Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Wyświetlaj:
ala502 / 176.221.120.* / 2015-01-30 01:06
Co za durne rady. Ludzie żyją od pierwszego do pierwszego a dostają rade żeby śledzik kursy i kupować walutę w lepszym okresie.... Pytanie za co? Łatwo mierzyć wszystkich swoją miara! Kosmetyczne ddziałania, żeby bankom nie zaszkodzic, a ty człowieku sobie radz. Masowe upadłości konsumenckie na pewno rozwiazalyby sytuacje i pokazały panom w garniturkach ze nie maja zielonego pojęcia o normalnym zyciu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zadłużona na zawsze / 46.229.149.* / 2015-01-29 22:17
Bank Santander nie prowadzi kas walutowych, jak widać w Polsce nie musi. Przelewy wewnątrz krajowe z innego Banku kosztują tak samo jak zagraniczne. Bank Santander w Polsce nie ma żadnych propozycji dla klientów. I choć jest bardzo duży pozostawiono go jakby z boku, a to on właśnie udzielał kredytów dla osób z działalnością gospodarczą, których to osób w 2004 roku nikt nie chciał kredytować. Policzył mi zdolność kredytową z zapasem na ryzyko kursowe w wysokości 20%. Źle policzył, ale jak dotąd nie poniósł żadnych konsekwencji. Ja pożyczyłam 600000PLN, jak dotąd oddałam już tyle samo i na dziś nadal mam 600000PLN do oddania. Nie wszyscy mają kredyty na 40 lat - ja mam na 18. Nie o samą ratę w tym chodzi tylko o wartość nieruchomości, która jest niezbywalna z takim kredytem. Ponadto jeśli 700000tyś osób ma taki kredyt to 2000000 osób z ich rodzin ma problem, nie robią zakupów nie inwestują, nie wydają pieniędzy na rynku bo czekają na to co stanie się z frankiem. Ja w każdym razie oszczędzam, ale nie jest to oszczędzanie na koncie tylko na sobie. Mam umowę tak skonstruowaną, że oprocentowanie jest do decyzji Banku, nie ma Liboru i wynosi ono od lat coś około 4,85% co dla franka jest ogromnie wysoko, tak sobie uchwalili. Nie wiem czy taki kredyt był legalny, może jednak KNF by to zbadał, bo podobno dla nas kupowano franki, czy może żadnych franków nie było? Rząd jedt mdły i proponuje śmieszne rozwiązania. Węgrzy potrafili, Chorwaci też a tu tylko strach i nadzieja na stołki w Brukseli, więc liczmy na siebie. A gospodarce ten frank odbije się czkawką bo ogranicza popyt wewnętrzny. Cóż lepiej dotować węgiel żeby leżało go na hałdach jeszcze więcej ile to już miliardów też z moich podatków tam dopłacono? dotować Ukraińskich studentów na byle jakich studiach, itd ... Zamiast powiedzieć a przez chwilę był taki pomysł - wracamy do punktu wyjścia, anulujemy te umowy i przeliczamy na złote na dzień wzięcia kredytu po takim kursie jaki dany Bank miał dla złotowego kredytu i rozliczamy dotychczasowe wpłaty. Co to za łaska ujemne oprocentowanie, albo przewalutowanie po średnim NBP, przy takim kursie kto to zrobi? Próżne dyskusje, męska decyzja jest potrzebna.
Ewa 1978 / 109.243.246.* / 2015-01-29 13:14
Witam!
Dużo piszą a mało zrobią!!! Poza tym w artykule są nieprawdziwe dane! Ja mam kredyt we frankach od 2007r. i ratę płaciłam w pierwszym roku 1460zł do 1560zł. Później rata wzrosła do ponad 1860 jak frank był po 3.30zł a teraz to już rata wzrosła do ponad 2200zł!!! To jest różnica ok.700zł na jednej racie a nie tak jak jest pokazane na wykresie że wzrosło ok. 300zł???!!! BZDURA!!! FAŁSZ!!! A Frankowiczów jest więcej niż 500 tysięcy bo kilka lat temu w innych portalach pisano o liczbie ok. 900 tys.!!! BANKI skutecznie fałszują dane aby pokazać, że skala problemu wcale nie jest taka wielka!!! A rzeczywiście jest!!! Wiele rodzin bardzo na tym ucierpi bo nie będzie w stanie spłacać takich wysokich rat kredytu!!! Z chęci zysku BANKI uprawiają politykę obłudy i fałszu aby pogrążyć ludzi w długach do końca życia!!! Tylko jak ludzie pójdą na dno to banki też razem z kredytobiorcami. Powinno być tak jak w stanach ryzyko kredytowe przerzucone w połowie na banki. I gdyby tam kurs tak wzrósł jak u Nas tj. od 2.12zł w 2007r. do 4,30zł - skok w dniu 15.01.2015r. to kredytobiorca odpowiada tylko do wysokości wartości tej nieruchomości a nie tak jak u nas, że dług przerósł ponad 2 krotnie wartość rynkową nieruchomości. Przykładowo ja mam mieszkanie 54,4m kw.i kupiłam je za 350.000zł. Kredytu wzięłam 322.000zł (bo franków na oczy nie widziałam i sprzedający też nie!!!) Zostało to podzielone przez kurs franka z 2007r. po 2,12zł /1CHF to daje kwotę 151.886 CHF. A teraz po kursie 4,10zł to daje kwotę 622.736zł!!! A ceny mieszkań spadły i teraz moje mieszkanie można sprzedać za 250.000zł!!! To już jestem 100.000zł do tyłu a dodatkowo na kursie franka straciłam jeszcze jedno takie samo mieszkanie!!! Czy to nie jest lichwiarstwo!!! Ludzie nikt nas o takim ryzyku finansowym nie informował NIESTETY!!! Wciskali nam, że ta waluta jest stabilna od 20 lat a jak wzrośnie to o kilka groszy???!!! A teraz co??? Nikt się do tego nie przyznaje???!!!! W stanach jak wartość kredytu przerasta wartość nieruchomości to kredytobiorca ma prawo odstąpić od umowy i oddaje klucze do banku!!!
Nie mam nadziei, że Nasz Kochany Rząd zrobi coś dobrego w tym kierunku???!!!
Jj. / 193.111.166.* / 2015-01-29 12:12
Jeśli ktoś przez lata korzystał z niższej o kilkaset złotych raty i reklamował swój wybór kredytu jako najlepszy i jedyny słuszny, a teraz przy obecnym kursie żąda pomocy to coś tu jest nie tak.Poza tym dziwna zaczyna być nasza rzeczywistość w której wystarczy tupnąć nogą czy wyjść na ulicę a żądania choćby nawet kontrowersyjne zostają spełniane.Niedługo to większość (np kredytowani w PLN) będą musieli walczyć o swoje prawa.
Kaa121 / 149.156.58.* / 2015-01-29 08:19
Każdy biorący kredyt we obcej walucie musi sie liczyć z róznym kursem waluty i to jest jego ryzyko.Uważam że jest to dyskryminacja kredytobiorców złotówkowych
ala502 / 176.221.120.* / 2015-01-30 01:13
Szczególnie dyskryminacja kredytów rodzina na swoim, singiel na swoim i inne [...], do których wszyscy od lat dokładamy i nikt się nie oburza[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

wiezniowie pseudo swoich / 2015-01-30 08:15
Dziwna nagonka kredytobiorców z złotówkach na "frankowców". Oczywistym jest, że dopłacamy do programów takich jak rodzina na swoim, które są w kredytach złotówkowych.

W momencie kiedy ja brałem kredyt we frankach takich programów nie było.

Osobiście uważam, że idea pomocy kredytobiorcom jest jak najbardziej wskazana. Tylko nie rozumiem oburzenia "złotówkowiczów", którzy ciągną z kasy państwowej więcej niż inni.
Jak do tej pory dla kredytów frankowych państwo nie dopłaciło ani złotówki.

Dalej podtrzymuję, żeby mieszkanie stanowiło pełne zabezpieczenie kredytu.
Najcior / 89.78.229.* / 2015-01-28 21:32
Kłamstwo. Raiffeisen nie stosuje ujemnego LIBORu, dzis dostałem harmonogram spłat kredytu do kwietnia 2015 z LIBORem na poziomie 0%. Co i co zrobisz? Nic nie zrobisz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
egida385746 / 91.189.219.* / 2015-01-28 20:09
Kochani, zanim zbankrutujecie zapiszcie sobie, na jakich podstawach prawnych można podważyć cała umowę kredytu denominowanego we franku w sądzie oraz wykreślić klauzule indeksacyjne: art. 353 (1) Kodeksu Cywilnego, art. 69 Prawa Bankowego, klauzule 3178 i 3179 z rejestru klauzul zakazanych UOKIK. Polecam artykuł w necie p. Barbary Garlacz, radcy prawnego specjalizującej się w prawie rynków finansowych, do odszukania na www.serwisy.gazetaprawna.pl
mrrr / 89.79.108.* / 2015-01-28 20:08
Propozycje banków wobec osób zadłużonych, zwłaszcza przewalutowanie po bieżącym kursie NBP to czysta kpina i mydlenie ludziom oczu. Wypowiedzi przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego o rzekomym ostrzeganiu przed kredytami we frankach to hipokryzja - ciekawe kiedy i kogo ostrzegano, dawno "po herbacie - kiedy kredyty nie były już opłacalne dla banków. Podobnie brzmią komentarze o rzekomej niechęci opinii społecznej wobec "frankowiczów" - jest sztucznie napędzana poprzez propagandę, że to niby podatnik ma dopłacać do kredytów we frankach, a nie banki mają zrezygnować z części swoich łakomych zysków. Całe obecne zamieszanie jest dlatego, że banki obawiają się o swoją skórę, bo sytuacja jest nadzwyczajna. Dlatego stwarzają pozory, że rząd chce pomóc i przedstawiają bezsensowne propozycje. W gruncie rzeczy boją się pozwów zbiorowych, bo jest to doskonały moment na rozprawienie się z nieuczciwością i pazernością banków!
dominik944 / 94.254.145.* / 2015-01-28 18:55
Właśnie nawet prezes m banku powiedział ze to rozsądną propozycja jaki przez ten okres poniesie pełen koszt kredytu złotówkowego
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pytanie / 88.156.166.* / 2015-01-28 18:49
Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć dlaczego przepadł pomysł przewodniczącego KNF o przewalutowaniu kredytu po kursie z dnia zaciągania kredytu i spłacie różnicy w stosunku do takiego samego kredytu w PLN za cały okres kredytowania ? Czemu takie rozwiązanie zagraża ? Rozwiązanie wydaje się sprawiedliwe, być może z pozoru, gdzie jest ryzyko i dlaczego jest to rozwiązanie nieakceptowalne ??
Proszę o poważne odpowiedzi.
egida 38746 / 91.189.219.* / 2015-01-28 19:57
Gdy kredytobiorcy będą spłacać ogromne sumy po obecnym kursie banki zarobią krociowe sumy i już zacierają ręce. Powiązania biznesowo - towarzyskie rządzącej elity są tak duże, że rząd nie zgodzi się na to rozwiązanie, bo dlaczego banki nie mają zarobić tej kasy. Może przy okazji padłoby kilka banków, liderów w kredytach bankowych (wszysce wiemy które), ale co z tego? To nie polskie banki, nie nasz kapitał, kogo to obchodzi, na rynku zostaje kilkadziesiąt banków.Gdybyśmy mieli rząd kierujący się prawem i sprawiedliwością społeczną doszłoby do takiego rozwiązania.
Frost669 / 89.70.177.* / 2015-01-28 19:44
To jedyne rozwiązanie które załatwi naszą sprawę, ale lobby bankowe broni się przed tym, bo to ograniczy możliwość spekulacji na kursie CHF. Po przewalutowaniu kredytu na PLN kredytobiorcy już nie będą potrzebowali CHF na spłatę raty, więc odbierzemy im możliwość zarabiania na sterowaniu kursem CHF. Wcisnęli nam kredyty w CHF i jeszcze teraz dodatkowo zarabiają na sterowalnym kursie CHF. ZJEDNOCZMY SIĘ , WYWALMY ICH OD KORYTA PRZY WYBORACH JEŻELI NIE ZAŁATWIĄ NASZEJ SPRAWY. PIECHOCIŃSKI I TEN CAŁY PSL KTÓREMU Z KAŻDĄ PARTIĄ PO DRODZE BYLE TYLKO ZATRZYMAĆ SOBIE RODZINIE I ZNAJOMYM CIEPŁE POSADKI PRZY KORYCIE na nasz koszt. Jak trzeba pomóc dużej części Polaków to mają to w d***e !!!!!!
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-01-28 19:38
To oczywiste. Banksterzy musieliby zrezygnować z góry złota.
wojtek79 / 94.254.145.* / 2015-01-28 18:46
Może warto sie zastanowić na założeniem partii frankowiczów i wystartować w wyborach. jak policzymy 75% frankowiczów x tylko 2 osoby z rodziny to mamy prawie milon głosów. Ciekawe czy nasi wspaniali parlamentarzyści dalej broniliby banków które sprzedały nam papier i teraz sie smieją. propozycje które nam składaja są bezsensu. Spredy heh, przecież każdy już od dawna może kupować franki w kantorze i zanieść ratę. ujemnny libor- łaski nie robią to ich obowiązek. Ludzie , frankowicze to głównie inteligentni obywatele. albo coś zrobimy albo będziemy pracować na kilkumilionowe wynagrodzenia prezesów banków, które z naszej sytuacji sie cieszą bo łatają nimi wszystkie nierentowne działania banków, a tak nawiasem mówiąc pamiętacie jak Pan Donald w 2008 roku zapewniał o wejściu Polski w strefę euro a wcześniej o kanale RM2 , który musi utrzymywać kurs złotego w wachaniach plus minus 15-20%. Czy to było uczciwe. Jeszcze raz zachęcam do zorganizowanego działania. Węgry Chorwacja nawet Rosja mogły ? mogły. To tylko nasz piękny kraj nas strzyże na podatkach wieku emerytalnym itd. a my... jesteśmy przyzwyczajeni do biedy i do ciężkiej pracy. Ludzie pomyślcie bo tak nie może być.
dominik944 / 94.254.145.* / 2015-01-28 18:22
Proponuje zrobić składkę po 300 zł na jakieś stowarzyszenie żeby nas profesjonalnie reprezentowali w sądzie i parlamencie. Kiedyś w taki sposób jedna fundacja wygrała z ustawą . Położyła ja na pniu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ewa135 / 93.105.42.* / 2015-01-28 18:01
To chyba jakiś niesmaczny dowcip - Pan Piechociński proponuje nam przewalutowanie po kursie z dnia przewalutowania (świetny pomysł - dla kredytobiorcy to chyba byłoby jawne samobójstwo), dłuższe spłacanie kredytu (czyli przedłużenie czasu niepewności) i odradza pozwy zbiorowe. Czy on ma ludzi za idiotów? No ale przynajmniej już wiemy, że Państwo stoi murem za bankami i nieetycznymi bankowcami i jak sami sobie nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże - jak dla mnie zostaje tylko sąd.
IWONW / 83.29.187.* / 2015-01-28 17:28
jeżeli nie zrobią nic konkretnego żaden frankowicz nie powinien iść na wybory, CHCEMY SPŁACIĆ TYLE KAPITAŁU ILE WZIELIŚMY!!!!!!!!!!!!
AS52 / 83.22.49.* / 2015-01-28 23:40
Ajś wymyślił! Niepójście , to przecież idealne poparcie dla starego stanu rzeczy! A o to im chodzi. Zagłosuj , ale mądrze.
GrzegorzS / 79.191.195.* / 2015-01-28 15:55
Piechociński jak zwykle pomachał szabelką a potem szybko skapitulował przed tymi którzy naprawdę rządzą tym krajem.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy