Forum Forum podatkoweOdliczenia

rozliczenie zmarłrgo rodzica nie pozostającego w majątku własnym

rozliczenie zmarłrgo rodzica nie pozostającego w majątku własnym

tomasz 83 / 2011-02-15 23:15
Dzień dobry !!
Zmarł mi ojciec w maju 2010 r. był rozwiedziony od kilku lat, dodając nie był w żadnym związku cywilnym. Spadkobiercami prawnymi jestem ja i brat- posiadamy akt prawny. W zakładzie pracy pozostały pieniądze które nie zostały wypłacone za okres który pracował.
Zostały wypłacone matce (babce ojca) twierdząc iź nie mieszka z dziecmi to należą się babce. Według prawa majątkowego którgo dobrze nie znam proszę o radę.
- czy pieniądze zostały prawidłowo wypłacone matce (babce)?
- jeśli nie to jaki urząd muszę poinformować?
- kto musi rozliczyć zmarłego ojca zakład pracy czy spadkobiercy?
Sądzę że pieniądze zostały niewłaściwie wypłaconę, i z tego co się orientuję powinienem jako spadkobierca rozliczyć zmarłego?
A co z pieniędzmi które nie otrzymałem?
Wyświetlaj:
Mac Arthur / 2011-02-16 10:50
Z tego co mi wiadomo to jako synowie jesteście pierwsi w kolejce tzw. "zstępni" i pieniądze babce zostały wypłacone nieprawidłowo, chyba, że są jakieś dokumenty, o których nie wiecie. Jeśli chodzi o rozliczenie zmarłego to dokonują tego spadkobiercy.
belladonna / 2011-02-16 16:46 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli nie ma testamentu ustawowo dziedziczy małżonek i dzieci... a jeśli osoba nie ma dzieci, to wtedy też rodzeństwo i rodzice... z tego co wiem...
Co do rozliczenia zmarłego w US.... prawo nie nakłada obowiązku rozliczenia osoby zmarłej... jeśli już robi to organ podatkowy, a spadkobiercy mogą dostarczyć dokumenty np w związku z przysługującymi ulgami osoby zmarłej :-)
Wpisz w google frazę: "Śmierć podatnika nie kończy rozliczeń z fiskusem"
wejdź na link GP i zobacz co wyjaśnia na ten temat Pani Kobos z Min. Fin. :-)
tomasz 83 / 2011-02-16 19:34
Jeśli babcia otrzymała pieniądze z zakładu pracy - radca prawny twierdziła iż jej się należy, z jakiego powodu iż mieszkał razem. Ojciec było opiekunem podobno. Trochę nie zrozumiałem tak zwany kit?
W jaki sposób mogę odzyskać pieniądze ? I od kogo ? Babci czy zakłdu pracy

Najnowsze wpisy