upadłości przez jego brak płynności i braku pokrycia udzielonych kredytów... do tego spadek wartości przez spadek wartości akcjii itp.
Także warto zastanawiać się zanim póści się w "sieć" paniczne informacje...
rygar / 83.4.59.* / 2008-10-02 15:18
'polskie banki' ? to ktore to konkretnie poza NBP?

rzepa slusznie zauwazyla, ze jak centrale 'naszych' bankow beda potrzebowac gotowki to beda ja zasysac z polskich filii. proste i logiczne
FirezeuG / 2008-10-02 13:06 / Tysiącznik na forum
Jakim "widmem" ?? :)
Niestety żadna nowa komisja nie będzie w stanie utrzymać sektora finansowego w ryzach. Już lepiej zrobią jak zajmą się wróżeniem z fusów (przynajmniej śmiesznie będzie).
Krach już stoi i puka nam do drzwi a ustawy które wprowadzono, go nie odgonią bo tyczą sie tylko naszego rynku lokalnego a nie globalnej gospodarki, a niestety to oa dyktuje warunki. Czy to ważne w jakim kierunku zmierza nasza polityka monetarna skoro widmo kłopotów i to sporych, jest już nad strefą Euro od jakiegoś czasu. Proponuję Panu Rostowskiemu przestawienie się na hodowlę kurczaków albo coś w tym stylu bo jak na ekonomistę to ma on trochę za wąskie pole widzenia.
Howard Webb / 2008-10-02 10:56 / Bywalec forum
Wałęsa ma sto procent racji, że tych dwóch mogą istnieć przez negowanie dokonań poprzedników ponieważ sami nie mają umiejętności budowania.
Jeszcze kilka lat a era braci K przeminie. Choć ta era to destrukcja to potrzebna naszej młodej demokracji
ee / 85.89.191.* / 2008-10-02 20:35
Howard Webb---- o czym ty piszesz? Chyba jesteś po paru głębszych.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-10-02 12:25
Ble, ble, ble. Dzięki PiSowi w 2008 zarobiłem 4100 więcej. W 2009 zarobię 4700 więcej. I jeszcze parę dodatkowych stów w 2006 od lipca mi wpadło. Guzik mnie obchodzi czy w tej partii jest negowanie czy inna destrukcja. Zawdzięczam im realne pieniądze. Będą mieli mój głos póki nie zaczną mi ich kraść. A PO już mi ukradła z OFE. Uchwalili, że od każdej miesięcznej emerytury mam oddawać 3,5% dla ich kolesi.
Może zacznij myśleć portfelem, a nie sloganami? No, chyba że z panem prezesem rozmawiam, co na etacie nie jest...
FirezeuG / 2008-10-02 13:10 / Tysiącznik na forum
Panowie, oczym wy właściwie piszecie ?? Bo jak na komentarze do konkretnego artykułu to raczej średnio z trzymaniem się przez was tematu :)

Greeder:
Za wzrost twojej pensji to zamiast politykom podziękuj pracodawcy i tym którzy wyjechali za granicę:)

Pozdrawiam
Greeder / 62.89.78.* / 2008-10-02 13:29
Hmm, to pracodawcy i co wyjechali za granicę obniżyli składkę rentową i podatki? Cwaniaki!
FirezeuG / 2008-10-02 15:56 / Tysiącznik na forum
Składka rentowa (chodzi mi o jej obniżenie) to raczej strasznego wpływu na twoje dochody nie ma. Raptem 300 zł w moim wypadku. Podatki, hhhmmm no też nie bardzo może oszczędze jakieś 400 zł. Moja pensja wzrosła przedewszystkim przez to że na rynku ubyło sporo rąk do pracy a gospodarka mocno się wzmocniła (siła nabywcza wzrosła).
Dlatego ja dziękuje właśnie im :):)

Najnowsze wpisy