Forum Polityka, aktualnościKraj

Rozpoczął się protest kierowców TIR-ów

Rozpoczął się protest kierowców TIR-ów

Money.pl / 2008-06-11 13:17
Komentarze do wiadomości: Rozpoczął się protest kierowców TIR-ów.
Wyświetlaj:
Zona kierowcy / 82.160.185.* / 2008-06-18 23:55
Taaaaaa, rozpoczal sie. Wstyd. Nawet nie potrafimy sie zorganizowac. Boimy sie teraz poniesc koszty strajku, a pozniej bedziemy szukac nowej pracy, bo jak upadna firmy transportowe to nei tylko kierowcy straca prace, ale mnostwo innych ludzi, zwiazanych z transportem i logistyka. Pomyslcie ile to ludzi!!!! Wezmy przyklad z Wlochow, gdzie na kazdym zjezdzie na autostradzie kilkudziesieciokilometrowe korki skutecznie uprzykrzyly zycie ludziom, nie przejechal absolutnie nikt, ani osobowka, ani zaden TIR - Wloch czy obcokrajowiec. A u nas? Godzina blokady? Smiechu warte. Prawie jak krotka pauza i jazda dalej. Tak nie dojdziemy do niczego. Ale to kierowcy maja radia i sie porozumiewaja, ja moge tylko zaapelowac o dzialanie i determinacje...
man13 / 2008-06-11 13:17 / Tysiącznik na forum
Kto powinien zapłacić za nowe i remontowane stare drogi, kto powinien zapłacić za zanieczyszczanie srodowiska spalaniem paliw płynnych, kto powinien zapłacić za utylizację starych aut, kto powinien zapłacić za strajk. Ciekawe.
heniek star / 83.27.91.* / 2008-06-11 14:01
odpowiadam na pytania:
1. Za drogi powinien zapłacić ten kto pozwala na budowanie dróg najniższej możliwej jakości. Ponadto wszystkie samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony DMC płacą opłatę w postaci tzw winiet. Czego niestety nie robią użytkownicy samochodów osobowych.
2. Za zanieczyszczenie środowiska płaci się po pierwsze w paliwie, po drugie raz na pół roku każda firma transportowa zużywająca paliwa powyżej pewnej ilości składa deklarację i płaci opłatę za zanieczyszczenie środowiska w urzędzie marszałkowskim.
3. Utylizacją starych aut zajmują się specjalistyczne firmy, w przypadku samochodów ciężarowych są one nawet gotowe zapłacić właścicielowi jakąś sumkę ze względu na dużą ilość złomu.
4. Za strajk zapłacimy wszyscy, po podniesie on koszty transportu wszystkich możliwych towarów.
Transport jest już w tej chwili na granicy zapaści finansowej (rosnące koszty paliw, rosnące koszty pracy, niski kurs euro powodujący znaczne ograniczenie eksportu, w związku z czym na rynku przewozów międzynarodowych brakuje tzw. ładunków eksportowych - innymi słowy - przeowźnicy nie mają z czym wyjeżdżać z Polski. I to chyba tyle.
Polski rząd, który powinien widzieć szanse Polski w jej położeniu geograficznym i wspierać rozwój infrastruktury i firm transportowych, które mogłyby silnie konkurować z firmami z całej Europy, znów zaspał dzięki czemu utopi się wielu polskich przewoźników.
alan1982 / 62.21.108.* / 2008-06-11 20:19
Bardzo dobrze że tak chcą zrobić i zabrać winiety.Szkoda tylko że PIS nie pamięta że też chciał je znieść ale to już inna sprawa. Tylko tiry załadowane po sam czub niszczą nasze drogi przypomnę tylko autostrady np. z Poznania do Nowego Tomyśla gdzie asfalt jest już do wymiany. Trasa na Pniewy wylot z Poznania prawy pas cały w koleinach od czego?samochodów osobowych?Myślicie że zapłacicie 2 tyś zł. na rok i wam już wszystko wolno.!!!!za szkody trzeba płacić
Zona kierowcy / 82.160.185.* / 2008-06-18 23:48
Nie bede Cie wyzywac na forum, ale jestes tak samo uwsteczniony jaknasi politycy, nie znasz sie na ekonomii ani rynku pracy. Niech zgadne, niedzielny kierowca pieknego samochodziku? Jak upadna firmy transportowe, upadnie mnoooostwo firm i mzostwo ludzi straci prace, nie tylko kierowcy. Moze nawet i TY. Zejdz na ziemie, jestesmy w Polsce:) Wieksze szkody Wy wyrzadzacie takim glupim gadaniem. Zorientuj sie najpierw w sytuacji, potem sie wtrac do rozmowy. Tylko w Polsce sa takie drogi, a wcale wiecej tirow po naszych drogach nie jezdzi, niz np w Slowaci czy Slowenii, a drogi sa tam jak stol. A moze Ty zajmujesz sie robieniem naszych drog hm? 10% budzetu na asfalt, a reszta do wlasnej kieszeni.....i wychodzi co wychodzi.
Bardzo dobrze że tak chcą zrobić i zabrać winiety.Szkoda tylko że PIS nie pamięta że też
chciał je znieść ale to już inna sprawa. Tylko tiry załadowane po sam czub niszczą nasze drogi
przypomnę tylko autostrady np. z Poznania do Nowego Tomyśla gdzie asfalt jest już do wymiany.
Trasa na Pniewy wylot z Poznania prawy pas cały w koleinach od czego?samochodów
osobowych?Myślicie że zapłacicie 2 tyś zł. na rok i wam już wszystko wolno.!!!!za szkody
trzeba płacić
c*** / 78.152.208.* / 2008-06-13 12:45
nie badz taki madry gdyby nie Tiry to bys k**** chleba nie mial w sklepie, pomysl co powiesz

Najnowsze wpisy