Forum Forum podatkoweInne

ROZLICZENIE WYCIECZEK PRZEZ BIURO PODRÓŻY

ROZLICZENIE WYCIECZEK PRZEZ BIURO PODRÓŻY

luanitravel / 2016-05-20 21:20
Proszę o wyjaśnienie , w jaki sposób powinnam - jako organizator turystyki ( biuro podróży Sp. z O.O.) - rozliczyć wycieczkę szkolną , która odbyła się w dniach : 22.04-01.05.2016 na poczet której zapłatę otrzymaliśmy w kwietniu a faktury kosztowe wystawione zostały przez m.in.:przewoźnika w maju . Natomiast w przypadku zakwaterowania otrzymaliśmy zestawienie kosztów i na tej podstawie dokonana została zapłata przelewem w euro z konta spółki . Nadmienię w tym miejscu , że rozliczenie
zrobiłam w maju , odliczając od kwoty wpłaconej przez szkołę poniesione na rzecz realizacji wycieczki wydatki ( włączając w to faktury i przelew walutowy z maja ) , opierając się na sposobie rozliczania wycieczek w poprzednim biurze podróży , w którym pracowałam ( rozliczenie w oparciu o prognozowane wydatki i planowaną marżę ) , gdzie w chwili otrzymania nawet części zapłaty od otrzymanej kwoty odejmowane były prognozowane wydatki , obliczane proporcjonalnie dla każdej z wyjeżdżąjących osób . Podatek obliczany był od kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy zaliczką ( wpłatą ) a prognozowanymi wydatkami . W tym konkretnym przypadku otrzymałam informację z biura rachunkowego, które rozlicza spółkę w której obecnie pracuję następującej treści :
" Po zaksięgowaniu dokumentów za mc kwiecień, wystąpiła zaliczka podatku od osób prawnych CIT 8 w wysokości ................. zł. Powyższa kwota wynika z faktu, iż usługa (fa sprzedaży wycieczka do Francji kwota .......................tys.) odbyła się na przełomie kwietnia/maja br. w myśl przepisów stała się ona przychodem w mc kwietniu, w rozliczeniu kosztów nie uwzględniono również faktury za transport (faktura jest wystawiona w miesiącu maju i stanowi koszt maja), oraz dokumentu rezerwacji noclegu (brak faktury, dostarczony dokument zgodnie z wcześniejszym e-mail pozostaje bez księgowania do momentu przesłania prawidłowego dokumentu. ) " .

Bardzo proszę o informację czy sposób , w jaki dotychczas rozliczałam wycieczki jest właściwy , czy też właściwie rozliczenie wykonało obecne biuro rachunkowe.
Bardzo dziękuję
Anna

Najnowsze wpisy