Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd łaskawy dla handlowców. Zmiany na paragonach dopiero od października 2013 r.

Rząd łaskawy dla handlowców. Zmiany na paragonach dopiero od października 2013 r.

Wyświetlaj:
wkurzony / 77.79.198.* / 2013-04-04 14:57
Ale nieuk z tej baby z ministerstwa. I chyba sama nie wie co tłumaczy. Jak mam kilka gatunków jabłek w tej samej cenie to mogę mieć kod jabłka. A jak mam kilka gatunków w różnej cenie to już muszę wprowadzić kilka kodów. No debilka. Mam kod jabłka i różne ceny to szybko mogę jednoznacznie zindetyfikować, które jabłka kupił klient. A jak będzie jabłko po 5 zł, jabłko po 5 zł, to cholera wie, jakie klient kupił. Debilna interpretacja. Niedouk jeden. Jabłko to jabłko sam sobie w koszyku dojdę. A teraz spróbujcie zaprogramować w kasie, która ma 16 znaków (są i o 10 znakach) nazwę Jogurt brzoskwiniowo-truskawkowo-morelowy 0% tłuszczu 120 ml Joguś promocja 50% gratis. J.B.T.M.0%120mlJ. I to ma być jednoznacznie określenie towaru. To już wolę Jogurt. Najpierw niech karzą producentom kas stworzyć kasy z minimum np. 40 znakami i dopiero wtedy wymagać. Debile.
md71 / 89.69.200.* / 2013-03-30 20:43
A może to lobby od kas fiskalnych, którym się 'zielona wyspa' kończy, wykombinowało?
md71 / 89.69.200.* / 2013-03-30 20:37
I tak wygląda wg MF upraszczanie przepisów i przyjazność przedsiębiorczym, Q Mać! Teraz urzędnicy US będą mieli pole do popisu.
Zamiast np. art.spożywczy 23%, art.spożywczy 8% itp. co powinno w zupełności wystarczyć będzie... jogurt niskokaloryczny 30% z gruszkami 1L maćkowy (to oczywiście wymyślone)? Na ch..? Detaliście może będą 'magazyn' sprawdzać?
Już widzę te kontrole - siedzą pół roku i znajdują przekręt na 50 pln dochodowego, 200 pln VAT i 5000 pln za złe oznaczenia na pagonach.
zenekzenek / 37.128.57.* / 2013-04-04 16:22
każdy urzędnik z MF zanim się zajmie głupimi przepisami powinien sam przetestować w życiu co one oznaczają dla podatników, nie powstawałoby 99% idiotycznych przepisów
szry / 79.188.78.* / 2013-04-29 12:40
najpierw należałoby wprowadzić dla lekarzy i prawników kasy fiskalne
a odczepić się od handlu,bo nie tam płynie wielki niekontrolowany
strumień pieniędzy.I bardzo dziwne że się o tym nie mówi.Z wpływów do budżetu umykają miliardy złotych,trafiające do kieszeni lekarzy i prawników,bo albo matoły albo wyrachowane kliki decydują o tym że te dwie grupy społeczne zarabiają bez kontroli.Panie Rostowski,gdzie pana rozum,jeśli pozwala pan myśleć sobie że jesteśmy nieświadomi tego co się wyprawia. wystarczyłaby przysłowiowa złotówka od każdej wizyty lekarskiej i prawniczej do odliczenia w rocznym pit-cie aby policzyć dochody do opodatkowania
lekarzom i prawnikom.A wygląda to ta,że pan doktor czy prawnik dzwoni do biura rachunkowego i pyta jak wygląda w danym miesiącu.Jak usłyszy że wychodzi mu do płacenia podatek,to stwierdza,że on już nie będzie miał żadnych rachunków.Czyli rżnie głupa że nie zarabia,a minister finansów też .
Kiedy się to zmieni?Proste rozwiązania są niezwykle skuteczne,ale jakoś wszystkim rządzącym rozumu czy odwagi brakuje żeby takie decyzje podjąć.Pewnie, lepiej babci klozetowej kazać prowadzić kasę fiskalną.

Najnowsze wpisy