Forum Polityka, aktualnościKraj

Ruch Palikota jest przeciwny finansowaniu lekcji religii z budżetu państwa

Ruch Palikota jest przeciwny finansowaniu lekcji religii z budżetu państwa

Wyświetlaj:
chichot dona / 188.33.138.* / 2012-11-29 22:06
Zanim Ruch Palikota coś narzuci społeczeństwu, może by zapytał się tego społeczeństwa, czyli zaproponował referendum w tej sprawie?
wszak to do podatników powinien należeć głos decydujący, lub przynajmniej powinni być z uwagą wysłuchani, na co i jak maja być wydawane ich podatki.
to samo tyczy innych ugrupowań, którym tak bardzo chce się majsterkować" przy światopglądach, rozporkach , czy innych pochodnych.
czy historia niczego "majsterkowiczów" nie nauczyła?
Pyclik / 2012-11-30 00:03 / Tysiącznik na forum
Chciałbyś w referendum głosować o moich podatkach/ A wa...a!
myślcie / 83.22.108.* / 2012-11-29 09:00
Jak znów czytam ........Ruch ,
Palikot
to mam odruch wymiotny .
kazimierz68 / 2012-11-29 09:13 / Bywalec forum
i ja też jestem przeciwna, bo dlaczego niby państow miałoby to finansować? to już nie ma na co wydawać? mamy nadwyzkę w budżecie czy jak?
kamilfreeboy / 2012-11-29 09:33 / Bywalec forum
wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiązaniem byłoby żeby rodzice płacili za ten pzredmiot i żeby był traktowany jako dodtakowy, bo skoro mozna na niego nie chodzić to dlaczego ma płacic państwo??
dong / 87.205.66.* / 2012-11-29 04:59
Religia miała być finansowana przez kościół. Tak deklarowano w trakcie negocjacji konkordatowych. Minął czas i widzimy, co się stało. Niebawem zaczniemy przekształcać się w teokrację.
Pyclik / 2012-11-30 20:09 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, dlaczego jakiemuś nierozumnemu talibowi znad Wisły nie odpowiada(patrz minusy), aby zaglądać do żródła, czyli "konkordatu".
Zapewne niebezpieczne!
To może do innego żródła?
Marzę,by znalazł się wreszcie jakiś uczciwy, myślący i odważny katolik!
Może go współwyznawcy nie zjedzą, a jeśli ktoś spróbuje,to będzie mógł może się podeprzeć tym, co obowiązuje w całym KK, więc chyba także w Polsce - Kodeks Prawa Kanonicznego. Księga V.
edek43533 / 81.190.222.* / 2012-11-29 00:37
nie chcę in vitro za moje pieniądze z podatku
Pyclik / 2012-11-29 01:04 / Tysiącznik na forum
Masz zupełną rację, walcz o swoje, chociaż sądząc po danych prasowych masz szanse na odzysk 31 groszy na rok i na 1 podatnika, oczywiście , jeśli będzie jakaś refundacja.
Gratuluję!
a szkoda gadać / 83.28.155.* / 2012-11-28 23:39
Wy tu jakimś pali głupem się zajmujecie a tam dług publiczny i wiek emerytalany zapiernicza.
I o to chodzi.
Pali głup ma takie zadanie aby odwracać uwagę i je wypełnia w 200%.
Taka druga Madzia z Sosnowca
dr Hell / 83.168.124.* / 2012-11-29 06:13
dlug bedzie mniejszy jak nie bedzie vfinansowania czarnej zarazy
Pyclik / 2012-11-29 00:31 / Tysiącznik na forum
Jakieś tematy uboczne usiłujesz wrzucić do dyskusji, na zupełnie inny temat?
Przykrywka, aby nie mówić o rzeczach jak w tytule?
gren / 83.20.61.* / 2012-11-28 22:44
Czas i miejsce nauczania religii to nieruchomości parafii, gminy,itp, po zajęciach w szkole.
gren / 83.20.61.* / 2012-11-28 22:41
Kapelan w szpitali kilka tys. PLN w plecy !!!
lololololo / 178.36.173.* / 2012-11-28 21:57
Może Ruch Waligłupa zajmie się gospodarką? Co z Przyjaznym Państwem?
bez matury / 91.102.107.* / 2012-11-28 23:11
Lolololo - właśnie jest tu mowa o celowości wydatków budżetowych , a to jest przecież jeden ze składników gospodarki państwowej.
Pyclik / 2012-11-28 22:54 / Tysiącznik na forum
Czy umiesz coś oprócz udzielania rad innym ?
Czy to temat tej dyskusji, chciałbyś o czymś innym porozmawiać , a nie chce ci się poszukać właściwego miejsca i dyskutantów?
witti / 89.77.204.* / 2012-11-28 20:57
o czym Ruch Palikota nie wspomina ani słowem. Do nauki religii w szkole nikt nie jest zmuszany, można zamiast religii chodzić na etykę, a jeżeli w danej szkole jest np. pewien odsetek żydów, to myślę że dobrze zorganizowana placówka oświatowa zapewni im bez problemu naukę judaizmu w to miejsce, więc w czym problem?
Tak na marginesie grube miliardy w naszej biednej ojczyźnie idą na tzw. "darmowe szkolnictwo" - gdyby było darmowe, to nauczyciele by tam pracowali charytatywnie, a nie za pieniądze. Tymczasem są oni wynagradzani z naszych podatków (VAT, CIT, PIT, akcyza), dlatego jeśli by zrobić prywatne szkolnictwo i prywatną służbę zdrowia to można by spokojnie skasować CIT, PIT i połowę akcyzy i vat-u, a każdego byłoby stać żeby posłać swoje dziecko do takiej szkoły jak mu się podoba i pójść do lekarza jaki dobrze leczy (bez łaski, albo wciskania łapówki).
Pieniędzy z 15% VATu starczyłoby na wojsko, policję i sądy - czyli na to co musi być państwowe.
Tyle że wszystkie partie które są teraz w parlamencie - od PiSu, PO na Ruchu Palikota kończąc chcą państwowej edukacji i państwowej służby zdrowia, bo mogą na przepływających tam pieniądzach sobie nieźle pożerować - Ot takie zajęcie socjalistycznych polityków w naszej socjalistycznej ojczyźnie, których wybierają socjalistycznie odczuwający wyborcy, którzy bynajmniej za socjalistów najczęściej się nie uważają.
m54 / 79.186.76.* / 2012-11-28 21:13
Wylazłeś gościu z mroków XIX-wiecznego kapitalizmu
dgen / 2012-11-28 20:49 / Tysiącznik na forum
posłom z ruchu pedałokota przypominam , że szkolnictwo w Polsce, jako kraju demokratycznym, opiera się na szkołach PUBLICZNYCH a nie państwowych -
oznacza to, że to nie npaństwo a rodzice decydują o kierunkach kształcenia i wychowania swoich dzieci. Tak stanowią deklaracje praw rodziny, deklaracja praw dziecka i inne miedzynarodowe akty prawne podpisane m.in. przez Polske.
Reasumując, jesli rodzice uznaja, że w szkole opłacanej z ich podatków dzieci mają sie uczyc religii to tak będzie.
Jesli , idąc tropem "logiki" ruchu pedałokota to państwo będzie decydowało o tym jak sie wychowuje i uczy dzieci w szkołach - to będziemy mieli do czynienia z dyktaturą.
Pyclik / 2012-11-30 20:21 / Tysiącznik na forum
Czy wg twojej nowomowy;
...pedałokot = dgen ?
Trudno się połapać w różnych idiotyzmach?
Pyclik / 2012-11-30 22:54 / Tysiącznik na forum
Znowu jakiemuś - zapewne byłemu ministrantowi,
który na tym skończył edukację - coś się nie podoba i tłucze minusy!
Pyclik / 2012-12-01 13:46 / Tysiącznik na forum
Tym razem wariant inny - tłucze sobie plusy i udaje , że ma jakieś olbrzymie poparcie lub zainteresowanie. Smieszny, zawzięty człowieczek, ale głupawy, co każdy chyba widzi.
Pyclik / 2012-11-30 23:10 / Tysiącznik na forum
Potłucz sobie jeszcze te minusiki , imbecylu! To za mało!
szczała z biłgoraja / 89.186.21.* / 2012-11-28 20:33
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
103 / 37.31.51.* / 2012-11-28 20:16
Księża na księżyc, a religia do kruchty. Tam można bajki opowiadać, jak to kobieta rodzi zostając dziewica, jak zwykły człowiek po śmierci ozywa, jak wodę zamienia w wódę, itd., itd.........I wont od moich pieniędzy na czarne głupoty. . Alle jaja.
Pyclik / 2012-12-04 02:05 / Tysiącznik na forum
Chyba masz zakaz wstępu na wszystkie możliwe uroczystości religijne - na szczęście to religijne "badziewie" potrwa jeszcze rok albo dwa, a potem zejdzie do podziemi.
Pyclik / 2012-11-28 19:16 / Tysiącznik na forum
Brawo, brawo, brawo - to jest właściwe podejście do sprawy.
Nawet z konkordatem wydaje się to niesprzeczne, bo organizowanie czegoś w szkole nie znaczy przecież , że automatycznie ma być finansowane przez szkołę - czyli samorządy, budżet Państwa i podatki wszystkich Obywateli.
dgen / 2012-11-28 20:50 / Tysiącznik na forum
wśród obywateli są także katolicy - jeśli oni uznają, że z ich podatków ma być finansowana religia to tak ma być. Demokarcja oznacza - wole wiekszości.
jestem za a nawet przeciwko / 91.102.107.* / 2012-11-29 00:01
Szanowny Dgen,

zapomniałeś, że podatnik jest obywatelem państwa a wyznawana przez Ciebie ( jako podatnika) religia jest Twoją prywatną sprawą.

Nie ma potrzeby , wziąwszy pod uwagę konstytucyjny rozdział państwa od kościołów, by zbieraniem i dystrybucją pieniędzy na nauczanie religii w szkole czy gdziekolwiek indziej, zajmowali się urzędnicy państwowi.
Pyclik / 2012-11-28 22:19 / Tysiącznik na forum
Cytat:
...."Demokarcja oznacza - wole wiekszości"...
Z takimi poglądami na temat demokracji to idż do szkoły, troszkę się pouczyć.
A prawdziwi katolicy na pewno są , ale co oni uważają - sprawa otwarta,bo przecież chyba nie chcą okradać swoich niekatolickich współobywateli zmuszając ich do udziału w finansowaniu swych wierzeń.
Natter2 / 2012-11-28 19:56 / Tysiącznik na forum
Mniemam że, różnimy sie w latach ok pół wieku ale w pogladach jesteśmy w zasadzie w tym samym czasie.Nic dodać do komentarza.
Pyclik / 2012-11-29 21:59 / Tysiącznik na forum
Faktycznie zdarza nam się dość często spotykać po jednej stronie, co w połączeniu z Twoim mniemaniem jak wyżej jest dla mnie potwierdzeniem, iż zbytnio nie stetryczałem.
Pozdrawiam
m-53 / 95.49.182.* / 2012-11-28 20:15
Można sporo dodać.
Dowcip polega na tym, że ja jestem płatnikiem podatków (dochodowy, VAT, akcyza) i jako płatnik domagam się nauki religii w szkole. Opłacanej z moich podatków!!!!!!!!!!

Zauważ, że jednocześnie Palikot (i Ty, jak sądzę) domagacie się finansowania przez podatników aborcji , antykoncepcji i in vitro, - a żaden z tych zabiegów nie leczy.
bardzo niezorientowany / 91.102.107.* / 2012-11-28 23:16
" a żaden z tych zabiegów nie leczy. "

A co "leczy" religia w szkole?
jake 1 / 93.105.94.* / 2012-11-28 18:58
Czas najwyższy zakończyć indoktrynację średniowiecznymi bajkami za pieniądze podatników. Jeżeli rodzice chcą posyłać swoje dzzieci na religię niech sami za to płacą, a nie wszyscy podatnicy utrzymuja ta pasożytniczą instytucję KK.
dgen / 2012-11-28 20:51 / Tysiącznik na forum
a co jeśli wśród podatników wiekszośc stanowią katolicy ?
należy ich zmusić do rezygnacji ze swoich praw ?
dyktatura mniejszości ?
jestem za a nawet przeciwko / 91.102.107.* / 2012-11-28 23:28
Szanowny Dgen,

zapomniałeś, że podatnik jest obywatelem państwa a wyznawana przez Ciebie ( jako podatnika) religia jest Twoją prywatną sprawą.

Nie ma potrzeby , wziąwszy pod uwagę konstytucyjny rozdział państwa od kościołów, by zbieraniem i dystrybucją pieniędzy na nauczanie religii w szkole czy gdziekolwiek indziej, zajmowali się urzędnicy państwowi.
Pyclik / 2012-11-28 21:59 / Tysiącznik na forum
A z skąd ty wiesz, że ci niby katolicy chcą tego, co ty - bo przecież takiego obowiązku nie mają !
Pyclik / 2012-12-02 02:05 / Tysiącznik na forum
Minusiki mi znów rosną, bo prawda znowu w oczy kole., a zakłamanie ,MR Dgen - od ministranta zapewne - nie pozwala dostrzec czy przyznać się do błędu , do złej oceny sytuacji.
Przecież wśród twoich katolików olbrzymia większość to niby katolicy, statystyczni katolicy – wierni zakłamani , a nie wierni przekonani: jedni boja się języków sąsiadów, inni rodziny, inni jeszcze - bez swego udziału kiedyś zostali ochrzczeni, ale teraz mają to w nosie i żadnych tam kościelnych formalności, by się wypisać, robić nie zamierzają.
Nadto, duża część żyje gdzieś za granicą, gdzie nikt o nic takiego nie pyta, bo to prywatne sprawy, a państwa nie wyznaniowe, jak to jest w Polsce, lecz świeckie czy laickie, jak kto woli.
Czyli ci niby katolicy do zadnych obowiązków, takze finasowych ,już się nie poczuwają
Albo teraz, albo za niedługi czas cała prawda wyjdzie na jaw i całe to polskie państwo wyznaniowe przekształci się i w końcu runie z konieczności, a garstka prawdziwych wiernych będzie zmuszona sama utrzymywać tę kościelną machinę , co skończy się tak, jak prawie wszędzie dookoła Polski i dalej.
Im szybciej, tym lepiej.
Pyclik / 2012-12-02 17:48 / Tysiącznik na forum
Ale mi przyładował minusów jakiś talib przebrzydły; widać nic innego nie umie, bo z główką na poziomie na poziomie głupawego ministranta, cóż można sensownego napisać czy zrobić!
Ale skoro nie umiesz nic innego to wal jeszcze więcej - to zwraca uwagę czytelników na post, a o to przecież chodzi.
Pyclik / 2012-11-28 23:23 / Tysiącznik na forum
Nie masz żadnych argumentów, tylko minusiki?
To ja chcę jeszcze, będę się wyróżniać w tłumie!
m-53 / 95.49.182.* / 2012-11-28 20:06

za pieniądze podatników.

Otóż jestem podatnikiem (mam wątpliwości czy Palikot albo jake 1 nimi są) i akceptuję płacenie za naukę z moich podatków. Wręcz tego się domagam.

Zapominacie, że w ustawie jest wyraźnie napisane - naukę religii lub etyki (cokolwiek ta etyka ma oznaczać).
Sprężcie się i zorganizujcie "konkurencyjną " naukę etyki uniwersalnej (co to jest???).
Jeżeli rodzice chcą posyłać swoje dzzieci na religię niech sami za to płacą,

Właśnie tak jest - płacę podatki a więc płacę za naukę religii.
Pyclik / 2012-11-28 22:09 / Tysiącznik na forum
Cytat ;
Właśnie tak jest - płacę podatki a więc płacę za naukę religii.

A ja i bardzo wielu innych - także prawdziwych , uczciwych katolików - nie chcę, aby z moich podatków czyli z budżetu były opłacane jakiekolwiek sprawy związane z jakąkolwiek religią, bo prowadzi to do okradania tych , co z tej wiary nie mają dokładnie nic.
Pyclik / 2012-11-28 23:15 / Tysiącznik na forum
Nie masz argumentów, tylko minusiki?
To ja chcę jeszcze, będę się wyrózniać w tłumie!
Pyclik / 2012-11-28 22:23 / Tysiącznik na forum
Czy to nie jest przeciw jakiemuś przykazaniu z Dekalogu?
Pyclik / 2012-11-28 23:20 / Tysiącznik na forum
Prawda w oczy kole!
Nie masz argumentów, tylko minusiki?
j27 / 83.31.137.* / 2012-11-28 20:41
Różnica polega na tym, że płacąc podatki, nie masz prawa zmuszać innych, płacących podatki na naukę religii Twoich dzieci. Inni płacą podatki i nie chcą aby były one przeznaczane na naukę religii. Chcesz to płac sam. Kropka.
tesa1959 / 2012-11-28 21:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

płacąc podatki, nie masz prawa zmuszać innych, płacących podatki na naukę religii Twoich dzieci

To działa także w drugą stronę: płacąc podatki nie możesz zmuszać innych, aby płacili na in vitro, partie polityczne (których nie popierają), wykorzystywanie pojazdów służbowych do celów prywatnych (np. samolot) itp. itd.
bardzo niezorientowany / 91.102.107.* / 2012-11-28 23:45
A Ty ,Tessa, jak widzę , nie możesz przeboleć tego samolotu!

Wyluzuj!

Nie ma ustawowego obowiązku finansowania nauczania religii przez budżet państwa w szkołach publicznych/państwowych.

Jest tylko mowa o UMOŻLIWIENIU nauki , a to nie jest równoznaczne z finansowaniem .

Natomiast ustawy o in vitro i partiach są uchwalone - nie wnikam w tej chwili, w jakim stopniu są one "dobre" czy "złe" - to temat na odrębną dyskusję.
Pozdrawiam
stos / 2012-12-01 11:01

ustawy o in vitro

Skoro tak piszesz to znasz numer dziennika ustaw w którym zapisano refundowaniewanie invitro.
Nie wsytdź się i go podaj.
Ja o takiej ustawie nie słyszalem.
Wiem jedynie że invitro będzie refundowane na podstawie decyzji administracyjnej tego rzadu.
tesa1959 / 2012-11-28 23:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja tam nie mam o nic pretensji, ale jedynie zwracam uwagę tym, którzy oburzają się, że muszą płacić na coś, na co nie chcą. Nie da się dogodzić wszystkim.
To, że nie ma ustawy, aby płacić za lekcje religii w szkole publicznej z budżetu nie oznacza, że mają je finansować rodzice, którzy też płacą podatki. Mają prawo korzystać z nich dla swoich dzieci.
bardzo niezorientowany / 91.102.107.* / 2012-11-29 00:54
Wyznawana religia jest prywatną sprawą każdego człowieka.

Jeżeli chcesz wspierać kościół czy lekcje religii to możesz to robić w bardzo prosty sposób, po prostu wpłacając darowizny w kancelarii parafii czy dając na tacę - nie musisz do tego angażować jako pośredników urzędników państwowych.
tesa1959 / 2012-11-29 00:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wyznawana religia jest prywatną sprawą każdego człowieka.


np. In vitro także.
Jeżeli chcesz wspierać kościół czy lekcje religii to możesz to robić w bardzo prosty sposób, po prostu wpłacając darowizny w kancelarii parafii czy dając na tacę - nie musisz do tego angażować jako pośredników urzędników państwowych.

analogicznie w sprawie np. in vitro.
bardzo niezorientowany / 91.102.107.* / 2012-11-29 01:36
Proszę bardzo, niech Sejm uchwali ustawę, bo doprawdy nie wiem jak jest teraz umocowane prawnie finansowanie nauki religii w szkołach.

Zdaje się, że opiera się tylko na "pomysłach" niektórych polityków.
Natter2 / 2012-11-28 20:12 / Tysiącznik na forum
Chesz płacićza naukę paciorków albo Bibli że Jozue wtrzymał słońce ?
Pyclik / 2012-12-03 03:49 / Tysiącznik na forum
Ale Ci jakiś KK-jołop minusików nasypał!
Może mu się pomyliło i już minusów od plusów nie rozróżnia?
karrrol / 2012-12-03 13:25
i bardzo dobrze, też tak uważam i popieram w 100%, nie ma chyba powodów dla których religia w obecnej formie powinna być finansowana pzrez pańswto

Najnowsze wpisy