Forum Forum prawneBudowlane

rozszczelnione okna i grzejący kaloryfer

rozszczelnione okna i grzejący kaloryfer

lepdor / 2011-01-24 17:59
Witam!
Czy w prawie budowlanym jest zapis, że w mieszkaniu mają być cały czas rozszczelnione okna oraz rozkręcone grzejniki? Jeśli tak to proszę o wskazanie miejsca gdzie to znajdę.
Opinię taką usłyszałam od spółdzielnianych "specjalistów" po zgłoszeniu, że zalało nas z nieszczelnej elewacji (przyszli i zobaczyli że mam zakręcony grzejnik i zamknięte okno).
Nie wiem jak jest zgodnie z prawem więc pytam, czy jakieś formalne zapiski regulują coś takiego jak wietrzenie mieszkania- wentylację.
Ja robię to inaczej-wychodząc do pracy zakręcam grzejniki jednocześnie otwierając jedno okno w pokoju, w którym najbardziej czuć wilgoć. Po powrocie zamykam okno i rozkręcam wszędzie grzejniki, które grzeją całą noc- czy to coś złego???????
Różnica jest kolosalna-powietrze w mieszkaniu świetne, ciepło i przyjemnie. Proszę o radę
Wyświetlaj:
fiziko22 / 178.183.6.* / 2023-01-24 12:05
Skuteczne rozwiązanie http://mesign.pl/jak-skontrolowac-prace-pieca-gazowego/ naprawdę polecam.
d2ed2d / 79.191.137.* / 2021-02-17 17:59
polecam okna od www.rosiak-okna.pl
kaloryfer, / 81.190.54.* / 2011-01-28 20:51
Nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi , ale każdy sam decyduje o tym , w jaki sposób ogrzewa swoje mieszkanie.
kerada / 178.183.6.* / 2023-05-30 12:03
Sprawdź http://www.marcinrozalski.pl/zalety-oslon-na-kaloryfery/ uważam że to naprawdę dobra cena.
lepdor / 2011-02-04 12:46
Ja usłyszałam, że mam obowiązek mieć cały dzień rozkręcone kaloryfery i rozszczelnione okna, żeby mieszkanie miało odpowiednią wentylację (powiedziano mi że tak jest zapisane w prawie budowlanym). Chcę po prostu wiedzieć jaka jest prawda. Jeśli to prawda to luz, a jeśli nie to chciałabym wiedzieć czy mogę powiedzieć specjaliście technicznemu z naszej spółdzielni co myślę o tych bzdurach jakie opowiadają. W sumie przewertowałam cały internet ale wszędzie znajdowałm tylko zapiski, żeby wietrzyć krótko i intensywnie przy zakręconym kaloryferze a potem można zamknąć okna i grzać już normalnie. Teraz jaśniej się wyraziłam?????

Najnowsze wpisy