Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rytualny ubój zwierząt. Decyzja PSL dopiero jutro

Rytualny ubój zwierząt. Decyzja PSL dopiero jutro

Wyświetlaj:
heniek14 / 91.225.188.* / 2012-12-11 19:59
Ostatnio zabiłem jedną świnię.najpierw młoteckiem w łeb i pytom.Boli?Świnia na to,że nie.No to ją nożem POd łopatke.Dalej krzyczy,ze jo nic nie boli.I co ja mam sobie tera myśleć.Boli,czy była taka twarda.
piekon / 77.223.201.* / 2012-12-11 14:05
Cóż, prawo nigdy nie będzie doskonałe. Paradoksalnie (wbrew pozornej brutalności metody starej jak świat) fachowo zabite zwierzę za pomocą wyłącznie ostrego noża cierpi najmniej, dodatkowo jakośc uzyskanego w ten sposób mięsa jest wyższa. Wynika to z fizjologii i naturalnych procesów, które podczas "rytualnego uboju" umożliwiają dobre wykrwawienie się zwierzęcia i natychmiastowe pozbawienie czucia na skutek przecięcia wszystkich splotów nerwowych prowadzących do mózgu. Zwierzę bezboleśnie i bardzo szybko traci świadomośc wraz z szybko odpływająca z jego ustroju krwią. Na koniec z ostatnim oddechem oddaje ducha, który sprawiał, że żyło...
maliniak / 88.199.39.* / 2012-12-11 19:50
Myślę, że uczciwe postawienie sprawy to zadeklarowanie, że gdyby np ktoś dostał kk (karę śmierci), to miałby ją tak wykonywaną, jak on uśmiercał zwierzęta. Najlepiej na tym by pewnie wyszli myśliwi, ale już widzę wyluzowanie w oczach peeselowców i żydów stających w kolejce do poderżnięcia gardła.
Obrotową klatkę mieliby gratis ...
A przecież p. 1 ustawy o ochronie zwierząt stanowi jasno ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ. klatkach to rzeźnicy mogą
Robert 56 / 2012-12-11 14:31
PSL chce za wszelką cenę przedłużyć swoja decyzje wie że albo straci poparcie ludzi broniących praw zwierząt, albo ludzi któ¶zy uprawiają taki rytualny ubój... tak czy siak są w kropce... Platforma na siebei tej odpwoiedzialnosci nie weźmie i tak ma już przechlapane...

Najnowsze wpisy