Forum Polityka, aktualnościKraj

Rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 20. finał

Rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 20. finał

Wyświetlaj:
z domolodów / 94.42.189.* / 2012-01-10 09:44
sprywatyzowane szpitale z własnością samorządową, sa zdłuzóne, będą sprzedawane za marne pieniądze RAZEM Z DARAMI ORKIESTRY !

Uzdrowisko Nałęczów sprzedali za 36 mln zł. włącznie z ujeciem wody Nałęczowianka !

Caritas na sama akcje letnią dla dzieci wydaje więcej.
Dlaczego wybrano owsiaka do drmowej promocji we wszystkich mediach ? a nie Ochojską na przykład , Anne Dymną, fundajce Budzik itp ?
~`Grzegorz / 217.67.217.* / 2012-01-10 11:27
Bo jest najbardziej medialny i akcja od 20 lat jest przy okazji imprezą rozrywkową. Z tego samego powodu lepiej pokazać osobę uśmiechniętą niż nabzdyczoną....
olo1 / 89.78.51.* / 2012-01-09 18:14
7). Liczba osób zatrudnionych w Fundacji na dzień 31.12.2010
a)
-pracownicy działu medycznego 2 etaty
- pracownicy zatrudnieni przy programach medycznych: 10 etatów
-pracownicy działu. marketingu 3i1/2 etatu
-pracownicy działu księgowości 3i3/4 etatu
- sekretarka 1 etat
- pracownik ds. transportu 1 etat
-pracownicy działu IT 3 etaty
b)
Łączna kwota wypłaconych wynagrodzeń brutto :
-z tytułu umów o pracę 913748,59
-premie 142027,00
-świadczenia na rzecz pracowników ) 299079,32
c)
Łączna kwota wynagrodzeń brutto:
- z tytułu umów zleceń 110058,03
- z tytułu umów o dzieło 103384,00

Saldo na 31.12.2010
satyr / 84.10.193.* / 2012-01-09 17:11
Jak ludzie dobrowolnie płacą tzn. mają jeszcze kasę i z czystym sumieniem mozna podnieść podatek PIT, VAT, a swoją drogą to do budżetu wpadnie trochę kasy z tytułu podatku VAT.Więcej takich akcji i deficyt finansów zniknie, Smiało ministrze Rostowski, mozna podnosić podatki.
Siema Jurek / 83.29.111.* / 2012-01-09 15:34
Biznes ładnie opakowany. Jest wiele różnych akcji w Polsce, które robią to bez rozgłosu. Kto jest przy Owsiaku - ten który szuka rozgłosu. A firmy farmaceutyczne tylko zacierają ręce.
Siema Jurek / 83.29.111.* / 2012-01-09 15:32
Jaki jest koszt czasu TV i wszystkich służb zaangażowanych w tą imprezę? Jakie są koszty Owsiaka. I kto tak naprawdę na tym zarabia. Za wyposażenie szpitali powinien zabrać się rząd. Przemysł ludzi chorych na cukrzycę rośnie. Która firma skutecznie chce wyleczyć pacjenta na cukrzycę typu 1?. Jaką mają kasę z tytułu jednej chorej osoby (pompy, peny, paski, insulina). Zapytajcie się przedstawiciela handlowego firmy farmaceutycznej co robią aby wyleczyć takiego pacjenta. Opd - NIC. Oni chcą mieć klienta. Korzystają wszyscy tylko nie pacjent. Pacjent ma być insulinozależny. I cały biznes się kręci.
rżnięci w gałę / 83.21.65.* / 2012-01-09 14:36
A na nikomu niepotrzebny stadion we Wrocławiu wydano ok. 900 mln. .... przez rok. ;))))

"W ciągu 20 lat fundacja Jurka Owsiaka kupiła około 23,5 tys. urządzeń dla 600 polskich szpitali, za kwotę 450 mln zł. Zakupiono m.in. 955 inkubatorów, 834 kardiomonitorów, 231 aparatów usg i 116 aparatów rtg; dzięki WOŚP wyposażono także 868 stanowisk do badania słuchu, dzięki czemu przebadano ponad 3 mln noworodków."
ron2000 / 95.49.122.* / 2012-01-09 12:27
Te wszystkie zakupy sprzętu są co najmniej dziwne.. Bardzo drogo, wciąż te same firmy. Nie publikują co kupili od kogo i za ile.
Z drugiej strony to prywatna fundacja i jeżeli frajerzy dają kasę to co to kogo obchodzi jak ją wydają :)
zxc12 / 83.6.150.* / 2012-01-09 12:13
Dlaczego o Caritasie tak mało się mówi??
Budżet roczny ok. 200mln
attyla007 / 88.199.105.* / 2012-01-10 10:42
Caritas u mnie na wsi co jakiś czas przywozi dary dla biednych. Mąka, makaron i takie tam produkty z długą datą ważności. Chodzą po nie największe nieroby i lenie, a nie ubodzy. Miałbym jeszcze inne przykłady marnotrawienia pieniędzy przez Caritas.
'Grzegorz / 217.67.217.* / 2012-01-10 11:33
Caritas przy tym jest organizacją przykościelną a Owsiak nie pyta o wyznanie, gdy w szpitalu badają np słuch u noworodka....
Dodatkowo tu widać różnicę, kupowane są urządzenia wysokiej jakości i trwałe - służą latami a Caritas daje kluski na przeżarcie często ludziom, którym się robić nie chce bo przecież kluski są.
qwertyuiop12345 / 83.0.176.* / 2012-01-09 08:39
Ja mam nastepujące pytania:
1) Ile kosztuje przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy z uwzględnieniem wydatków miasta na tą imprezę czyli koszt w realcji do zysku?
2) Ile kosztuje czas antenowy w telewizji, mozna doliczyć do punktu 1 albo jakie są potencjalne straty dla tvp z reklam około 7h transmisji.
3) Dlaczego fundacja kupuje wyłącznie sprzęt skoro jest to zadanie NFZ?
4) Czy NFZ i WOŚP współpracują ze sobą przy kolejnych akcjach (jak dla mnie to podatek dobrowolny.
5) Czy WOŚP posiada informacje ile sprzętu jest niewykorzystywane?
To są podstawowe pytania na które nigdy nie otrzymałem odpowiedzi. A to że jakis sprzęt uratował życie to świetnie ale według mnie to rola NFZ zeby taki sprzęt kupować i skoro budżet nfz wynosi 60 mld zł rocznie to te 50-60 mln zł to jest dodatkowy budżet i podtrzymywanie tego nieefektywnego systemu.
door / 83.12.255.* / 2012-01-10 00:21
Za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ochrona zdrowia w Polsce w jedną styczniową niedzielę przestaje być dramatem, a staje się kolorową bajką. Orkiestra od dwudziestu lat funkcjonuje na niebiańskich zasadach finansowych — jej milionowy przychód niemal równa się dochodowi, a koszty uzyskania przychodu biorą na siebie anioły.

Zadałem sobie trud dokładnego zliczenia orkiestrowych wydatków organizacyjnych w mojej gminie, ale naprawdę wszystkich, nawet takich jak nadgodziny dla strażników miejskich odwożących utarg z koncertu do sztabu wraz z paliwem ich oddelegowanego radiowozu, etc. Zsumowanie wszelkich kosztów dało kwotę… wyższą od całej zbiórki! Czyli dla zakupu sprzętu medycznego przez fundację, bo przecież o to na końcu chodzi, bardziej wartościowy byłby datek przelany wprost z gminnego budżetu. Moja okolica nie odstaje od orkiestrowej normy kosztowej w całej Polsce…

Jacek Zalewski pb
T. / 81.190.72.* / 2012-01-09 12:20

Dlaczego fundacja kupuje wyłącznie sprzęt skoro jest to zadanie NFZ?


Gdyby nie POMOC OWSIAKA to z NFZ-tu w szpitalach byłyby tylko plastry ,bandaże i strzykawki.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-01-09 11:02
ad1) myślę, że nie są to wielkie kwoty, pamietaj że masa osób tego dnia pracuje za darmo, od osoby która układa scenę po zespoły które na niej grają - za pewne nie wszyscy ale jednak wiele osób działa wtedy charytatywnie
ad2) czy straty duże? także nie sądzą, bo nie wiem czy familiada czy inny film familijny puszczany w niedziele ma większą oglądalność od WOŚP.
ad3) pieniędzy na zdrowie nigdy nie będzie za dużo, wobec czego zawsze będzie istniała potrzeba zakupienia dodatkowego sprzętu - tu chyba nie ma co wyjaśniać
ad4) nie wiem
ad5) a są takie sprzęty?

Może dla ciebie to i manipulacja, ale dla mnie nie i jak widać po zebranych kwotach nie tylko dla mnie...
Berto74 / 91.123.208.* / 2012-01-09 09:22
1. Nie musisz nic dawać. Nie ma przymusu.
2. Zorganizuj to lepiej, taniej, bezpieczniej, efektywniej.
qwertyuiop12345 . / 83.0.176.* / 2012-01-09 09:48
Wiem ze najlepiej odpowiedziec. Nie musisz dawac zorganizuj lepiej. Mnie chodzi o manipulacje jaką poddani zostali Polacy, że to jest super pomysł na pomaganie potrzebującym. W moim przekonaniu to jest wyciągniecie dodatkowych pieniędzy dla budzetu, który je marnuje na niewyobrażalną skalę. Mam znajomego w branży medycznej. Jesli chodzi o zamówienia sprzętowe to jest to jeden z najbardziej korupcjogennych odcinków. Do tego ile sprżetu lęzy w kartonach w piwnicy ile sie zmarnowało tego nikt nigdy nie powie. Dlatego jestem sceptyczny, bo co do intencji jestem za. Tylko, że staram sie spojrzeć na temat z różnych stron i wiem tylko tyle, że ta akcja odpowiada na pytanie czy potrzebujemy państwa opiekuńczego? Nie potrzebujemy sami sobie nawzajem pomożemy.
Berto74 / 91.123.208.* / 2012-01-09 10:13
Każde państwo, w każdej możliwiej formie władzy, marnuje dowolną ilość pieniędzy jeśli są one poza kontrolą. Nie ma co filozofować. Od czasów faraonów tak było, jest i będzie - biurokracja żyje swoim życiem, oderwanym od rzeczywistości i trwoni dowolne środki, jeśli tylko wpadną jej w łapy.
Jeśli jesteś sceptyczny co do fundacji, to zajrzyj na jej strony, sprawdź wyniki kontroli, sprawdź rozliczenia itd. Nie będę narzekał na Orkiestrę, tylko dlatego że państwo jest niewydolne. Jak zobaczę że Orkiestra zamiast pomagać, robi ewidentne wałki, nie wrzucę do puszki. Tyle.
Zdrovim!
pomo dore / 2012-01-09 08:25 / Tysiącznik na forum
ja dałem. dzięki pompie insulinowej moja 3 córka urodziła się zdrowa, bystra i wkurzająca;D
a5 / 31.133.16.* / 2012-01-09 07:26
Kto kontroluje finanse tej zbiórki?
pytek. / 81.190.72.* / 2012-01-09 12:21

Kto kontroluje finanse tej zbiórki?


Martwisz się o nieswoje ?
i. / 89.69.170.* / 2012-01-08 21:30
Przecież to rodzaj zabawy, festynu z dodatkiem "charytatywnym". Kto chce niech idzie, kto chce niech płaci, przecież nie ma przymusu.

Zamiast tego czytam gdzieś tu: "Zbadałam dziecko sprzętem kupionym za pieniądze WOŚP i wyniki były błędne."

WOŚP kupuje sprzęt a nie zajmuje się jakośią studiów medycznych ludzi interpretujących wyniki. Jak bardzo trzeba CHCIEĆ kogoś obrzucić błotem aby myśleć w ten sposób?
kuba1983 / 178.235.4.* / 2012-01-08 19:26
Kompletnie nie rozumiem nagonki na tą funducję, komu to tak przeszkadza?? Finanse są ok - wiem bo czytałem sprawozdania finansowe - a jestem kontrolerem finansowym, w odróżnieniu od np. Caritas Polska, gdzie chyba jeszcze nikt nie wie, że coś takiego powinno się robić. Kasa jest wydana na cele statutowe, z 8% na działalność własną jeszcze robią jakiś koncert dla dzieciaków. A czytam te komentarze to większość ma coś na "nie". Źle, że kupują ten sprzęt czy jak?? Skoro państwo (czyli my wszyscy) jesteśmy za biedni na zakup tego sprzętu to niech ci którzy dobrowolnie chcą coś rzucić niech to robią - czy chcecie większej składki zdrowotnej (Ale powiem wam w tajemnicy, że przy zakupie sprzętu przez państwo, koszty obsługi kontraktów są wielokrotnie wyższe niż te 8% - oczywiście jakby ktoś nie wiedział
:))
jerka / 2012-01-09 10:52
Co ty pie....... i rzucasz niesprawdzone oszczerstwa na Caritas. Przeciez majac status opp musi spelniac wymagania ustawy. Wystarczy spojrzec na strone
http://www.caritas.pl/images/stories/raporty/Caritas_Polska_sprawozdanie_finansowe_2010.pdf
zeby sprawdzic.
A przy okazji wynika z tego, ze przy wydatkach rzedu 192 mln zl koszty administracyjne, operacyjne itp. wyniosly ok. 3 mnln, tj, ok. 1.5%, a na cele statutowe wydano 188 mln, tj. 98%.
Porownaj to z dzialalnoscia WOSP, np.
http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf
str. 8 i 9 z Informacji dodatkowej, a latwo sprawdzisz, ze przy przychodzie rzedu 54,5 mln, na dzialalnosc statutowa wydano ok. 31 mln, a wydatki organizacyjne itp. to ponad 8 mln, i wykazany dochod to ok. 14 mln., wiec sobie porownaj.
kuba1983 / 193.239.156.* / 2012-01-09 12:10
Nie mówię, że Caritas tego nie ma, tylko to co tam jest napisane. Ja sprawdzałem te organizacje przy PIT za 2010 jak szukałem organizacji której przekazać 1% podatku, wtedy szukałem sprawozdań za cały 2009. Z tego widać, że obie organizacje działają zgodnie z prawem i tylko przekazywać środki.
Pozdrawiam
Budyń / 89.72.232.* / 2012-01-08 19:39
Sprawa dotyczy nie tylko WOŚP, ale krótko:
[1] Formuła WOŚP działania jest przestarzała - była dobra na pierwszą dekadę. Chcesz poczekać na traumę gdy się okaże, że "nie pobito zeszłorocznego rekordu" ? Ciągle zryw, przy lekceważeniu pracy u podstaw.
[2] Pieniądze zebrane przez WOŚP przez całą historię są mniejsze niż ROCZNE koszty ADMINISTRACYJNE NFZ.
[3] Żebranie za granicą jest upokarzające dla całego Państwa i Narodu. W domu, to w domu. Ale po co zbiera się w Afganistanie czy Iraku, tego ja pojąć nie potrafię.
[4] NIKT ale to NIKT z wolontariuszy czy Woodstockowiczów nie potrafi powiedzieć, ile odprowadza się co miesiąc na składkę zdrowotną, jak refundacja podnosi ceny leków i zabiegów, jak ustawa o zamówieniach publicznych krzywdzi nie tylko szpitale.
[5] Kupują sprzęt, dają go do szpitali państwowych (z zastrzeżeniem, że po prywatyzacji wraca do Fundacji).... i sprzęt sobie leży. Bo NFZ nie wydziela środków na szkolenia/eksploatację wreszcie nie refunduje zabiegów / leczenia / badań.
To samo dotyczy innego sprzętu, kupowanego za środki "unijne" czy NFZtowe zresztą.
[6] Problemem nie jest składka zdrowotna - tylko TOTALNY BRAK ZAINTERESOWANIA przez Obywateli tym jak Państwo gospodaruje ICH pieniędzmi. Zamiast tego, wbija się w głowy że wystarczy "zryw" i "Piątka dla Owsiaka" i jest cacy.
kuba83 / 178.235.4.* / 2012-01-08 19:55
Oczywiście, że nie jest cacy. Ja tak daleko nie sięgam, zadaje sobie tylko pytanie. Czy to dobrze, że zbiera się pieniądze na ratowanie małych dzieci?

Nie dobrze, że musimy to robić - ale jeżeli już, mam do wyboru nie mieć z państwa nic, to wolę sam się no to zrzucić.

Napiszę to co już napisałem w innym poście - 70% sprzętu na noworodkowych oddziałach ratunkowych jest kupiona za kasę z WOŚP.
I kilka kwot dodatkowych - Świątynia Opatrzności Bożej - 200mln; Dotacje do KRUS - 6mld, Wcześniejsze emerytury mundurowe -10mld
kiko riko / 95.160.39.* / 2012-01-08 18:58
moje dziecko zostało zbadane sprzętem kupionym przez WOŚP po urodzeniu. wykryto wadę słuchu. na kolejnym badaniu po miesiącu okazało się, że żadnej wady nie ma. noworodki mają czasem płyn po urodzeniu w uszach i nie przechodzą badań aparatami od Owsiaka... A KASA POSZŁA...
kuba83 / 178.235.4.* / 2012-01-08 19:08
Rozumiem, że masz o to pretensje?? Ze ktoś za czyjeś pieniądze próbował pomóc Twojemu dziecku - (bo sam napewno byś tego badania nie zrobił)?? Czy jak mam to rozumieć??
obiektywne rozważanie / 95.50.99.* / 2012-01-08 17:14
Co do tej akcji mam mieszane uczucia ,niby szczytny cel , każdy daje bo ma lub będzie miał dziecko ale czy naprawdę to trafia do wszystkich dzieci które pomocy potrzebują ? nie jestem przekonany. Moim zdaniem to jest granie na ludzkich uczuciach wzbogacając innych
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy