Forum Forum inwestycyjneFundusze

Rozmyślania o chciwości :) znany i inikany temat :)

Rozmyślania o chciwości :) znany i inikany temat :)

zaq81 / 2007-07-27 23:02
3 tygodnie temu złożyliśmy wniosek o konto w mbanku i w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć w pełni sprawny rachunek z dostępem do funduszy inwestycyjnych. 3 tygodnie temu zaczęliśmy się tym bardziej interesować i trochę zaczołem pisać na tym forum troszkę pisać więcej czytać. Dziękuję Wszystkim ludziom z forum za ich tematy i odpowiedzi tyle doświadczeń w jednym miejscu. W przyszłym tygodniu będziemy mieć w pełni sprawne konto i mimo nie najlepszych humorów(besso i korektomania ) na forum mamy zamiar zacząć kupować jednostki funduszy. Do zainwestowania mamy wolne 6k myślę żeby podzielić to na trzy zakupy po 2 k w odstępach tygodniowych. Za każde 2k chcemy kupić jednostki następujących funduszy akcji.
Idea akcji
SEB 3
LEGG MASON Akcji
UniKorona Akcje FIO
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej

Tak żeby po trzech tygodniach w wszystkich w/w funduszach mieć podobne kwoty. Reszta czyli 10k leży na lokacie. Ktoś może powiedzieć następna naiwna i chciwa osoba(inwestycja tylko w akcje).... Szczerze może i rzeczywiście profil jednostek w które inwestujemy nie należy do bezpiecznych , ale i kwota co dla po niektórych śmieszna. Do dziś nie znam odpowiedzi na pytanie kto jest większym ryzykantem ja czy osoba która inwestuje przykładowo 20k w fundusze akcji 20k w pieniężne , 20k w stabilne i 10k w lokatę.
Do celowo zainwestuje 10k w te fundusze reszta lokata taki przynajmniej mam plan.
Kto jest bardziej chciwy ja bawiący się 10 k + reszta na stabilnej lokacie(50%fundusz akcji na 50% lokata "ok4%") czy osoba która bardziej zdywersyfikuje swoje inwestycje w funduszach i zostawia sobie 10% na lokacie.
Co o tym myślicie??????
Bardzo proszę o własne obiekcje i filozofie działania......
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-27 23:26 / Tysiącznik na forum
ja mam dwie strategie, jak juz pewnie wiesz...

i w jednej mam 10% lokaty i torche obligacji,

a w drugiej prawie 50% stanowi lokata

i z całą otwartością moge Cie zapewnic, że opcja 50/50 jest mniej chciwa. choc ostatnio sklaniam sie to czesciowego przechodzenia na fundusze gotowkowe - wieksza plynnosci i obligacje :)

nie mam dzis czasu na dluzsze wywody.

aha: pomysl na djeszcze wiekszym rozbiciem wpłat :)
the new guy / 87.206.171.* / 2007-07-27 23:35
2 strategie = 2 portfele??
TaS / 2007-07-28 01:01 / Tysiącznik na forum
aha :) o dwoch roznych profliach :)
the new guy / 87.206.171.* / 2007-07-28 01:05
a dokladnie moglbys opisac swoje portfele??
TaS / 2007-07-28 01:12 / Tysiącznik na forum
heh sa tu juz opisane z 10 razy - jak poczytasz to znajdziesz :) nie mam ochoty kolejny raz si epowtarzac :/

i prosze nie pisze, ze "bdybys mial portfel to by sobie kazy mogl zobaczyc". nie lubie sie uzewnetrzniac :)
The new guy / 87.206.171.* / 2007-07-27 23:24
LEGG MASON Akcji tez posiadam ten fundusz ale jeden kolega z forum napisal ze maja za duzo aktyw i moze byc roznie z nim. Moja rada - Co do zakupu wstrzymaj sie jeszcze, sledz fourm money.pl nie tylko funduszy. Obserwuj gielde amerykanska z tego co dzisiaj wyczytałem jakas tam przyszlosc ma sie wyjasnic w poniedzialek jak gielda amerykanska bedzie na plusie to rzekomo ma byc wporzadku, tak czy inaczej poczekaj jeszcze chwile!! pozdro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy