Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w Polsce. Zdecydowane ożywienie w branży

Rynek nieruchomości w Polsce. Zdecydowane ożywienie w branży

Wyświetlaj:
feliciano / 94.254.147.* / 2014-05-08 03:43
też to zauważyłem, śledzę portale branżowe i tylko w ciągu ostatnich tygodni widziałem kilka publikacji, branża nie śpi ;) Zwłaszcza w dużych miastach. Co ciekawe zyskują na tym także mniejsze spółki które mają szanse teraz znacznie poprawić swoją sytuacje na rynku mysle tu np o Grupie Inwest.
To może być ciekawy czas dla branzy.
DarianW / 2014-04-24 08:40
co sie dziwic, ludzie biorą kredyty, ale bez sensu brac też mega duże i potem bać się czy da się spłacić. mój brat w sumie olał temat M2 w mieście i kupił sobie miejsce w szeregowcu w plewiskach od invest complex chyba. wyszło taniej i kredyt go tak nie dusi. choc fakt faktem - spalcac trzeba hahahah ;)
ajurkos / 93.174.26.* / 2014-04-29 11:42
I tak ma większy sens kupować coś większego, dalej od centrum, bo rodziny mają to do siebie, że się powiększają. I cichy, czysty Wilanów to jednak lepsze miejsce dla dziecka do rozwoju niż zatłoczone, niebezpieczne i drogie centrum.
radoslaw_lenkiewicz / 2014-04-29 15:05
@ajurkos
Nie zgodzę się z tym co Pan napisał. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Rozwiązanie, które Pan uważa za lepsze dla Pana nie jest uniwersalne. Ja np. mam znajomych, którzy od 5 lat mieszkają na Wilanowie. Duży 4 pokojowy apartament, 2 małych dzieci. Właśnie wykańczają mieszkanie w Śródmieściu, dodam, że mniejsze niż to na Wilanowie i nie mogą się doczekać kiedy się przeprowadzą. W Śródmieściu jest wszystko pod ręką, jest doskonała komunikacja, czego nie można chyba powiedzieć niestety o Wilanowie. Ale to wszystko oczywiście kwestia zasobności portfela i zdolności kredytowej. Czasami trzeba wybrać tańsze rozwiązanie, bo droższe jest nieosiągalne.
kolo1074 / 79.163.174.* / 2014-04-22 19:21
Od 1 kwietnia zmieniają się warunki techniczne tak więc wszyscy załatwiali pozwolenia w marcu
UAwe / 94.154.98.* / 2014-04-22 17:38
Już biegnę do banku zadłużyć się do końca życia, hahaa!

A serio - to takich frajerów jest coraz mniej, do tego demografia ujemna sprawi, że w PL będą pustostany jak w DDR.
edward@ / 31.175.40.* / 2014-04-22 23:13
Wszystko zależy od lokalizacji. Pustostany już są w takich miastach jak Kielce, Łódź (nawet dwie autostrady i strefa ekonomiczna im nie pomogły), Suwałki, ale w W-wie i paru innych miastach tendencja jest odwrotna - mieszkania schodzą na pniu. Pod warunkiem oczywiście, że ceny nie są astronomiczne.

Najnowsze wpisy