Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosyjski Gazprom i ukraiński Naftohaz połączą się?

Rosyjski Gazprom i ukraiński Naftohaz połączą się?

Wyświetlaj:
Kukariusz / 79.191.163.* / 2010-04-30 22:35
Czy padajacy sobie w objęcia Tusk i Putin szepali do uszka o dalszej ekspansji Gazpromu na wschód?
Kontrakt z ruskimi na modłe ukrainska juz prawie mamy, teraz reszta. Jak wygladała Targowica?
Tam też działali "patrioci" dbajacy o "dobro" Rzeczpospolitej.
stary złośliwiec 45 / 83.31.128.* / 2010-04-30 19:12
Nowy ciepły prezydent w ciągu ok. miesiąca podpisał umowę na przedłużenie stacjonowania rosyjskiej floty na Krymie, pojechał na posiedzenie Rady Europy, by oświadczyć ,że Wielki Głód na Ukrainie to nie było sowieckie ludobójstwo, teraz Gazprom przejmie Naftohaz

Aż mnie ciarki przechodzą, gdy czytam lub słyszę o Polsko-Rosyjskim ociepleniu ,no ale może przewrażliwiony jestem
sc / 173.32.52.* / 2010-04-30 21:24
Tak, jesteś przewrażliwiony ale jednocześnie masz słuszność ponieważ jakikolwiek sojusz gospodarczy na tak dużą skalę z Ukrainą wzmocni Rosję bardzo i może doprowadzić w konsekwencji do połączenia tych dwóch krajów lub inaczej mówiac do aneksji Ukrainy przez Rosję. Ukraińcy nie znają praworządności co ostatnio doprowadziło do załamania gospodarczego. Korupcja jest tam Bogiem ale w biznesie, kiedy się opłaca, to nawet z diabłem podpisuje się kontrakt. Cena, którą Ukraina w przyszłości zapłaci będzie utrata tożsamości narodowej. W dzisiejszym świecie nie da się oddzielić biznesu od polityki chociaż nie powinno tak być. Ewentualne połączenie Gazpromu z Naftohazem postawi całą Europę a szczególnie Polskę w bardzo trudnej sytuacji. Dostawa surowców energetycznych stanie się narzędziem szantażu kraju po wschodniej stronie Polski. Jedynym ratunkiem pozostaje jak najbardziej ścisły sojusz z USA. Aby spełniły się przewidywania Friedmana z książki ,,Następne 100 lat”, Polacy muszą zakasać rękawy i zacząć ciężko pracować (nad sobą przede wszystkim) bo inaczej utracą największe bogactwo jakie naród może posiadać, wolność.

Najnowsze wpisy