rozwój zawodowy

wisnio / 2011-04-27 10:48
macie jakies pomysly jak zadbac o swoj rozwoj zawodowy?udzial w licznych praktykach, skzolenia to cos co moze mi ulatwic start w znalezeniu dobrej posady?
Wyświetlaj:
vegePaulina / 2018-02-08 10:36
Ja zawsze staram się chodzić na szkolenia w tematyce, która mnie interesuje. Zazwyczaj robię to we własnym zakresie, również finansowym i szczerze mówiąc jeszcze nie żałowałam tak wydanych pieniedzy.
ipri / 193.239.39.* / 2017-08-31 18:05
Coaching kariery – innowacyjna metoda pracy z klientem wspomagająca rozwój w zakresie kariery zawodowej
Kapitał ludzki to najcenniejszy zasób jaki mogą posiadać przedsiębiorstwa. W dobie tak wielu ewolucji gospodarczych, mniejszych i większych kryzysów ekonomicznych, zmian zachodzących w rynku pracy, trudno zaplanować swoją karierę, a przedsiębiorstwa co dzień zmagają się z trudem odnajdywania i zatrzymywania w firmie najlepszych pracowników. Właśnie w wyniku działania tych czynników powstała metoda służąca rozwojowi personelu, wspomaganiu ludzi w odnajdywaniu się na ryku pracy, zwiększaniu ich kompetencji, atrakcyjności jako obecnych bądź przyszłych pracowników. Co więcej, prowadzi ona do zwiększania satysfakcji z wykonywanej pracy, wzmacnia motywację. Jest to coaching kariery.

Coaching kariery jest wykorzystywany zarówno w celu rozwijania i wzmacniania zasobów ludzkich w przedsiębiorstwach, ukierunkowaniu preferencji i rozpoznaniu potencjału młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, ale jest też ogromnie ceniony w pracy z osobami biernymi zawodowo, w celu ich aktywizacji.

Rozrastające się działy HR co raz częściej korzystają z pomocy firm zewnętrznych, bądź bezpośrednio przyjmują do swego zespołu osoby, których zadaniem jest dbanie o rozwój pracowników. Pracując na co dzień metodą coachingu kariery pomagają swym pracownikom w zwiększaniu efektywności pracy, odnajdywaniu w niej sensu i satysfakcji, tym samym wzmacniając chęci i motywację do podejmowania nowych wyzwań. Nie można pominąć faktu, że dzięki tej metodzie pracownicy stają się bardziej samoświadomi, co pozwala im na w pełni odpowiedzialne podejmowanie trafnych decyzji w środowisku pracy. Korzyścią dla pracodawcy jest zatem wzrost wydajności przedsiębiorstwa uzyskany dzięki możliwości lepszego dopasowywania obowiązków do pracownika, poprzez obserwację efektów procesu coachingu.
W wypadku pracy z osobami biernymi zawodowo coaching kariery może okazać się bezcennym narzędziem. Dlaczego? Metoda ta pogłębia umiejętność nawiązywania kontaktu z bezrobotnymi, pomaga w rozpoczęciu i utrzymaniu działań prowadzących do ustalonego celu (np. zatrudnienie, przekwalifikowanie), pokonywaniu ograniczających przekonań, wzmacnia motywację do koncentracji na celach zawodowych.

Chcesz poznać metodę coachingu kariery bliżej? Zapraszamy do Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego na szkolenie „Coaching Kariery i Job Coaching”. Kliknij w link i dowiedz się więcej! 
http://ipri.com.pl/coachingkariery.html
tweety531 / 83.142.186.* / 2013-10-09 08:40
wcześniej to się trzeba zastanowić nad tym, w jakim kierunku chcesz się rozwijać, a potem szukaj takich szkoleń, które Ci w tym pomogą, może też studia podyplomowe?
coaching / 79.188.152.* / 2013-10-08 11:02
Tematem dzisiejszego coachingu jest "SAMODYSCYPLINA I MOTYWACJA A WORK-LIFE BALANCE"

Wtorek 8 październik , godz. 18:00-21:00

Jak skorzystać z konsultacji?
--> Wejść na stronę internetową projektu www.godnapraca.eu
--> zakładka ZAPYTAJ EKSPERTA
--> NA DOLE STRONY WPISUJEMY NICK (okienko pojawia się gdy konsultacje są aktywne)

Konsultacje mogą przybrać formę COACHINGU ON-LINE - wszystko zależy od Ciebie!!!

Jeśli zdecydujesz uczestniczyć się w nich regularnie i pracować nad swoim rozwojem osobistym razem z coachem - możesz osiągnąć więcej (nie tylko work-life balance ;-) )!!!

To wszystko BEZPŁATNIE w ramach naszego projektu!!

ZAPRASZAMY!!!

Ponadto, zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpage'a na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Godna-praca-kluczem-do-sukcesu-firmy/564105280283771
przyszłaksięgowa / 79.162.249.* / 2013-02-24 19:36
inwestowanie w samego siebie, np. kursy, nowe nawyki... a tu dalsze przykłady
http://pressorama.pl/firmy/rozwoj-zawodowy/

ja wybieram się na kurs księgowości, dobrze?
Pozdrawiam
Robakek / 83.7.103.* / 2013-02-18 10:59
nie tylko doświadczenie, ale przede wszystkim wiedza o tym, czym tak naprawdę powinniśmy się zająć i do czego jesteśmy stworzeni. Ja sam swego czasu wykonywałem sobie testy predyspozycji zawodowych na stronie o nazwie tomastest po to właśnie żeby się dowiedzieć, czy dobry kierunek rozwoju obrałem.
kamil.mleczko / 83.175.178.* / 2012-05-24 15:39
Doświadczenie - wiadomo, ale zdobywanie go jednak trochę trwa...Chyba dobrze uczyć się od innych, na podstawie ich doświadczeń, zarówno tych zakończonych sukcesem, jak i porażką. Chociaż, wiadomo, na cudzych błędach to się średnio uczymy...Niejaki Diamond S. świetnie opisał spoooro takich przykładów mniej lub bardziej udanych negocjacji, także polecam. Nie zrażajcie się "sekciarskim" tytułem "Zdobądź więcej", ale to dosłowne tłumaczenie z inglisz version "Gettin more". Ciekawe, czy u nas jest możliwe negocjowanie z każdym, każdym...
kamil.mleczko / 83.175.178.* / 2012-05-08 13:32
Rozwój zawodowy, oprócz szkoleń, praktyk, czy staży to także samodzielna edukacja, np. poprzez śledzenie branżowej prasy, książek, znajomość nowych trendów itp. Jeśli nawet na chwilę zostaniemy z tyłu, możemy już nie nadrobić tych zaległości..Szczególnie, że młodzi gniewni są tuż tuż :)
Jully / 77.253.147.* / 2012-05-07 08:48
Szkolenia szkoleniami, ale tak szczerze mowiac to mozna miec ich jak na pęczki i do niczego nam sie w zyciu nie przydadza, tj jezeli nie beda nakierowane na "nasza konkretna sciezke". (tylko jeszcze trzeba wiedziec jaka droga podazac :))
maniek98 / 2011-04-27 12:24
dokładnie, najważniejsze jest doświadczenie dlatego bardzo ważna jest ilość praktyk jakie przeszliśmy, kursy i szkolenia również są dużym plusem tym bardziej jeśli umożliwiły otrzymanie certyfikatów.

Najnowsze wpisy