Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zdecydował: Koniec z hazardem

Rząd zdecydował: Koniec z hazardem

Money.pl / 2009-10-28 08:04
Komentarze do wiadomości: Rząd zdecydował: Koniec z hazardem.
Wyświetlaj:
wolny człowiek / 83.142.42.* / 2009-10-28 09:36
Prezes Rady Ministrów
Pan Donald Tusk
00-583 Warszawa
Al. Ujazdowskie 1/3

Szanowny panie Premierze

W związku z publikacją w Gazecie Wyborczej artykułu na temat nowej ustawy hazardowej i wypowiedziami ministra Michała Boni odnośnie gry w pokera a przy jej okazji prania brudnych pieniędzy składamy na Pana ręce wyjaśnienia dotyczące tej sprawy.
Jednocześnie jako Polska Federacja Pokera Sportowego wyrażamy gotowość i chęć współpracy przy zapisach ustawowych dotyczących pokera sportowego.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaniechanie tworzenia prawa na temat szerokiej sfery egamingu, bez uprzedniego zbadania tej skomplikowanej materii. Wyrażamy chęć współpracy i merytorycznej dyskusji na temat pokera na świecie i jego wersji w Internecie. Wspólne działania mogą przysporzyć nie tylko dodatkowych środków Państwu Polskiemu, lecz również mogą zabezpieczyć nieletnich przed grą, jak również stworzyć mechanizmy eliminujące pranie brudnych pieniędzy w Internecie. Z racji tej, że poker jest wpisany w ustawę o grach losowych robimy to w imieniu całej branży ehazardu.
Nie można jednak stawiać w jednej linii pokera sportowego z pokerem hazardowym czy innymi grami losowymi.
Polska Federacja Pokera Sportowego stara się wprowadzić do Polski nową dyscyplinę sportową pod nazwą Poker Sportowy. Jest to najdynamiczniej rozwijająca się w Polsce i na świecie dyscyplina sportowa a szacowana liczba zawodników w Polsce to ok. 800.000 do 1 miliona osób.
Legalizacja pokera sportowego (wraz z całą branżą egamingową) wbrew pozorom chroni nieletnich przed grą i zabezpiecza pranie brudnych pieniędzy.
Dla przykładu: Rząd włoski, jako pionier (zaraz po Wielkiej Brytanii) na świecie w kwestii legalizacji egamingu odniósł niebywały sukces. Odpowiednia instytucja powołana przez rząd włoski ma codzienny wgląd do danych włoskich klientów grających na internetowych serwisach pokerowych. Każdy, kto chce wpłacić środki musi podać w odpowiednim polu swój pesel lub numer prawa jazdy (dzięki temu wyklucza się grę nieletnich).
Rząd włoski zarabia kilkaset milionów euro rocznie na legalizacji pokera i egamingu. To samo prawodawstwo będzie miało miejsce w przyszłym roku we Francji.
Podstawowym zadaniem Polskiej Federacji Pokera Sportowego jest stworzenie profesjonalnych rozgrywek ligowych na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim, wprowadzenie systemu rozgrywek Pucharu Polski oraz stworzenie reprezentacji Polski w tej nowej dyscyplinie sportowej.
Poker sportowy jest grą różniącą się od zakładów sportowych i kasyna, gra toczy się pomiędzy graczami, a nie przeciwko kasynu. Ustawodawca wpisując w 1992 roku pokera do ustawy o grach losowych nie miał pojęcia o dzisiejszej sportowej wersji gry w pokera. Poker sportowy jest grą umiejętności, w której kluczową rolę odgrywają: matematyka, rachunek prawdopodobieństwa, psychologia, projekcja wizerunku przy stole, negocjacje, zarządzanie kapitałem, zdolność czytania przeciwnika przy niekompletnych informacjach, zarządzanie ryzykiem, minimalizacja strat, dlatego chcemy wydzielenia pokera sportowego z ustawy o grach hazardowych i zarejestrowania go jako dyscypliny sportowej.

Liczymy na Pana zrozumienie i chęć współpracy oraz służymy głosem doradczym przy tworzeniu w Polsce nowej dyscypliny sportowej jaka jest Poker Sportowy.

Z poważaniem
Paweł Abramczuk

Prezes Polskiej Federacji Pokera Sportowego
bikero / 89.167.27.* / 2009-10-28 12:35
Panie Abramczuk. nie po to się zapisałem do federacji żebyś Pan mylił miejsca. To nie fotka pl gdzie pod foto Tuska wstawisz Pan list. Wydaje mi się że koperta i znaczek pocztowy a nawet kurier trafić mogą w bardziej zdecydowane miejsce gdzie ktoś i tak pacnie to do kosza bo teraz towarzysze mają poważniejszy prblem niż rzępolenie w karty po zakątkach polskich miast. dla towarzyszy nl50 czy nl500 to nie są pieniądze. automaty to są pieniądze :D bo one stoją nawet w spożywczakach
maxymili / 2009-10-28 09:56 / Tysiącznik na forum
A co do egamingu, to jednak powinien być legalny i opodatkowany, bo i tak będzie czy państwo tego chce czy nie. Ktoś kto tam gra wydaje mi się, że wie co robi.
milosnik PiS / 2009-10-28 10:22 / Bywalec forum
Jak chcesz kontrolować, czy w sieci nie grają dzieci?
Ja nie wymagałbym od nich odpowiedzialności za siebie.
maxymili / 2009-10-28 10:32 / Tysiącznik na forum
Na przykład poprzez rejestrację graczy w urzędach podatkowych? albo poprzez e-podpis? Możliwość grania tylko za pieniądze już wpłacone do kasy e-kasyna a nie za pożyczone. Itd. Specjaliści mogą wymyślić jeszcze inne lepsze zabezpieczenia, to nie jest problem. Mamy kamery za 30zł przy każdym sensownym komputerze itd.
man13 / 2009-10-28 12:18 / Tysiącznik na forum

Możliwość grania
tylko za pieniądze już wpłacone do kasy e-kasyna a nie
za pożyczone.

I to jest strzał w dziesiątkę!!!
milosnik PiS / 2009-10-28 09:53 / Bywalec forum
Uhu.
Nawet brydż sportowy tak naprawdę służy zawodnikom do ustalania hierarchii w rozgrywkach na pieniądze.

Nie widzę powodu, by ułatwiać wam legalizację hazardu. Niech to zostanie problemem waszym i waszych bliskich.
antykreator / 2009-10-28 09:04
zakazany owoc lepiej smakuje, a jaki pożądany jest.
polak mały / 213.77.7.* / 2009-10-28 08:53
Gadki po puplikie i budowanie PR. W rzeczywistości tylko nieudolność.
milosnik PiS / 2009-10-28 09:49 / Bywalec forum
Mógłbyś napisać wszystkie dyrektywy Prezesa Jarosława na tzw. "dzień dzisiejszy"?
socjalizm rządzi PO przykładem / 88.199.162.* / 2009-10-28 10:57
ty widzę swoje już odebrałeś - dostaecie te same co posłowie PO czy też modyfikowane z zależności od pozycji w hierarchii?
man13 / 2009-10-28 12:19 / Tysiącznik na forum
Dostajemy więcej od tych z Torunia i PiSuariatu>
maxymili / 2009-10-28 08:53 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobrze!
Papa Smerf / 62.159.242.* / 2009-10-28 08:47
Quo vadis, panie Tusk? Kolejny bzdetny pomysł z kanonu dobrej szkoły socjalizmu: Państwo lepiej wie co jest dla obywatela niedobre niż on sam! A co w takim razie z alkoholem i prostytucją? Kiedy zamierzasz pan "wyplenić" te niebezpieczeństwa z naszego życia? Bo w ich destruktywny charakter dla obywateli przecież chyba nikt nie wątpi! Czekam na pańskie inicjatywy w tej sprawie!!
milosnik PiS / 2009-10-28 09:59 / Bywalec forum
Za chwilę napiszesz, by likwidować policję i sądy? Bo po co państwo? Można samemu dziabnąć drania nożem, jeśli uważamy, że zasłużył!

Poczytaj idioto i dowiedz się więcej o problemach z hazardem.
W Polsce już ok. 500tys. ludzi jest od niego uzależnionych. Najmłodsi mają po 10 lat... Kradną, prostytuują się.
simone000 / 79.184.120.* / 2009-11-13 19:00
hazard był jest i będzie nagle delegalizacja automotów i 200% większy podatek budżet straci szara strefa powstanie bezrobocie wzrosnie ok. 25000tyś punktów gastronomicznych się zamknie narobią bigosu ci nasi politycy WIELKIE PO mam nadzieje że im sondarze spadną o 50% niech zrobią ustawe mówiącą o zakazie grania dzieciom w punkcie ma być osoba która nie dopuszcza nieletnich jesli to zrobi i wpadnie duża kara i zabranie zezwolnia dożywotnio ale nie zakaz całkowity kretynizm !!!!!!!
simone / 79.184.120.* / 2009-11-13 18:59
hazard był jest i będzie nagle delegalizacja automotów i 200% większy podatek budżet straci szara strefa powstanie bezrobocie wzrosnie ok. 25000tyś punktów gastronomicznych się zamknie narobią bigosu ci nasi politycy WIELKIE PO mam nadzieje że im sondarze spadną o 50% niech zrobią ustawe mówiącą o zakazie grania dzieciom w punkcie ma być osoba która nie dopuszcza nieletnich jesli to zrobi i wpadnie duża kara i zabranie zezwolnia dożywotnio ale nie zakaz całkowity kretynizm !!!!!!!
Papa Smerf / 62.159.242.* / 2009-10-28 10:39
jak rozumiem, bałwanie, wolisz jak inni myslą za ciebie? Miłosniku Pisu, czyli Państwa totalnego, które wp..ala się ludziom we wszystkie sfery życia. Czy chcesz mi powiedzieć ośle, że chodzi o śledzenie w necie właśnie tych 10-latków?
Floyd / 2009-10-28 12:39 / Tysiącznik na forum
Bałwan i osioł to jesteś ty.Stary chwyt z tym 'samodzielnym myśleniem'. Pewnie byś chętnie na niego wyciągał kasę od innych papciu.
Papa Smerf / 62.159.242.* / 2009-10-28 12:54
Jak rozumiem "samodzielne myślenie" to dla ciebie pojęcie nieosiągalne. Wolisz jak ci klecha na mszy albo w radiu podsuwa gotowce. Co ci nas.. to zeżresz. Takimi jak ty łatwiej się pomiata, malutki kmiocie.
Floyd / 2009-10-28 13:48 / Tysiącznik na forum
Jesteś jednak trochę ograniczony bo nie mieści ci się w głowie, że można być niezależnym od kościoła i mieć inne poglądy niż ty. Wiem, że to trudne, ale wyobraź sobie, że są i tacy. Dziękuję za 'komplementy'. Ładny masz styl papciu.
Floyd / 2009-10-28 13:15 / Tysiącznik na forum
Już ty się o moją 'samodzielność myślenia' nie bój. Wiemy dobrze na jakich chcą żerować tacy jak ty. Ze mnie nie miał byś pociechy, ale są tacy których łatwo naciągnąć. :(
Papa Smerf / 62.159.242.* / 2009-10-28 13:58

Wiemy dobrze na jakich chcą żerować tacy
jak ty

reprezentujesz jakąś grupę (np. uzależnionych od hazardu)? A może piszesz o sobie per "my"?
Co do żerowania, to nie wiem za bardzo o co ci chodzi, bo chyba nie uwazasz mnie za właściciela kasyna? HAHAHa
Floyd / 2009-10-28 18:51 / Tysiącznik na forum
'Wiemy', to po prostu wiem ja i założyłem, że ty też wiesz, tak cię doceniłem.
man13 / 2009-10-28 12:21 / Tysiącznik na forum
Referendum wyjaśniło by i tę sprawę obok działalności kościołów poza sferą podatkową.
A szkoda....
maxymili / 2009-10-28 09:19 / Tysiącznik na forum
W kasynach nadal legalnie będzie można grać. Ale nie w barach i pizzeriach czy stacjach benzynowych. Dobrze, że w przedszkolach nie pootwierali jeszcze swoich automatów. Do tego automaty o niskich wygranych masowo były przekręcane na wysokie wygrane co było oszustwem podatkowym. Właściwie w ostatniej akcji CBŚ stwierdzono, że 100% skontrolowanych automatów jest przekręcona. W kasynach łatwiej będzie nad tym zapanować.
vbcc / 195.140.236.* / 2009-10-28 12:30
co ty pitolisz.

Kasyna i automaty to najcześciej ci sami właściciele....
maxymili / 2009-10-28 14:15 / Tysiącznik na forum
Ci sami właściciele ale inni klienci. O ludzi mi chodzi a kto prowadzi uczciwie biznes i płaci podatki to nie moja sprawa. W barach gra biedota przegrywając resztki pieniędzy zamiast kupić na przykład żywność dzieciom, to źródło licznych patologii społecznych za które zapłacimy wszyscy. A do kasyna to się chociaż ubrać wypada w czyste ciuchy i to już jest bariera dla niektórych nie do przełamania.
Wojciech 64a / 83.5.214.* / 2009-10-28 09:50
Maxymili oczywiście rozumujesz tak jakżyczą sobie rządzący umoczeni w aferę ( tak a propos czy wieżysz że Schetyna czy Tusk nie wiedzieli nic o gierkach Chlebowskiego??)Czy masz pojęcie że konceje na kasyna ma w Polsce tylko kilka osób (m.in Ryśki ,Waldki czy jak im tam było KOLESIOM Chlebowskiego)CZYLI ŻE OSIĄGNELI ZAMIERZONY CEL PO WEJŚCIU USTAWY BĘDA MONOPOLISTAMI BO KONCESJE PRZYZNAWANE SA CO 6 LAT.Czyli jak powiedziałem MORDO TY MOJA trzeba czytać między wierszami a nie udawać erudytę.Te przekrecone automaty to sprawa prokuratury A czy nie zastanowiło cię ANI RAZU dlaczego nikt nie podnosił tego tematu wcześniej,choć kontrole były przeprowadzane ok rok przed cała aferą ? Rząd wiedział znacznie wcześniej że istnieje tego rodzaju przeróbki automatów są na porządku dziennym.Ale to było w interesie pewnych grup POwiązanych jak widać odPOwiednio z Rządzącymi.Teraz pan Tusk wszem i wobec ogłosi jaki to z niega przeciwnik hazardu,a inteligenci wychowani głównie na Wyborczej i TVN ,z radosci będa sikać PO nogach podnosić sądaże swojej partii,a cwaniacyz KLUBU MORDO TY MOJA zaśmiwać do łez nad naszą NAIWNOSCIA
maxymili / 2009-10-28 10:29 / Tysiącznik na forum
No wiesz. Wszyscy coś wiedzą, ale nie ma co bez dowodów zakładać, że mają złe intencje. Jak byś nie wiedział hazard działał doskonale za czasów PiS a tez i SLD i działa nadal. Co więcej to niejaki Ireneusz Sekuła z SLD jako pierwszy próbował opodatkować automaty i skończyła się jego kariera w aferze. A przecież dla państwa chciał dobrze bo opodatkował to co i tak istniało wcześniej.
Teraz Chlebowski zatonął. OK, bez winy nie był, ale nie wziął w łapę, to właściwie jest pewne.Czyli de facto cały problem z nim to to, że obiecywał pomagać inwestorom mafii, ale nie pomógł. Nie pomógł i co się stało? Zatonął. Sam skojarz fakty.
Wg mnie i Sekuła i Chlebowski gdyby wzięli kasę do mafii i załatwili aby nic się nie zmieniało na korzyść państwa to zostali by cało a ich kariery by kwitły. Mafia zemściła sie na nich za to, że nie zrobili tego czego od nich oczekiwała. Myślisz że Kamiński jest taki bystry i sam wpadł na rozmowę Chlebowskiego z jednym z biznesmenów? Raczej Chlebowski za karę, że nic nie zrobił dla mafii został wystawiony. Identycznie było z Sekułą, który zwiększył podatek na automaty z 0 euro do 75 euro od sztuki i uwaga dostał cios, że za mało podniósł podatek. A mógł wziąć w łapę i nic nie robić i jeszcze wygłaszać moralistyczne tyrady jak Jaruś. Rozumiesz? Czy nie chcesz zrozumieć?
marek 19.53 / 83.6.18.* / 2009-10-28 12:37
Błąd logiczny.
Chlebowski za karę, że
nic nie zrobił dla mafii został wystawiony.

Mafia nie wystawia tylko klienta "wycisza". Jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach. Wystawienie robi zbyt wielki szum i może szkodzić "interesom rodziny". Przypomnij sobie koniec Sekuły.
maxymili / 2009-10-28 14:12 / Tysiącznik na forum
Mafia hazardowa to nie jest prawdziwa mafia tylko biznes który był długo nielegalny i działa na graniczy prawa. Oni kasują politycznie każdego kto zadziała przeciw nim a najlepsze, że w imię tego, że działa przeciw państwu. No może nie każdego, ale tych najważniejszych.
milosnik PiS / 2009-10-28 10:07 / Bywalec forum

jakżyczą


wieżysz


sądaże

To musi być poseł PiS, sądząc po ortach, stylu i głębi przemyśleń...
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-10-28 08:54
panowie,rząd z hazardem walczyć nie będzie, to tylko taka zwyczajowa mowa trawa do publiczności, osobiście obawiam się tylko,że pod POZOREM walki z nielegalnym hazardem służby będą kontrolowac net
milosnik PiS / 2009-10-28 10:09 / Bywalec forum
Łolaboga!!!
Będą śledzić, kiedy oglądasz gorące laski.
Może nawet twojemu proboszczowi doniosą o tym!
myślący / 80.239.242.* / 2009-10-28 10:57
gorzej . proboszcza nakryją
Floyd / 2009-10-28 12:45 / Tysiącznik na forum
Martwisz się z tego powodu panie myślący? Wydaje mi się, że powinieneś się cieszyć.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-10-28 10:36
może lubię poogląc panów,i nie chcę by tacy durnie jak ty mieli o tym wiedzę
Floyd / 2009-10-28 12:52 / Tysiącznik na forum
A ja uważam, że tacy jak ty powinni mieć utrudnione życie, a nie ci którzy chcą uniknąć takich obrazków, jak jest w tej chwili.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-10-28 13:18
no i właśnie dlatego się obawiam, obawiam się,że znajdą się jacyś maniacy,którym coś tam się nie POdoba i wpadną na genialny POmysł by mi lub moim bliźnim życie utrudniać, a taki dureń jak miłośni jedyne co ma do POwiedzenia to Łolaboga!!!
Floyd / 2009-10-28 13:29 / Tysiącznik na forum
Współczuję, ale mam nadzieję, że sobie dasz radę, a że inni lżej odetchną to trudno. Nie dogodzi się wszystkim.
rafal.s / 81.95.206.* / 2009-10-28 08:18
Blokowanie internetu, kontrola przelewów, monitorowane połączenia internetowe (e-podsłuchiwanie) = PAŃSTWO POLICYJNE Pod byle pretekstem mogą to wykorzystywać i kontrolować oraz inwigilować wolnych obywateli. Czy tego chcemy? Czy czekają nas drugie Chiny albo wizja państwa w orwellowskiej powieści? Jeśli pod takim błahym powodem jak niby ochrona przed uzależnieniem od hazardu, chociaż wiadome, że jest to znikome, chcą wprowadzać takie zakazy i kontrole, to co będzie następne? Podsłuchy w domu, kamery w pokojach, czipy pod skórą i w dowodzie? Jeśli PO tak bardzo troszczy się o nasze uzależnienie, to dlaczego jeszcze nie ma zakazu alkoholu? Uzależnienie od bukmacherów internetowych to patologia, a uzależnienie od bukmacherów naziemnych albo lotto już jest w porządku? Lotto, które jest twardym hazardem, gra tam najwięcej osób, a kupony sprzedaje się nawet dzieciom, dlaczego jeszcze nie zostało zakazane?!
milosnik PiS / 2009-10-28 10:21 / Bywalec forum

Jeśli PO tak bardzo troszczy się o nasze uzależnienie, to dlaczego jeszcze nie ma zakazu alkoholu?

Bo wiadomo, co by przyniósł. Był kraj, który wprowadził prohibicję. USA.
Takie "dobre chęci" zwykle wykorzystywane są przez mafię, często przez nią inspirowane.
Dlatego trzeba się dobrze zastanowić nad zakazami.
Jestem jednak za zakazami chroniącym dzieci. Za zakazem sprzedaży alkoholu i zakazaniem dostępu do hazardu dla nieletnich. Jak są dorośli, trudno, niech cierpią i oni i ich bliscy.
socjalizm rządzi mocno / 88.199.162.* / 2009-10-28 08:04
życzę żeby wyszło im tak jak zwykle czyli g...no
nieudane reformy "liberalnego" rzadu - gwarantem zachowania resztek liberalizmu - cóż za paradoks
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy