Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd proponuje kolejne zmiany w emeryturach

Rząd proponuje kolejne zmiany w emeryturach

Money.pl / 2013-09-17 20:17
Komentarze do wiadomości: Rząd proponuje kolejne zmiany w emeryturach.
Wyświetlaj:
dydelf / 77.255.3.* / 2013-09-18 03:57
Prawie przez trzy lata odkładałem na tzw III filar. Skandaliczny sposób zarządzania tymi środkami i bezsensowny roczny limit wpłat sprawiły, że III filar stał się synonimem beznadziei intelektualnej naszych ekonomistów. To oczywiście krzywdzące, bo najgłupsze postanowienia czynią politycy, którzy wszak są nieomylni. Zlikwidowałem owo konto emerytalne, zapłaciłem podatek Belki a uzyskany efekt finansowy był wyraźnie gorszy od równolegle prowadzonej lokaty w banku.
mno_1966 / 87.205.249.* / 2013-09-18 22:08

Skandaliczny sposób zarządzania tymi środkami

To trzeba było sobie założyć IKE rachunek maklerski i zarządzać lepiej.
Możesz też założyć IKE z funduszami które sam wybierasz-bezpieczne czy agresywne.
Zanim coś zaczniesz krytykować to najpierw się z tym zapoznaj!
szynszylo / 2013-09-18 00:41
Jeśli środki z mojej pensji gromadzone w OFE zostaną przelane do ZUS, a tam zaraz będą wydane. To nobel ekonomii - jak można z zapisu księgowego wygenerować środki na emeryturę dla obecnej 35latki. Co do zasady solidarności społecznej - nasi poprzednicy nie mieli oporów przed wcześniejszymi emeryturami, jak również hojnie rozdawali przywileje za które teraz my młodzi płacimy. Mamy więc 40letnich emerytów, tłuste emerytury górnicze i KRUS.
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-17 23:40
Wszystko ładnie, pięknie, ale Rostowski z Tuskiem tak manipulują księgowością i finansami naszego kraju, że się to w głowie nie mieści.
Tak samo manipulują pieniędzmi z OFE i robią ludziom wodę z mózgu. Większość pieniędzy w OFE musiało być w obligacjach, teraz przesunięcie tych pieniędzy do ZUS skutkuje tym, że nie musimy ich dopisywać do długu publicznego :)
Tyle w temacie. Druga Grecja, ciekawy tylko jestem kiedy ludzie powiedzą dosyć i wyjdą na ulice.
Ja już nigdy nie zagłosuję na PO PIS SLD PSL czy Palikota, tylko prawicowy rząd może coś zdziałać (tak, PIS czy tam PO to nie prawica - dla niedoinformowanych).
Kongres Nowej Prawicy - jak nie znacie to poczytajcie.
sdfghj / 77.254.87.* / 2013-09-17 22:55
nas chcą pozbawić dochodów by prędzej poumierali.Po 1989 r obywatel tylko jest potrzebny w dniu wyborów,potem można mu każdy kit wcisnąć i oszukać.
ważniak / 83.26.107.* / 2013-09-17 22:53
Tu ci muwią że przeniosą pieniadze z OFE do ZUS i dług obniżą, a ja dziś ogladam Dziś Wieczorem na info i Pan prof. Gomułka coś napomyka(1), iż już Unia Europejska patrzy na ten przekret krytycznym okiem bo nawet jak umorzą to nadal beda mieć zobowiazanie, a Tusk już chciał by dalej sie zadłuzać:D nom ewidentnie widać mało racjonalnosci w tych reformach, a wiecej manipulacji.

Panie Jarku Kaczyński niejesteś już potrzebny bo Tusk robi za Ciebie drugie Węgry:D aż chce sie wykrzyczeć:)

(1) żródło : http://youtu.be/uX6XLDIls6w?t=11s
Ważniak Junior / 83.29.177.* / 2013-09-18 17:09
"Panie Jarku Kaczyński niejesteś już potrzebny bo Tusk robi za Ciebie drugie Węgry..." chociaż słowami Pana wicepremiera Jana Rostowskiego się zarzekał jeszcze w maju 2013:D

patrz>> http://youtu.be/OCsQo_dhbxw?t=1m41s
mno_1966 / 87.205.249.* / 2013-09-17 22:00

prowadziły 496 tys. 821 Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego, a których zgromadzono 52,8 mln zł.

czyli ok. 106zł średnio na rachunku.
Poszaleć można:)
JanuszPOlikot / 2013-09-17 21:25 / Tysiącznik na forum
Tak...tak......za kilka latek zmienią reguły gry i znowu zresetują ludzi......:):):) POtem się okaże że niby masz kasę zdeponowaną a jak będziesz POtrzebował to nie bedziesz mógł POdjąc tych środków
Tylko inwestowanie na własnych zasadach i na własny rachunek. Jak tak robię i dobrze na tym wychodzę.

POwcy łapy precz od naszych pieniedzy!!!!!!!!!
leszcz_kleszcz / 2013-09-17 22:46 / portfel
POczekaj jeszcze kilka lat i POzalujesz ze sie przyznales ze oszczedzasz.
mmar / 212.49.52.* / 2013-09-17 21:15
co na to eksperci PiSu, pewnie ogladali w dzicinstwie odcinek od renty dziadka, wiec sie znaja
md71 / 89.69.235.* / 2013-09-17 20:17
Jestem już z deczko padnięty i nie chce mi się brnąć w tą papkę ale...

Jeżeli chcą wypłaty z Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego opodatkować ryczałtem, a nie podatkiem dochodowym według skali PIT, to znaczy, że te wypłaty będą takie marne, że niewiele z nich by mieli przy skali podatkowej. Jak opodatkują ryczałtem to nawet od najmniejszych wypłat wykoszą coś dla siebie.

Znaczy, jak zwykle u nas, najłatwiej ograbiać najbiedniejszych.

Jak się mylę, to niech mnie ktoś oświeci.
mno_1966 / 87.205.249.* / 2013-09-17 21:58
IKZE w dotychczasowej formie są korzystne w zasadzie tylko dla dobrze zarabiających-będących w II skali podatkowej.Tylko że zysk z takiego inwestowania dla nich jest na tyle mały że szkoda sobie tym d..... zawracać.
Dla podatników z I skali podatkowej znacznie korzystniejsze jest IKE.
Nie wiadomo ile będzie wynosił ten zryczałtowany podatek, ale nie sądzę aby to było więcej niż 18%-czyli dla najbiedniejszych jest to neutralne-tyle samo teraz płacą.
md71 / 79.188.144.* / 2013-09-18 07:42
Yes. Tylko przy ryczałcie nie ma kwoty wolnej od podatku, jak przy skali.
Co prawda to na razie tylko 3091 PLN (257,58/miesiąc) ale kto wie jakie te wypłaty będą "wielkie" u większości.
Chcą zmienić na ryczałt, to zapewne przewidują, że więcej kasy z tego będą mieli.

Najnowsze wpisy