Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

Rozpoczęcie działalności gospodarczej

Rozpoczęcie działalności gospodarczej

marta-heh / 193.151.68.* / 2006-04-25 17:12
Witam wszystkich!
Mam pewien problem z zadaniem na przedmiot:Finanse przedsiębiorstw i chcialabym prosic o radę...mam odpowiedzieć na poniższe pytania, ale nie wiem co..?i to mnie martwi.Prosze o pomoc!!!:)
Wyświetlaj:
marta-heh / 193.151.68.* / 2006-04-25 17:15
Zapomniałam dodać pytania i oto one:
Jaki rodzaj działaloności byłby obecnie najbardziej zyskowny i najmniej ryzykowny do otwarcia? Jak finansować i rozpocząć wybraną działalność gospodarczą? Innymi słowy, proszę wyobrazić sobie, że stajesz przed otworzeniem własnego biznesu i musisz zaplanować koszty, przychody i strategie na najbliższe miesiące. Jak zatem zacząć, jakie koszty będą występowały, jakie przychody są prognozowane i jakich wyników spodziwałbyś się po pierwszym roku działaności? Jaka zatem działalność w dzisiejszych reliach gospodarczych twoim zdaniem mogłaby okazać się zyskowna, na jakie wyroby, czy też usługi występowac może obecnie zapotrzebowanie na rynku?
ponadczas / 2006-04-26 07:43
Witaj.
Pytania są tak obszerne i rozległe, że praktycznie nie da się tego wszystkiego na szybko wyjaśnić. Ogólnie, to radziłbym poszukać w internecie jakiegoś gotowego biznesplanu - o tym, która branża jest najzyskowniejsza to się z tego nie dowiesz, ale na wiekszość swoich pytań znajdziesz odpowiedź. A jeśli szukasz zyskownej branży to popatrz na Giełdę, na pewno coś znajdziesz - choćby biopaliwa oraz TO czym się zajmuje Bioton. Szukaj również na stronach np. firm notowanych na Giełdzie oraz w ich prospektach emisyjnych - jak to wszystko zbierzesz to wyjdzie całkiem "opasła" praca.
Gustek / 83.26.232.* / 2007-04-25 22:32
Wiesz jak masz przynajmiej jakies 5 tys to tylko sklep z częsciami do aut .Sam to prowadze i nie narzekam opłaca sie a auta były będą sie psuły
marta-heh / 83.11.130.* / 2006-04-28 08:41
Dzięki za pomoc!Pozdrawiam

Najnowsze wpisy