Forum Forum inwestycyjneFundusze

Rozliczenia podatkowe....

Rozliczenia podatkowe....

skomentuj
Zion / 2006-11-17 21:21
Witam
Jak wygladaja rozliczenia podatkowe PIT z zysków uzyskanych z giełdy i funduszy ? Czy trzeba je przedstawić w rozliczeniu nawet jeśli np zyski z funduszu uzyskane zostaja pod koniec roku?
Dzieki
Pozdrawiam
gemil / 2006-11-17 22:53 / Góral
Podatek od zysków z giełdy i funduszy to dwie kompletnie różne sprawy.
Podatek od zysków uzyskanych w funduszach oblicza i odprowadza sam fundusz (oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku umorzenia jednostek no i oczywiście w przypadku osiągnięcia zysku :-). Tym samym nie wypełniasz już żadnego PIT-a.
Inaczej w przypadku zysków uzyskanych na giełdzie .
W przypadku sprzedaży akcji w bieżącym roku podatkowym na przełomie lutego/marca otrzymasz z biura maklerskiego PIT-8c z obliczoną wysokością podatku (oczywiście znów w przypadku osiągnięcia zysku).Doradzam w takim przypadku skorzystanie z porady jakiejś księgowej - istnieje możliwość odliczenia ewentualnych strat ze sprzedaży akcji (co się niestety zdarza;-) itp. Raczej nie ma możliwości ,,obejścia,, podatku. Twój Urząd Skarbowy dostanie kopię PiTa- z biura.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy