Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowicka zdradza nam swoje plany

Nowicka zdradza nam swoje plany

Money.pl / 2013-02-14 06:37
Komentarze do wiadomości: Nowicka zdradza nam swoje plany.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2013-02-14 17:35
Polska jest 4-tym najbiedniejszym krajem w UE wg ostatnich danych Eurostatu biedniejsza jest tylko Łotwa, Rumunia i Bułgaria. Rok temu polska była na 5 tej pozycji przed litwą ale litwa nas wyprzedziła. Skoro Naród Polski zbiedniał to jest to wspólny wynik wszystkich Rządzących Sejmu Senatu Rządu i całej armii urzędniczej. Za taki marny wynik nikt z tej armii biorców podatkowych pieniędzy nie powinien otrzymać żadnych premii a z powodu rosnącego nadal zadłużenia cała ta zgraja a szczególnie wszyscy na kierowniczych stanowiskach państwowych od dyrektorów wydziałów w urzędach wojewódzkich do premiera powninni być pozbawieni prawa 13-stek tak dług aż zadłużenie narodu polskiego zostanie spłacone.
babulinka / 83.29.189.* / 2013-02-14 13:26
Niech założy partię Koryto i Premia :-D Kolejny chciwy polityk, który z geba pelna frazesow robi skok na kase i jeszcze bezczelnie wszystkim wmawia, ze to dla ich dobra ROTFL
Niech idzie do kawiorowej lewicy, oni tez się zawsze tak troszczą o najuboższych, ale oczywiście jak mawia Pazdzioch "nie za nic".
kosma / 2013-02-14 12:04
Wielce Szanowny Panie Gratkiewicz, zauważam że umysł masz Pan bystry niebywale. Czemuż więc, ach czemu nie zadałeś Pan swej rozmówczyni pytania:"Skoro twierdzi pani,że działania Ruchu Palikota w stosunku do kobiet, miały charakter instrumentalny, to czemu Janusz Palikot chcąc wymusić wszczęcie dochodzenia przeciw funkcjonariuszowi policji, który był łaskaw dwukrotnie zgwałcić, zatrzymaną, podobno pijaną studentkę na komisariacie, dokonał desperackiej akcji zwołania konferencji prasowej, na której wystąpił z rewolwerem i penisem, po której został obwołany przez media skandalistą???? Czy uważa pani,że to był właśnie wyraz instrumentalnego traktowania kobiet przez Palikota??"
Może wtedy dostałbyś Pan PULITZERA, a tak cienki wywiad na obstalunek. Życzę równie, a nawet bardziej niż ten, udanych wywiadów w przyszłości.
kobieta1010 / 89.75.174.* / 2013-02-14 08:30
Jestem zbulwersowana postawa Pani Nowickiej.W dobie kryzysu , gdzie nie ma na nic pieniędzy,gdzie służba zdrowia szwankuje, gdzie rzesza dzieci żyje w ubóstwie, jest bezrobocie Pani Nowicka z naszych pieniędzy , pieniędzy podatników przyjmuje nagrodę dość pokaźnej wysokości. Uważam ,że bardzo dobrze się stało ,ze wykluczyli ja z klubu.Niestety Pani Nowicka nie potrafi odejść z twarzą , przecież nie może zrezygnować z takiej kasy.Mam tylko prośbę- jestem kobieta -niech nie powołuje się na kobiety, bo za ciężko pracujemy ,żeby z tego co oddajemy Państwu w postaci podatków , ktoś sobie lekką ręka brał 40 tys zł za nic nierobienie.Mam nadzieje ,że środowiska kobiece będą na tyle mądre ,ze nie poprą takiej postawy jaką reprezentuje sobą Pani Nowicka.Tak na marginesie najniższe wynagrodzenie wynosi 1600 zł brutto i takie zarobki ma znakomita większość kobiet.Poseł pokroju Pani Nowickiej nie tylko powinien wylecieć z partii ,ale tez i z Sejmu.
debos / 95.49.122.* / 2013-02-14 10:15

Jestem zbulwersowana postawa Pani Nowickiej.W dobie kryzysu , gdzie nie ma na nic pieniędzy,gdzie służba zdrowia szwankuje, gdzie rzesza dzieci żyje w ubóstwie, jest bezrobocie

Populizm i demagogia. Zawsze bedą biedni, bezrobotni, bezdomni, zawsze w służbie zdrowia będzie za mało pieniędzy bo technologie, procedury medyczne coraz droższe. Ale to nie powód aby najważniejsze osoby w państwie zarabiały tak mało jak zarabiają. Dziadowskie pensje dla najważniejszych osób w państwie to negatywny nabór na najważniejsze stanowiska, to w konsekwencji dziadowskie państwo. Wolontariusze świetlanej przyszłości nam nie zbudują.
.Mam nadzieje ,że środowiska kobiece będą na tyle mądre ,ze nie poprą takiej postawy jaką reprezentuje sobą Pani Nowicka

A właśnie niech poprą. Nowicka zachowała się tak jak powinna. Nie wolno dać się zaszczuć. W pierwszym momencie, z braku doświadczenia dała się zdołować. A powinna pieniądze zatrzymać dla siebie i chodzić z podniesiona głową. Bo nie zrobiła nic złego a została wmanewrowana w zagrywki politycznego cwaniaczka który to udawał, że nie wiedział, że każdego roku prezydium sejmu otrzymuje nagrody. Zreszta takie awantury przy okazji premii już przed laty ze dwa razy były. To dlaczego ci tak oburzeni nie złożyli teraz czy kiedyś wniosku o zniesienie tych premii. Jak ja wiedziałem, że takie premie są to tym bardziej wiedzieli wszyscy posłowie. Chamstwem jest twierdzenie, że marszałkowie przyznali sobie nagrody w ciemności gabinetu marszałkini Kopacz.
Palinos / 89.79.124.* / 2013-02-15 20:12
Pani marszałek~! Niech się Pani tak nie unosi.
kosma / 2013-02-14 12:39
Och, szanowny internauto całe ostatnie dwudziestokilkulecie jest pełne przykładów, wspaniałych menadżerów z naboru (z przeproszeniem czytelników), pozytywnego którzy zamiast uzdrawiać powierzone im przedsiębiorstwa, doprowadzali je do upadku. Za swoją "skuteczność", pobierali istotnie nie dziadowskie wynagrodzenia, a na koniec tej żenującej działalności brali jeszcze super nie dziadowskie odprawy.
Dla porządku, nagroda jest gratyfikacją przyznawaną przez kogoś, innej osobie lub grupie osób, w uznaniu jej zasług. W rozpatrywanym przypadku zaś Pani Marszałek Kopacz uznała zasługi, tyle swoje własne i kolesiów vice. To kuriozum niespotykane. A twierdzenie, że marszałkowie przyznali sobie nagrody w ciemności gabinetu ..., nie jest chamstwem tylko FAKTEM. Na koniec zadam pytanie: czym jest państwo? Państwo to ogół obywateli zamieszkujący na obszarze zwanym państwem. Jeżeli państwo czynami swych przedstawicieli, zwanych popularnie władzą, czyni swych obywateli dziadami, to państwo jest dziadowskie. Stąd nie ma to związku z wysokością apanaży urzędników państwowych. Wręcz odwrotnie, w najbardziej totalitarnych reżimach naród tonie w gnoju, a władza pławi się w luksusach, ale przecież Polska to państwo (znowu z przeproszeniem czytelników), prawa.
Winszuję przenikliwości umysłu.
A tak na marginesie: czy nie jesteś przypadkiem jednym z tych dziadów, którym wypłacamy dziadowskie wynagrodzenie, za wspaniałe zarządzanie naszą biedą???
debos / 95.49.122.* / 2013-02-14 13:11

którzy zamiast uzdrawiać powierzone im przedsiębiorstwa, doprowadzali je do upadku

Tak ogólnie to wszystko można napisać. Im bardziej ogólnie tym mniejsza możliwość weryfikacji.
Dla porządku, nagroda jest gratyfikacją przyznawaną przez kogoś

Nie ma takiej definicji. Konfabulujesz chłopie. Kto ma przyznawać nagrodę marszałkowi sejmu? Ponad marszałkiem nie ma w sejmie nikogo. Przez dwadzieścia trzy lata funkcjonuje taka praktyka. Nie została zmieniona więc chamstwem jest twierdzenie, że premie zostały przyznane w zaciszu gabinetu. Posłowie o tym wiedzieli, Palikot o tym wiedział, ja o tym wiedziałem, wielu z naszych rodaków wiedziało wiec jaka to tajemnica?
eżeli państwo czynami swych przedstawicieli, zwanych popularnie władzą, czyni swych obywateli dziadami, to państwo jest dziadowskie.

Polacy od pokoleń są dziadami. Taka nasza historia. I ta powojenna i przedwojenna. Od niepamiętnych czasów, nastał czas kiedy Polacy się bogacą, Polska rozwija. I perspektywy są optymistyczne. A tym bedzie panstwo bogatsze im lepszymi ludźmi beda obsadzone stanowiska. Na najwyższych stanowiskach w instytucjach panstwa musza byc najlepsi. Ale najlepszym trzeba zapłacić a nie liczyć tylko na tych co przyjdą dla zaspokojenia własnych ambicji. Tylko czy ten nasz naród który jak się dowie, że marszałek sejmu, druga osoba w państwie zarabia chyba 11000zł zaraz się drze, że jak to może być jak są tacy którzy zarabiają 2000zł. Skąd u naszych rodaków taka obłuda, że oczekują od innych bezinteresowności a sami chapią ile się da a jeszcze za mało to resztę dokradną jak sie tylko człowiek odwróci.
A tak na marginesie: czy nie jesteś przypadkiem jednym z tych dziadów, którym wypłacamy dziadowskie wynagrodzenie

Nigdy nie chciałbym doczekac czasów kiedy bym liczyć na to co tacy jak Ty mi zapłacą. Teraz ja cię zapytam. Czy Ty w ogóle coś do naszego wspólnego dorzucasz, czy Ty w ogóle jesteś w porzadku wobec naszego państwa? Bo jak praktyka uczy im kto wiecej ma za uszami tym głosniej gardłuje. Wiesz, tak zasadzie, że złodziej najgłosniej krzyczy łapać złodzieja.
czap / 31.63.92.* / 2013-02-14 13:42
Sami fachowcy na górze, Tak jak minister Kopacz, co w nagrodę za szczucie na służbę zdrowia (bo to ona robiła, nic nie poprawiając a wzbudzając tylko niezdrowe emocje w narodzie) została marszałkiem Sejmu. A nadaje sie do bycia kim była - czyli lekarka rejonową w dzuirze w Kieleckiem
debos / 95.49.122.* / 2013-02-14 13:57

(bo to ona robiła, nic nie poprawiając a wzbudzając tylko niezdrowe emocje w narodzie

Immanentną cechą naszego narodu są niezdrowe emocje. Ze trzydzieści lat temu w rozmowie z wybitna panią prof. psychiatrą usłyszałem, ze stan zdrowia psychicznego naszego narodu jest zły a mimo to nie ma chętnych na leczenie. Do tego stopnia, że na pięciu nowych lekarzy psychiatrów czterech wyjezdza za granicę bo w Polsce nie mają roboty a na zachodzie czekają na nich z otwartymi ramionami. Byłem młodziutkim człowiekiem i może dlatego miałem wątpliwości czy pani profesor ma rację. Dzisiaj a własciwie od lat przyznaję, że pani profesor miała świętą rację. Ona po prostu wiedziała co mówi.
A nadaje sie do bycia kim była - czyli lekarka rejonową w dzuirze w Kieleckiem

A teraz zadam ci pytanie. Tylko uspokój się. postaraj się skupić. Czy uważasz, że w naszym kraju stan służby zdrowia z każdym rokiem poprawia się czy pogarsza.
Barnaba22 / 2013-02-14 15:47 / Bywalec forum
No w zasadzie o kase nie musi się martwić ...
~jurga / 89.230.212.* / 2013-02-14 07:46
Niech założy partię "szmalcowników". Bo przecież dla niej i pozostałych pasożytów w sejmie i senacie( specjalnie z małej litery) szmal jest najważniejszy. I będzie jeden klub- 460 posłów i 100 senatorów. Wszyscy w sejmie i senacie do takiej partii się nadają- w temacie szmalu nie ma rozróżnienia na PO,PIS,SLD,RP czy PSL.

Najnowsze wpisy