Forum Forum finansoweBanki

Rostowski: PKO BP nie potrzebuje dokapitalizowania

Rostowski: PKO BP nie potrzebuje dokapitalizowania

Wyświetlaj:
anty__ / 84.10.94.* / 2011-10-27 03:31
"wziąć" ??
zrzuta na slownik dla Pana Redaktora! ;)
Jacqb / 2011-10-27 00:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po pierwsze: TIER1 na poziomie 9% powinien być wprowadzony w 2008 roku, to oczywiste. Więc pewnie już za późno na takie ruchy. I co w tym kontekście z Bazyleą?
Po drugie kto potrafi czytać już dawno powinien rozczytać , że umorzenie długu Grecji nawet w 60% spowoduje zejście długu publicznego do poziomu 120%. A w roku 2012 będą 2 na pewno, a może 3 kwartały ujemnego wzrostu gospodarczego. To już pułapka ubóstwa w wersji afrykańskiej i gdyby nie Euro nikt by się nimi nie próbował zajmować.
Po trzecie podejrzewam że Niemcy, wyjątkowo pragmatyczny naród wiedzą, że Grecja to trup. Zresztą mają więcej danych niż ja, więc znajdą rozwiązanie racjonalizujące, ale już kalkulują na ile opłaca się wchodzić w to bagno. I na dziś to kwota 220 mld Euro. Czyli na tyle wyceniają ryzyko rozpadu strefy Euro.
Zobaczymy co dalej, ale na rok 2012 GPW odradzam.
Venture / 79.185.169.* / 2011-10-27 00:22
Uff, dobrze że mam inne nazwisko i mnie strata nie dotyczy. :)

A tak na poważnie i odbiegając od tematu to polecam zerknąć na stronę http://pricedingold.com i zobaczyć jak wygląda sytuacja cen poszczególnych walut, surowców czy indeksów liczona w złocie (wg mnie prawdziwym pieniądzu).

- Ceny żywności: http://pricedingold.com/food/
- Zbóż: http://pricedingold.com/wheat/
- Wełny: http://pricedingold.com/cotton/
- Benzyny: http://pricedingold.com/us-retail-gasoline/

I gdzie tu widzicie wzrost podstawowych artykułów o których się mówi w mediach? Nie dość, że ceny powyższych towarów wyrażonych w walutach wciąż rosną to jeszcze mniej zarabiamy: http://pricedingold.com/us-wages/

Jesteśmy nieświadomymi uczestnikami wielkiego kasyna zwanego systemem finansowym. Całe generacje temu "wymieniliśmy" pieniądze na żetony handlowe zwane walutami, które nieustannie są dodrukowywane okradając nas w bezczelny sposób z majątków. Ja z tej gry wysiadłem kilka miesięcy temu. Polecam zrobić to samo i otrząsnąć się ze snu.


Obecny kurs kupna żetonów handlowych w szulerni: http://pricedingold.com/cad-vs-usd/

Pozdrawiam i życzę miłej gry.
lukaszduran / 2011-10-27 02:00 / Bywalec forum
Witam,

a można wiedzieć jak wysiadłeś z tej gry? jak można wysiąść z obrotu walutą? za komentarz masz ode mnie plusa bo się z Tobą zgadzam - złoto to prawdziwe pieniądze a waluta to żetony do gry w kasynie zwanym finansami strefy euro.

chciałem podzielić się także moimi uwagami na pewien temat,
mianowicie że w dzisiejszych czasach Państwo de facto płaci
samo sobie podatki (czyli politycy piorą pieniądze, których
nie mogliby wziąć bezpośrednio z banków, za pośrednictwem
obywateli własnych krajów).

poniżej wyjaśniam.

1. im więcej podatków, tym mniej pieniędzy na rynkach
2. im mniej pieniędzy na rynkach tym mniej pracy (kapitału
prywatnego, który ma tworzyć kapitał państwowy czyli budżet)
3. im mniej pracy tym tym bardziej trzeba skądś brać
pieniądze do budżetu ( bo im bardziej kogoś się opodatkuje
tym bardziej ucieknie w szarą strefą)
4. wtedy pojawia się dodruk pieniądza (Państwo jest
Konstytucyjnie jedynym emisariuszem waluty poprzez Bank
Centralny) na dokapitalizowanie banków prywatnych, żeby mogły
dawać kredyty konsumpcyjne ludziom, którym z powodu
opodatkowania nie starcza na konsumpcję. im wyższe
opodatkowanie, tym większa ilość kredytów konsumpcyjnych.
taki układ mafijny bankierów z politykami. założe się że
niejeden czołowy polityk ma preferencyjne konto bankowe z
lokatami w bankach którym właśnie UE tak chętnie pożycza
pieniądze na ratowanie grecji. w zamian za pranie pieniędzy
przez banki politycy gnębią swoich obywateli podatkami, by
obywatele brali kredyty konsumpcyjne. jak się obywatel
zapętli w kredycie to mu zabierają dobytek życia i jeszcze
zaniżają wartość nieruchomości, żeby resztę życia robił
24h/dobę za michę ryżu żeby odrobić kredyt. albo będzie
totalny przewrót albo wszyscy oprócz USA,Niemiec i Francji
będę krajem 4 świata.

do w/w praktyki przyznał się ostatnio Jeffrey Sachs (współzałożyciel banku Goldman&Sachs, który upadł jako pierwszy w USA). opisał
jak bank Goldman&Sachs grał hedgingiem i opcjami walutowymi
na rzecz ważnych osobistości polityki. wolał się przyznać niż
do końca życia ukrywać się przed ludźmi.
Henryk_Tudor / 89.167.41.* / 2011-10-26 23:44
Straci tak czy siak Kowalski.
Bank - zanim umorzą dług Grecji - sprzeda obligacje OFE i innym tego typu "instrumentom" - straci podatnik bo ma przymus to kupić
Potem Państwo dokapitalizuje banki - z kieszeni podatników, pewnie wyda obligacje i sprzeda je przez banki
Potem umorzą dług Grecji - obligacje banków polecą na łeb na szyje
Okaże się, że Państwo po dokapitalizowaniu jest w czarnej dupie z długiem, więc będzie problem z Bankami co mają obligację tych Państw, więc koło się zamyka

Tylko w tym momencie szary człowiek płaci za benzynę 12PLN i nie stać go na jedzenie co dziennie.

Tak się teraz robi biznes.
trzym sę! / 83.11.250.* / 2011-10-27 00:22

Tak się teraz robi biznes.

Błądzisz, tak się teraz ratuje biednych(emerytury, zasiłki. renty, przywileje)
nie pogrążając całych gospodarek.
To jest ( zgniły ) kompromis.
W przeciwnym przypadku-państwo nie kapitalizuje banków- rewlucja wychodzi na ulice , a Ty nie masz dostępu do kompa , żeby poprosić o wodę do picia...trzym się
Jacqb / 2011-10-27 00:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oj naiwnie brzmisz. Heniu ma niestety rację. Wydymają społeczeństwa jak zawsze. Szansa nasza, że my so tak do tyłu, że dymać wolą bogatsze społeczeństwa zachodu. Odwlekanie decyzji politycznych służy tylko rolowaniu długu przez banki. Grecja jest w pewnym sensie kozłem ofiarnym, bo faktycznie po południowemu żyć się nie da, a szkoda.. Ale gdyby nie bankowe lobby Grecja upadła by już w marcu. Zresztą ten kraj jest nie do odratowania. Czytaj powyżej.
Henryk_Tudor / 89.167.41.* / 2011-10-27 00:26
Tak się robi z biednych jeszcze biedniejszych... a banki wypłacą sobie premie... i powiedzą, że to premie za 2010 rok... :)

Zwiększając podatki by uratować banki nie uratuje się emerytur, zasiłków, rent czy przywilejów.... uratuje się tyłki bankowcom, a wszystko i tak p********* tylko później...

Na szczęście po wodę mogę się ruszyć sam, a bez kompa też znajdę coś do roboty.
Rewolucja to wychodzi na ulicę teraz - zobacz Oburzeni czy "occupy Wallstreet". Myślisz, że protestują przeciwko takim jak ja, czy prezesom banków?
trzym sę! / 83.11.250.* / 2011-10-27 00:38
Nie żartuj Kolego.
jeszcze nue ma rewolucji, a T y niczego nie zrozumiałeś...
Te banki ( na które napadasz) trzymja CAŁY krwiiobieg gospodarki...
Jeśli padną banki- nie będziee ratunku dla nas----ucz się chińskiego i uprawy ryżu...
Jacqb / 2011-10-27 00:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
aaa rozumiem, kolega z banku :). Stawiam na BPH. Pzd.
Jacqb / 2011-10-27 00:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
aaa no tak, kolega z banku. Stawiam na BPH :) pzd.
zz... / 95.178.12.* / 2011-10-26 22:45
tusek , tępy h... bankom pomagasz , a zasrańce biorą po 500000 złotych wypłaty. W kościele modlą się ,,Panie zmiułuj się nad nami " i ty baranie się miłujesz
Wacuś Młody Typek / 83.7.184.* / 2011-10-26 22:43
Sprywatyzować NACJONALIZACJ E -- to jest kurcze przepomysł -- sie dopiero można nachapać przy takich finansowych produktach wolnorynkowych --
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-26 21:17
nacjonalizacja ? amiała być prywatyzacja :)
zby79 / 2011-10-26 23:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kiedyś banki sprywatyzowano za śmieszne pieniądze znajomkom a teraz je się znacjonalizuje za miliardy. A jak się już znacjonalizuje to potem się sprzeda za śmieszne pieniądze znajomym.
nowoczesny / 149.156.124.* / 2011-10-26 22:23
to był tzw. okres przejściowy. nie nadążasz za trendami.
Andrzej12345 / 83.11.146.* / 2011-10-26 21:33
Duzo zalezy od tego co kryje sie pod pojeciem nacjonalizacji. Pytanie brzmi, czy lepiej dawac bankrutowi kolejne "dzialki" czy go przejac za 1zl/euro/usd? Straca akcjonariusze (tzw. inwestorzy) i dawna kadra blednie zarzadzajaca, a nie wlasciciele depozytow.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-26 22:22
według eurozjadów to nic innego jak pompowanie państwowych czyli naszych pieniądzy w prywatne banki:(
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-26 22:19
pytanie brzmi po co reanimować trupa?,nie lepiej go pogrzebać? (przejąć) i mieć, nie oddawać!,przeciez to są nasze pieniądze,to tak jakbyś wchodząc do sklepu płacił nie za towar tylko za wejście aby ten towar zobaczyć,ciekawe czy byli by tacy hojni gdyby mieli ,,kapitalizować,, z własnej kieszeni:(

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: