Forum Forum emerytalneInne

Rząd pracuje nad zrównaniem wieku emerytalnego

Rząd pracuje nad zrównaniem wieku emerytalnego

Wyświetlaj:
Andrzej / .* / 2003-09-06 19:27
To słuszne żeby zrównać wiek przejścia na emeryturę dla mężczyzn i kobiet. Należy go OBNIŻYĆ do np 60 lub 55 lat - aby dać miejsca pracy młodszym.Skąd wziąć na emerytury dla nich - np zamiast F16 lub samolotów transportowych dla wojska. Przecież nie chcemy wojować na całym świecie a kraju będziemy bronić na miejscu.
Andrzej / .* / 2003-09-01 15:44
Rozumiem problemy Rzadu ze zbilansowaniem emerytur, ale to nie jest dobry pomysl. Stworzy kolejne niesprawidliwe podzialy - jeden dzien bedzie decydowal o tym czy ktos moze odejsc na emeryture czy tez nie. Pomijajac kwestie zdrowia, kobiety moga odciazyc swoje dzieci w "robieniu kariery", ponadto emerytura jest jednym z tanszych metod na tworzenie nowych miejsc pracy - jej roczny koszt to ok. 15.000 zl a wiec przez powiedzmy 10 lat to daje 150 tys. za te pieniadze, dodatkowo rozlozone w czasie trudno stworzyc miejsce pracy. Moim zdaniem wiek emerytalny dla wszystkich powinien byc plynny. Chcesz miec mniejsza emeryture albo zdrowie nie pozwala ci pracowac, odchodz nawet w 50 roku zycia. Akceptuja w pracy 70 latka -prosze bardzo! Indywidualne konto emerytalne powinno na to pozwolic. A ponadto skasowano by wszelkie pomostowe, specjalne, zasilki przedemerytalne itp.
lwica / .* / 2003-09-01 13:03
uwazam ze jest to bzdura aby kobieta tak długo pracowała.Uwazam ze jej max wiek to 55 lat.Kobieta jeszcze bedzie mogla pomóc swojej rodziniew wychowaniu wnukow ,mogła zwiedzac, Ja pracuje na oddzale gdzie pracuje 160 osób a ja jedna . w wieku 65 lat uuwazam ze bede powolna, drażliwai malo produkcyjna. Uwazam ze powinny byc wyodrębnione zawody gdzie kobieta moze odejśc wczesniej na emeryture. Jestem w tej chwili w wieku 46 lat ale osoba juz schorowana i niewyobrazam aby pracowala tak dlugo.A przecież pół zycia przebywamy w pracy.Niech rząd da troche pozyć kobietą zyc z rodziną ???? I tak kobiety mniej zrabiaja od mężczyzn,choc caly czas sie mówi o równouprawnieniu ,ale to jest tylko w teorii.
ATAlady / .* / 2003-08-27 21:37
dlaczego kobiety mają pracować tak długo ?-kto chce niech pracuje ...ale kobiety zamężne jeden etat mają w domu -codzienna charówka -a drugi w pracy -czy to nie za dużo ?co to my jesteśmy już do zdarcia ?-a kiedy czas na godny wypoczynek?...to dobrze jak jest zdrowie ...ale w tym wieku najczęściej już szwankuje-to co o laseczce do pracy ?...i to nad takimi bzdurami pracuje kobieta ?-wstyd .
Kobieta / .* / 2003-08-25 12:25
i dlatego absolutnie mogą pracowac do 65 roku życia. Nikt im nie każe kopać rowów, czy murować, ale argumenty, że ktoś po 60 roku życia w*********** ich z pracy tylko dlatego że są stare to głupota. A co? Po 55. roku życia to są młodkami, tak? Jeśli wtedy nie tracą pracy i sobie radzą, to niby dlaczego pięć lat później ma być inaczej.Jesteście pacany. Teraz większość osób jest ZMUSZANYCH do przejścia na emeryturę w wieku 60 i 65 lat, mimo, że duża część z nich chciałaby jeszcze pracować. Nie ma to jak histeria - zawsze jest źle i trzeba krzyczeć - zawsze jeśli tylko ktokolwiek i cokolwiek chce zmienić. A może by tak zamiast durnych uogólnień "dla kobiet to nieszczęście; nie można tak kobiet wykorzystywać" zrobić sondę. I zastanówcie się proszę choć przez chwilę ile kobiet po 60 chce tak naprawdę ponownie zająć się wychowywaniem dzieci. Gdyby chciały to postarałyby się o adopcję, a niekoniecznie czekałyby na wnuki. Wnuki mają być rozpieszczone a nie wychowywane przez babcie.
Kobieta pracująca / .* / 2003-08-25 11:25
Uważam, że to nieporozuminie. Może zapytać socjologów i psychologów czy percepcja i wydajnośc osoby 60 letniej, która nierzadko jest już schorowana, jest na takim poziomie aby móc wydajnie pracować. Nie mówię o osobach wybitnych ale o całej rzeszy szarych zwykłych kobiet, którzy pracują w supermaketach w kasie, w sklepach, w produkcji, w urzędach na stanowiskach referentek np. w Białymstoku, Tarnowie czy Siewierzu. A co gdy piękna pani asystentka prezesa ulegnie upływowi czasu i w wieku 60 lat zostanie odsunięta ze swego stanowiska bo nie jest już tak reprezentacyjna? Co zaproponuje rząd dla tych zwykłych ludzi? Zacznie się koszmar walki o to aby być!! Poza tym ucierpi rodzina. Dziś młode mamy nie mają czasu dla swoich dzieci a przyszłe babcie nie będą miały czasu dla swoich wnuków. "Polityka prorodzinna" na której wspinail się obecni rządzący legła w gruzach. Rozpadną się te nasze rodziny a my rozbiegani i obcy sobie nie możemy liczyć na siebie bo jesteśmy zajęci pracą. Rząd powinien jeszcze raz przeliczyć wydatki urządów ZUS (piękne wystawne budynki, wysokie pensje szefów urzędów) a znajdą się pieniądze na to aby składki płacone przez zwykłych ludzi starczyły aby godnie dokończyli swojego zwykłego życia.
hutnik / .* / 2003-08-22 13:09
Wydłużenie wieku emer. w obecnej sytuacji zatr.w kraju, pogłęgi zapewne bezrobocie wśród absolwentów.
trebor / .* / 2003-08-19 12:51
Proponuję abypozqa zrównaniem wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, podnieść jego granicę do 70 lat dla fizycznych i 85 dla umysłowych, wówczas nawet ZUS i rząd z Millerem na czele poradzi sobie z wypłatami dla emerytów, z rencistami już sobie poradzono. Brawo!!!
Rafał / .* / 2003-08-19 08:24
A zgodnie z prognozami za kilka lat będzie nas mniej z powodu niżu demograficznego i jeszcze mniej z powodu masowego wyjazdu za granicę z tego bagna...Ale oczywiście gmachy ZUS górują nad naszymi miastami, a systemy komputerowe mamy zza granicy - po co wspierać swoich, Lepiej wydać większą kasę obcym...
krzysztof / .* / 2003-08-19 07:11
Popatrzcie ludzie kto nami rządzi (czyt. #$%#$%^^^) . Kolejna zmiana, która nie liczy się ze społeczństwem (czyt: znowu mają nas w d...). Niedawno wprowadzili tzw. konta emerytalne (czyt: zbierz sobie pieniądze na starość sam, bo jak nie to będziesz musiał żebrać na życie). A teraz nowy projekt (czyt: kobieto pracuj dłużej, bo jak nie to na emeryturze ZDECHNIESZ z głodu). W mojej opinii działania tzw. ekipy rządzącej są skierowane przeciwko NAM wobec czego należy tych ludzi czym prędzej się pozbyć (proponuję rozwiązanie rządu i OSĄDZENIE ich za działanie skierowane przeciwko narodowi). Najgorsze jest to, że sami ich wybraliśmy. Wniosek: albo w Polsce nie ma z Kogo wybierać (czyt: mam w d... ten kraj), albo trzeba palnąć sobie w łeb za dokonanie tak fatalnego wyboru...
MarekS / .* / 2003-08-19 09:11
Nie będę się teraz wypowiadał na temat wieku emerytalnego ale doprawdy nie rozumiem dlaczego z kobiet mamy robic kolejne święte krowy. Dlaczego mężczyźni, których średnia życia w europie zachodniej jest o 6-7 lat któsza niż kobiet a w Polsce jest jeszcze gorzej bo dochodzi do 10 lat, mają pracować krócej od kobiet ?? Niech mi ktoś to wytłumaczy
narodowiec / .* / 2003-08-19 07:34
ja s******** nie wybierałem...a ci co tak zrobili jęczą teraz..matoły. durny ten nasz naród.
lipa / .* / 2003-08-18 21:48
niedawno we Francji wywolalo to fale strajkow ale u nas to nie grozi bo raczej nikt sie tym nie przejmuje - a szkoda. Czemy nie zrownac do 100- nie trzeba by wtedy wogole wyplacac swiadczen.
piędziesiątka / .* / 2003-08-29 12:08
Watro z Fracji brać przykład też należy zorganizować strajk. W swoim czsie skrzykniemy się przez internet i drżyjcie porąbani ustawodawcy. A swoją drogą wielka szkoda, że nie było takich pomysłów kiedy kazano nam wybierać czy chcemy przystąpić do II filatu czy zostać w ZUSIE, teraz okazuje się, że wybranie II filaru jest jednoznaczne z póżniejszą emerytura i znów są lebsi i gorsi, Ci co uchwalają takie prawo zostawiają sobie furtki, mając nas za idiotów, którzy nie potrafią kojarzyć zdarzeń. Proponuję aby wybór pozostawić kobietom. Jeżeli zadowala je mniejsza emerytura to ich wolna wola mogą zostać przy obecnych rozwiązaniach, jeżęli chcą ,mają zdrowie i chce ich jeszcze ktoś zatrudniać mogą pracować do ostatniego tchnienia i zejść z godnością na stanowisku pracy. Mam nadzeję, że ustawa nad którą pracuje rząd przepadnie jak ta o mediach i biopaliwach ( daj nam Boże niech jakiś KTOŚ coś dopisze, a swoją drogą fajna metoda na uwalenie ustawy). w razie czego jesteśmy czujne i jak będzie trzeba to powołamy ruch sufrażystek aby walczyć o prawa nabyte. Franmcja to dobry przkład, warot protestować.
Adriana / .* / 2003-08-23 09:38
Polska jest krajem bezprawia bez względu na ukierunkowanie polityczne ekip rządzących. Nie wiem , czy w wyborach żle wybraliśmy, bo w końcu ile pereł można wybrać z szamba ?Każdy Kowalski lub Nowak bo usadowieniu się na stołku zmieni swój punkt widzenia , tymbardziej że trzeba szybko działać , bo nie wiadomo jak długo na tym stołku posiedzi. To jest właśnie przyczyną szalejącej korupcji. a skorumpowani przedstawiciele prawa nie egzekwują jego przestrzegania jego przepisów. Kto z rządzących był rozliczony z obietnic wyborczych , z przestępstw gospodarczych albo raczej ze zwykłego złodziejstwa . Wszyscy kpią soboie w oczy z nas wszystkich i będzie to trwało tak długo dopóki nie pojawi się ktoś kto weźmie to wszystko dosłownie za mordę , wprowadzi reżim , dyscyplinę i egzekwowanie prawa. czy u nas kiedyś pojawi się taki przywódca , który sprosta temu zadaniu ? Być może Rosjanie z takiego samego powodu teraz wdychają do Stalina ?Demokracja i nadmiar swobody nie jest dla lekkoduchów.
Marta / .* / 2003-09-08 15:12
Problem jest między innymi taki, że wiek kalendarzowy nie zawsze pokrywa się z wiekiem biologicznym. Mam znajome osoby po 70-tce ( kobiety), którym energii, wiedzy, zdrowia i zapału do pracy nie brakuje (emerytura jest dla nich koszmarem). Znam też ludzi przed 50tką ( głównie mężczyźni), którzy powinni ze względu na stan zdrowia być emerytami.Niestety na rynku pracy wiek i wygląd wytyka się kobietom.Biorąc pod uwagę nadumieralność mężczyzn, to oni powinni przechodzić na wcześniejszą emeryturę i wychowywać wnuki lub dzieci ( coraz później mężczyźni się żenią). Jest jeszcze jedna rzecz na którą rząd nie zwraca uwagi, a mianowicie na fakt, że po 40 -stce ludzi do pracy się praktycznie juz nie przyjmuje. To oznacza koniec problemu dla rządu - zanim człowiek nabedzie prawo do emerytury zdechnie z głodu, albo sam skończy z sobą. No może jeszcze zostać terrorystą i nie zginąć samemu.

Najnowsze wpisy