Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd ma nowy pomysł na walkę z dopalaczami

Rząd ma nowy pomysł na walkę z dopalaczami

Money.pl / 2010-07-08 08:58
Komentarze do wiadomości: Rząd ma nowy pomysł na walkę z dopalaczami.
Wyświetlaj:
janiszek72 / 2010-07-08 10:09 / Tysiącznik na forum
Chłopaki z PO kontrolują już hazard, czas więc zająć się nieco używeczkami. Potencjalny elektorat musi być lekko przyćpany, a w newralgicznych momentach, kiedy każdy głos może zdecydować o wygranej musi być niezdrowo pobudzony. Tak więc dopalacze to dobry biznes, którego nie należy pozostawić bez kurateli szopenfeldziarstwa. Jak kręcić lody to po całości, nie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Smutny / 195.235.15.* / 2010-07-08 14:56
tu sie akurat nie zgodze. Dopalacze powinny byc nielegalne. Dlaczego? Bo dopalacze kupuja dzieci. Bo od dopalaczy sie umiera. Bo ludzie mysla: skoro legalne to znaczy zdrowe. A prawda jest taka ze w dopalaczach jest duzo wiecej roznego niebezpiecznego g*wna niz w tabletkach xtc, marihuanie czy innych powszechnie dostepnych lecz mniej legalnych srodkach.

PO sie zabralo za delegalizacje dopalaczy i chwala im za to. W tym przypadku maja moje blogoslawienstwo. Im predzej i skuteczniej - tym lepiej.

Z innej beczki: czy ktos zworcil uwage jaki wplyw miala ustawa hazardowa? (nie czepiajcie sie zdania - chodzi mi o generalny wplyw) Chodzi mi o wzrost bezrobocia jaki spowodowala. Chodzi mi o spadek przychodow wielu przedsiebiorstw (knajpy itp).
Znam ludzi ktorzy stracili prace wlasnie z tego powodu. Nie trzeba tez byc geniuszem (dobra, ja jestem, ale..) zeby sie domyslec ze wplywa to na obroty generowane przez te przaedsiebiorstwa. Ktos kogos za to rozliczy?
YS / 194.242.62.* / 2010-07-08 10:29
...ot cały janiszek72... i wciąż ten szopenfeldziarz... gdzieś ty się tego nauczył i czy choć wiesz co to znaczy - pomimo tego, że już wyjaśniałem to na forum...???
qwer1234q / 94.72.119.* / 2010-07-08 09:39
maxymili dobrze mówisz, zamiast karać to dać możliwość leczenia , marihuana nie zabija a LECZY , znam wiele przypadków w których marihuana pomogła , wystarczy wejść na www.KONOPIALECZY.pl i tam się dowiedzieć wszystkiego, każdy człowiek ma prawo wyboru papierosy szkodzą i uzależniają tysiące polaków nie wspomnąć o całym świecie i jakoś nic nie robicie a sami palicie, powinniście ścigać mafie a nie użytkowników konopi, sam nie pale ale jestem za tym aby było to nawet częściowo legalne, poco zamykać ludzi jak w więzieniu też mają dostęp do narkotyków i to bardziej szkodliwych np. amfetamina, zamykacie młodych ludzi a co takiemu 20 latkowi po tym jak wyjdzie z więzienia? ani pracy legalnie w polsce nie dostanie... tylko na czarno albo za granice trzeba uciekać z ojczystego kraju w poszukiwaniu chleba , a później się polska dziwi że coraz mniej polaków zostaje w kraju a bezrobocie wzrasta
maxymili / 2010-07-08 09:20 / Tysiącznik na forum
Rządowi specjaliści sprawiają wrażenie ociężałych umysłowo. Walka z niegroźną marihuaną jest tego najlepszym przykładem.

Za marihuanę skazano w Polsce w latach 2001-2010 50 tys osób na karę więzienia. Koszty finansowe i społeczne tej walki są ogromne.

Dzięki karaniu za posiadanie mafii udało się skupić obrót marihuaną w swoich rękach. Drobni producenci bez ochrony policji po prostu muszą się bać. Zyski wszystkich organizacji przestępczych z obrotu marihuaną w Polsce wyniosły prawdopodobnie w latach 2001-2010 ok 18 miliardów złotych.

Tymczasem marihuana jest niegroźnym lekarstwem stosowanym od pięciu tysięcy lat przez większość kultur w Europie Azji i Afryce. Była znana za czasów Jezusa a sam Jezus używał oleju z wyciągiem z konopi jako lekarstwa. Nie stwierdzono do tej pory zgonu na całym świecie spowodowanego wyłącznie przez konopie z których wytwarzana jest marihuana i haszysz. Uzależnienie od marihuany jest kilkukrotnie mniejsze niż od tytoniu i mniejsze niż od alkoholu.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ile z tych 18 miliardów zarobionych przez mafię trafiło na konta dobrze wyglądających polityków?
sceptyk / 2010-07-08 09:35 / Tysiącznik na forum

Ile z
tych 18 miliardów zarobionych przez mafię trafiło na konta
dobrze wyglądających polityków?


Masz jakąś wiedzę?
To się podziel.
Mikarus / 78.8.147.* / 2010-07-08 10:01
Przecież to logiczne jest. Ludzie brali, biorą, będą brać i nic tego nie zmieni (jak z prostytucją, której też państwo "nie dostrzega"). Państwo, wiedząc to powinno zapewnić legalny dostęp do sprawdzonych środków - tak jak jest z alkoholem. Dodatkowo wiele można zyskać na podatkach.
maxymili / 2010-07-08 09:41 / Tysiącznik na forum
Jak bym miał wiedzę to bym nie pytał tylko pisał z nazwiskami. A na razie widzę tylko, że wbrew interesowi społecznemu, ustawodawstwo Polskie działa na znaczną korzyść mafii.

Rocznie Polacy palą 300 ton konopi większość w formie marihuany. Policja w zeszłym roku złapała łącznie 0,6 tony. Po co takie dziurawe prawo? W mojej opinii dla zysku.
damsey / 2010-07-08 08:58 / portfel / Bywalec forum
Konkretnie jak to czytam to nie chcę sie przyznawać że w Polsce rządzą zje..by,
sceptyk / 2010-07-08 09:04 / Tysiącznik na forum
A nie głosowałeś aby na hrabiego i POwszczyków?
taa / 87.204.181.* / 2010-07-08 12:44
bo pisiorki to by akutat byly za legalizacja :))
malzenstw z kotami chyba

Najnowsze wpisy