Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd walczy z biurokracją. Tym razem skutecznie?

Rząd walczy z biurokracją. Tym razem skutecznie?

Wyświetlaj:
michacel2 / 2010-11-19 16:03 / Tysiącznik na forum
I kto tu walczy czy prowadzi wojny polsko-polskie, przeciez Tusk sam oswiadcza, ze walczy. Walczy ale z opozycja a za jego rzadów mamy 2x wieksza biurokracje a wszystko to jego kolesie lub rodzina nepotysta.
Mamy niestety takiego prezydenta jakiego sobie sami wybralismy. Ten prezydent tez
POtwornie oklamal caly naród, bo obiecal bezstronnosc i ze bedzie prezydentem wszystkich
Polaków. Okazalo sie szybko, ze to prezydent, który angazuje sie w kampanie wyborcza
samorzadowa ale POpiera i faworyzuje wylacznie Platforme rzekomo Obywatelska. POnadto
premier Tusk i marszalek sejmu Schetyna lataja sobie helikopterami na koszt podatnika i
lamia prawo wyborcze, twierdzac, ze nie ma w tym nic zlego, bo jakos musza swoje
obowiazki wykonywac ale akurat kluczem wyborczym. Jakos dziwnym trafem zawsze dociekliwi
dziennikarze sledczy i prawie wszystkie media nie staraja sie to zauwazyc ani nie waza
pisac, czyzby znowu temat TABU... Kiedy ta perfidna i prymitywna obluda w zywe oczy sie
wreszcie zakonczy? Nie glosujcie na ten obóz obludy lepszy kandydat Pis ostatni na liscie
niz POlecany czy rekomendowany z aferalnej PO
michacel2 / 2010-11-19 13:14 / Tysiącznik na forum
Wybory samorządowe Puck
Andrzej Sitkiewicz kandydat na burmistrza i staroste Pucka członek zarządu Mostostal Warszawa ze Znina. Znowu rekomendowany kandydat przywieziony ze stolicy w teczce PO na Kaszuby. Ta mafia wtyka swoje macki wszedzie ale na ile mozemy nato jeszcze pozwolic - dosyc POpsujów i POszolomów, to co sie im udalo, to najwazniejsze dla Polski orliki, wyprowadzenie wojsk z Iraku, letarg i chaos gospodarczy, wielka dziura budzetowa, gigantyczny dlug publiczny i niegodna Polaka wojna polso-polska, która teraz perfidnie zaciekle obwiniaja PiS, bedacy tez wsciekla szydzaca kampania i nagonka wraz z POplecznymi mediami i budka suflera GW jakaly Michnika dekorowal za to Orderem Orla Białego kumpel Komorowski.
Drodzy wyborcy, zwlaszcza Obywatele gminy Puck, jesli uczciwie chcecie oddac swój glos sumienia, to glosujcie wylacznie na kandydatów PiS, z mysla i w trosce o rodziny oraz nasze dzieci. Zawsze lepszy uczciwy radny czy wójt z PiS niz cwaniak rekomendowany z Platformy mianujaca sie falszywie Obywatelska. Zwracam uwage, ze Tusk na swojej zielonej wyspie z wielka dziura budzetowa i gigantycznym długiem publicznym wlasnie obecnie już nawet siega po nasze fundusze inwestycyjne OFE do latania swojej dziury kosztem naszych dzieci czy wnuków, bo podwoil administracje.
Change -Time - Normality nadszedł najwyższy czas zmiany na normalnosc z zakończeniem perfidnej tuskowej wojny polsko-polskiej. Nasi właściwi i uczciwi oraz sprawdzeni zalecani kandydaci z PiS:
Adam Sliwicki, Zygmunt Wisniewski czy Romuald Orzel lub kazdy inny, byle nie Platforma Obłudników rzadzacych aferalnych rozbójników.
M.C.
Bernard+ / 83.27.80.* / 2010-11-18 19:05
W Polsce jest ponad 380 Powiatów najmniejszy powiat Sejny ma 21 tys. mieszkańców a jego stolica 5 tys. mieszkańców.
Średnia wielkość powiatu to 76 tys. mieszkańców.
Tymczasem Eksperci obliczyli, że sens utrzymywania starostwa, jako osobnego urzędu administrującego drogami powiatowymi, szkołami ponadgimnazjalnymi, placówkami służby zdrowia, oraz wykonującego zadania w zakresie wydawania praw jazdy i rejestracji pojazdów oraz zadania z zakresu pomocy społecznej o zasięgu ponad gminnym i zadania w zakresie architektury i nadzoru budowlanego ma ekonomiczne uzasadnienie, jeżeli Starostwo obsługuje powyżej 300tys. mieszkańców. z tego wynika, że w dobie elektronicznej komunikacji starostw powinno być najwyżej 120. Gdyż liczba niezbędnych urzędników o odpowiednich kwalifikacjach do liczby pracowników obsługi jest wtedy najbardziej prawidłowa. W małych starostwach duże koszty powstają w skutek konieczności utrzymywania działów księgowych i finansowych działów administracyjno socjalnych kadrowych, stanowisk do spraw BHP i P.Poż. Konserwatorów, informatyków i różnych innych specjalistów umożliwiających urzędnikom funkcjonowanie w takiej samej minimalnej ilości, gdy w starostwie pracuje 70 osób, co 120 osób a dopiero w starostwach powyżej 150 osób, które są optymalne dla obsługi powiatu obsługującego od 300 do 380 tys. mieszkańców ilość pracowników pomocniczych do ilości urzędników merytorycznych jest najmniejsza. Tymczasem w 30% istniejących powiatów nie ma żadnego szpitala w 20% powiatów jest jedna szkoła ponad gimnazjalna a w 10% powiatów nie ma wcale szkoły średniej. Aż 45% powiatów nie posiada żadnego domu pomocy społecznej. Koszty utrzymywania dróg przez niektóre powiaty mają taką strukturę, że roczne koszty utrzymywania całej powiatowej administracji drogowej są większe niż środki przeznaczane na remonty dróg. Oto prawdziwe powody stale rosnącego deficytu finansów samorządowych. To samo jest w sferze administracji rządowej jak np. urzędy wojewodów dublujące urzędy marszałków w województwach. Po co dwie administracje w województwie skoro marszałek mógłby wykonywać zadania obecnie wykonywane przez wojewodów, jako zadania zlecone przez rząd tylko przy niewielkim wzroście ilości urzędników i całkowicie bez dodatkowych księgowych, sekretarek, kierowców i wielu stanowisk pomocniczych, które teraz są w urzędach wojewodów. Ci fachowcy powinni iść do pracy w gospodarce i pracować na wzrost PKB zamiast konsumować PKB czyniąc z Polski najbiedniejszy kraj UE po RUMUNII i BUŁGARII!!!
rembert2 / 2010-11-15 23:17 / Tysiącznik na forum
Taz juz mielismy przyjazne panstwo Palikota,treaz Pawlak?-caly czas ble ble ble
stary_niewyksztalcony_ze_wsi / 77.255.114.* / 2010-11-15 21:03
Starostwa to samorządy, które samorządzą się praktycznie tylko subwencjami!
Co to za samorząd, który nie ma dosłownie własnych dochodów?
Walduś z takiego obrotu sprawy byłby bardzo niezadowolony.
W tych przytułkach Waldusia ludzie dzierżą w znacznej części Polski pełną władzę.

Najnowsze wpisy