Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd oszczędza na bezrobotnych, na armii i urzędach już nie

Rząd oszczędza na bezrobotnych, na armii i urzędach już nie

Wyświetlaj:
FD / 85.222.77.* / 2010-09-09 08:56
Budżet RP to jeden durszlak . Przydałoby się włączyć do sanacji gospodarkę przeds.państwowych ; np. Możejki-powiększenie aktywów
Orlen o 3,5 mld USD (10 mld zloty) . Przydałby się taki strumień MinFin.
- Litwini wcale nas bardziej nie kochają a Premier mówi że współpraca z Jukost była lepsza.
niewierzący ateusz / 83.4.101.* / 2010-09-09 08:55
przy KRRiT blednie 7% wzrost budżetu kancelarii hrabiego

jeśli policzyć w % to rekordzistą jest KRRiT 28% wzrost budżetu,

a dla nas wzrost vat akcyz nowe podatki pielęgnacyjne i ekologiczne i wzrost innych opłat tak jak rejestracyjnych za samochodzik
Zjadamy własny ogon / 195.117.255.* / 2010-09-09 08:30
Vesolek Vinsent zadłuża Polskę co roku na kolejne dzieisątki MILIARDóW
Siemianowice / 83.22.221.* / 2010-09-09 08:26
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
debilom won / 83.26.245.* / 2010-09-09 08:47
JKM prosił przed wyborami zamknąć oczy i głosować na Jara,bo mniejsze zło.ale wyborcy to w większości to de.... .
zbyszek52 / 109.243.243.* / 2010-09-09 09:07
Ale sobie znalazleś mędrcu autorytety.
daniol / 188.33.78.* / 2010-09-10 21:00
jest inteligentniejszy od 99% politykow a to ze media pokazuja go za oszoloma to inna sprawa jak bys fiknol rzadowi to i do ciebie przyszla by pani zrobic wywiad powiedzial bys pare zdan w tv wycieli by co im pasowalo i okazalo by sie ze jestes takim oszolomem ze dziwne ze potrafisz sam zakupy sobie zrobic
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-09-09 09:18
No lebszy od ciebie medrku.
niewierzący ateusz / 83.4.101.* / 2010-09-09 08:59
debili mamy za rodaków ?

ps. tylko proszę się nie oburzać, to tylko parafraza słów byłego wałęsy, no i ja tylko pytam jak sami wiecie kto
oer / 195.66.86.* / 2010-09-09 08:22
Nie dziwię się, że w naszym społeczeństwie dzieje się źle, skoro nawet dziennikarze nie potrafią rzetelnie przekazywać informacji! "Rząd oszczędza na bezrobotnych, na armii i urzędach - już nie" - taki tytuł w prosty sposób sugeruje, że nakłady w budżecie na urzędy i armię ulegną zwiększeniu, a to jawna nieprawda! szanowny pan redaktor, cichcem wspomniał o zamrożeniu płac w budżetówce...i to jest najbardziej rzetelna informacja! Kierownicy urzędów i naczelnicy nawet nie zauważą tego "zamrożenia", natomiast zwykli urzędnicy od najbardziej paskudnej roboty mocno to odczują! Oczywiście w artykule nie ma o tym mowy. Dziennikarskie dno.
zbyszek52 / 109.243.243.* / 2010-09-09 09:04
I jeszcze to nasze spoleczeństwo biadoli, że PO zwiększa dlug publiczny. a ton wypowiedzi sugeruje, że zadlużać zaczela dopiero PO. Wcześniej bylo cacy. Ale jak rząd proponuje np. obniżenie zbyt wysokigo zasilku pogrzebowego, albo zmiane pomocy bezrobotnym których przecież nie tyle ile biorących pieniądze z UP to natychmiast lament. No to napiszcie ci wszyscy domorośli ekonomiści co zrobić żeby zmniejszyć zadlużenie. I jeszcze jedno. Pracujący w administracji to też ludzie. I to ci sami co pracują za tego czy innego rządu. A ogromna większość nie ma z rządem nic wspólnego. To może w ogóle zmieść administrację, rozwiązać urzędy?
daniol / 188.33.78.* / 2010-09-10 20:56
jezeli za komuny bylo niecale 200 000 urzednikow a teraz jest prawie 3 razy tyle i co roku przybywa sredni koszt utrzymania to 12000 miesiecznie to powiedz mi czy mamy teraz w kraju 120 milionow mieszkancow ze trzeba bylo tyle urzednikow zatrodnic a moze to wszystko przez komputery ktorych za komuny nie bylo i nie zapomnij ze mimo ze urzednicy pracuja niektorzy ciezko to nie generuja pkb
antyelektorat / 62.87.130.* / 2010-09-09 09:19
Co do kwestii obniżenia zasiłku pogrzebowego zgodzić się nie mogę.

Człowiek pracuje przez większość życia i jest zmuszany do "odprowadzania" składek na ZUS - niby dla swojego dobra. Potem umiera kilka lat po przejściu na emeryturę, a niektórzy przed. Pieniądze "składane" w ZUS przepadają i jeszcze PO chce obniżyć zasiłek pogrzebowy??!!

20 tysięcy zasiłku pogrzebowego to i tak za mało, żeby ta banda oszustów z ZUS'em jako elewacją spłaciła dług wobec obywatela.

Nie obchodzi mnie tzw "trudna sytuacja ekonomiczna kraju". Mam to w "D". Sytuacja moja i mojej rodziny tez jest trudna. Niech pazerne wygłodniałe hordy polityków i urzędasów oszczędności zaczną od siebie.
zbyszek52 / 109.243.243.* / 2010-09-09 10:22
Pomieszanie z poplątaniem.
Elektro Devil / 2010-09-09 08:22 / Tysiącznik na forum
Już wiadomo na co rząd przeznaczy ukradzione pracującym poza budżetówką Polakom pieniądze !!!

- podwyżka VAT
- złodziejski podatek pielęgnacyjny, którego chcą senatorowie z PO
- niedługo wyższy PIT i CIT jak PO wygra znowu wybory.

Te pieniądze ukradzione obywatelom, mają zasilać setki tysięcy Pasożytów rozsianych po urzędach w tym kraju !!!

Mówi się o oszczędnościach, a rząd zwiększa wydatki !!!

Zastanawiam się kiedy skrajni idioci głosujący na tą partie się przebudzą... Rozumiem urzędasów i ich rodziny oraz ludzi bezpośrednio związanych z PO, oni skorzystają finansowo kosztem Kraju.
Ale to jakieś 2 mln z rodzinami... Także gdzie reszta? Czy młodzi ludzie już są tak ogłupieni przez ciągłe oglądanie Kuby Wojewódzkiego w TVN ?
pirek123456 / 89.78.107.* / 2010-09-11 20:02
"Skrajni idioci" to głosują na PiS, normalni głosują przeciw PiS. A że trafiło na PO - trudno, nie było lepszego wyboru. Ale obserwując szerzące się złodziejstwo i nieracjonalne wydawanie publicznych pieniędzy oraz nieudolność w relacjach z PiS, brak reakcji na warcholstwo o cechach faszystowskich Kaczyńskiego, sądzę, że trzeba będzie głosować na SLD: komuniści zawsze zwalczali inne formacje totalitarne, jak poprzednio faszystów i kościół, co nam na zdrowie powinno wyjść, amen.
Pilsener / 2010-09-09 09:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uważasz, że jestem idiotą bo głosuję na człowieka, który dba o moje i mojej rodziny miejsca pracy? Ty byś robił to samo na moim miejscu. W moim małym mieście są tylko urzędy, gdzie mój syn ma pracować jak dorośnie?
Elektro Devil / 2010-09-09 09:27 / Tysiącznik na forum
Przecież wyraźnie napisałem, że rozumiem urzędasów którzy głosują za swoim finansowym interesem.
Pasożyt żeruje na Podatniku i będzie robił wszystko, aby żerować w coraz większym zakresie.

Za idiotów uważam tą część elektoratu PO, która pracuje po za sferą budżetową lub prowadzi działalność gospodarczą. Oni składają się na ten Socjalistyczny Kołchoz płacąc coraz wyższe podatki nie dostając NIC w zamian.
MG 40 / 85.222.21.* / 2010-09-09 08:07
Rząd się wyżywi, bezrobotni mogą zdychać. Ten kraj się stacza a upadek będzie bolesny.
~tender / 83.3.8.* / 2010-09-09 08:02
Nie wiem skąd taka awersja do podwyzki dla nauczycieli a obnizki dla bezrobotnych,

to sprawdliwe ze pieniadze dostaja ci ktorym sie nalezy a wiec pracujacym a "bezrobotnym" powinno sie zabrac bo ja nie rozumiem jak inna osoba musi szukac pracy dla innej osoby bo tamtej sie nie chce kupic gazety albo popytac.

pieniadze powinny byc wabikiem do pracy i rozdawane tym ktorzy pracuja.
wolny człowiek / 83.27.15.* / 2010-09-09 10:07
Tender, też nie jestem entuzjastą zasiłków dla bezrobotnych. Nie tedy droga, ale ten zasiłek to po prostu: KRÓTKOTRWAŁE ŚWIADCZENIE UBEZPIECZENIOWE.
Zasiłku nie dostanie pierwszy lepszy żul z ulicy.
Ci ludzie pod przymusem płacili na to świadczenie składki i to czasem przez wiele, wiele lat.
Więc przymusowe pobieranie składek jest cacy, a wypłata świadczenia be?
Przecież na tym zasiłku dla bezrobotnych nie będą do emerytury.
W zależności od wieku i stażu pracy - pół roku, lub rok i koniec z wypłatą.
incognitor / 195.212.29.* / 2010-09-09 10:42
Obawiam się, że sam zasiłek będzie ciężko odebrać. Myślę, że po prostu skończą się, albo zostaną ograniczone do minimum środki przeznaczone dla bezrobotnych na uruchamianie własnej działalności gospodarczej. Co prawda to jest maksymalnie niecałe 20 kzł i pewnie statystycznie większość mikrofirm, które w ten sposób startują nie jest w stanie przeżyć 2 lat, ale nadal są to lepiej wydatkowane środki niż zasiłki. Po prostu motywują ludzi do jakiegokolwiek działania i śladowej nauki.
ws111 / 95.51.62.* / 2010-09-09 07:58
Wojsko....3/4 wydatków to są wydatki na płace i wysokie emerytury 35-45 letnich emerytów mundurowych.
PANIE TUSK...GDZIE REFORMY.
zbyszek52 / 109.243.243.* / 2010-09-09 09:56
Panie ws111 a gdzie prawo. Praw nabytych odebrać nie można. Zrozumiano? A w te 3/4 nie wierzę. Nie sądzę żeby proporcje tak wyglądaly. Rząd już poczynil kroki .zeby w przyszlości w wojsku nie bylo 35 letnich emerytów. A jak przyznawali przywileje emerytalne górnikom to kolega protestowal? A kto to popieral kolega pamięta? Trzeba zapomnieć o barwach politycznych i jeśli się nawet glosowalo na opozycję to wymagać od nich wspóldzialania z rządem w slusznych sprawach. Bo teraz to cokolwiek wladza nie zaproponuje to opozycja zaraz szczeka wiedząc nawet, że rozwiązania są korzystne dla kraju.
To nie jest zabawa w piaskownicy. Oni się pasą naszymi pieniędzmi.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-09-09 18:04

Praw nabytych odebrać nie można. Zrozumiano?

A co zrobiono w 1998 roku.
Ty chyba pracujesz w mundurowce albo masz tam kogos z rodziny bo takiego zaklamania jeszcze nikt nie widzial.
Prawa nabyte ma sie dopiero po osiagnieciu wieku emerytalnego.
młody emeryt wojskowy skazany na wózek / 95.48.167.* / 2010-09-09 09:34
no to jak tak zazdrościsz to zapraszam na misje stabilizacyjne itp zobaczymy jak będziesz zazdrościł kiedy stracisz życie, nie wtedy już nie będziesz, no to jak stracisz ręce lub nogi wtedy dopiero zrozumiesz, jak to wszystko wygląda a na misje nie jadą tak jak w mediach się mówi chętni, 2 kumple nie chcieli jechać i nie przedłużono im kontraktu a wręcz nakazano aby sami dobrowolnie odeszli jak najszybciej żeby ładnie wyglądało, że to oni sami odeszli, a nie, że się ich pozbyli...
zbyszek52 / 109.243.243.* / 2010-09-09 10:25
O co Ci wlaściwie chodzi?
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy