Forum Forum finansoweKonta

Rząd zgadza się na prześwietlenie kont Polaków

Rząd zgadza się na prześwietlenie kont Polaków

Wyświetlaj:
Elendir / 2008-05-07 08:16 / Łowca czarownic
Czyżby choroba PiS była zaraźliwa? Jeżeli niepraktyczne jest żeby sąd za każdym razem wydawał zgodę, to przynajmniej powinien monitorować zapytania. Oraz ja chcę wiedzieć czy ktoś grzebał w moich danych. Nie muszę tego wiedzieć od razu (w końcu dobro śledztwa) ale np. rok później to już chciałbym się dowiedzieć. Jakaś kontrola musi być. Inaczej rodzi to pole do nadużyć.
man13 / 2008-05-07 10:12 / Tysiącznik na forum
Święta racja - a propozycja wglądu po czasie samego zainteresowanego jest świetna.
Nieładnie / 213.208.85.* / 2008-05-07 10:28
Powraca totalitarne państwo?Kiedys uczono mnie,że bogaci obywatele,to bogate państwo,u nas z kolei jest moda na kontrole,zeby tak czasem ludzie nie dorobili się za prędko.Dajcie najpierw ludziom zarobić,a potem kontrolujcie.Ktos,kto dużo zarabia,więcej wydaje,płaci większy VAT państwu.Zawsze będzie szara strefa i tego nie da się wyeliminować,chyba że każdy dostanie swojego anioła stróża,który będzie go kontrolował we dnie i nocy.
weksel / 213.158.196.* / 2008-05-08 18:26
a kiedy to cię uczono, że bogaci obywatele to bogate państwo?. Cała nauka, jaka poszła dotychczas w masy uczące się, stała na stanowisku, że Potoccy, Radziwiłłowie, Lubomirscy i inni, państwo to zniszczyli, jak i zresztą fabrykanci, bankierzy, rentierzy, kamienicznicy...... Stąd też usunięto owych wrogów ludu i do dzisiaj tego co im ukradziono nikt nie ma zamiaru oddać. Zatem zanim zaczniesz gloryfikować nowobogackich, to nie zapominaj przypadkiem o tych co to ich wydziedziczono z majątków gromadzonych przez pokolenia.
Nieładnie / 213.208.85.* / 2008-05-09 12:02
Niekoniecznie gloryfikuję jednostki,albo drapieznych kapitalistów za to,że łupiąc biedotę pracującą,sami się bogacą ich kosztem.Bardziej chodzi mi o ogół i jeśli ogółowi będzie się lepiej wiodło,nasi ubodzy nie będą tacy ubodzy jak dotychczas.Czy ubogi np.Szwajcar jest na tym samym poziomie ubóstwa co ubogi Polak czy Rumun?Ubóstwo w Anglii polega na tym,że biedota jedzie na wakacje do Hiszpanii,zamiast na Seszele;Potockimi i im podobnym się nie martwię,bo te rody miały zainwestowane pieniądze w innych krajach i dla nich ubóstwo zaczyna się wtedy,kiedy mają tylko milion w banku,nie otwierajmy puszki Pandory przekonując się,kto kiedy kogo okradł w historii,ponieważ bardziej interesują mnie obecne działania rządu.Zgadzam sie natomiast,że w tym państwie prawa,nadal panuje bezprawie,ale kolejne rządy boją się ruszyc temat oddawania zagrabionych majątków poprzednim właścicielom,żeby nie załatwić kompletnie finansów państwa poprzez oddawanie majątków utraconych przez dawną arystokrację i bogaczy.
W każdym państwie,podczas kryzysów,albo zmian zawsze szuka się "winnych"tego stanu rzeczy,żeby biedota miała się na kimś mścić,zajęła się czymś,podczas kiedy władza robi swoje,albo przeprowadza zmiany,żeby bardziej trzymać się u władzy;w hitlerowskich niemczech wrogami byli Żydzi,w komuniźmie burżuazja i obszarnicy,a dlaczego myślisz,że teraz kreuje się terroryzm,jako głównego wroga ludzkości?Ponieważ w legalny sposób ogranicza się wolności ludzi,a władza pod płaszczykiem walki z terroryzmem może wszędzie zajrzeć i kazdego prześwietlić,a przy okazji "legalnie"napaść kilka krajów i to wszystko za przyzwoleniem swoich obywateli.Ktoś jednak na tym zarabia,zwyciężcy piszą historię,a biedota jak zawsze cierpi i najwięcej na tym traci,potem ktoś jednoczy ich pod własnymi hasłami walki o lepsze jutro,oni walczą.ktoś na ich czele przejmuje władzę,a oni dalej są biedni i nadal wierzą w lepsze jutro.Jak ci się podoba ten błyskawiczny przegląd historii narodów?Niedawno czytałem artykuł o Brazylii i ktoś 80lat temu powiedział,że ten kraj ma nieskończony potencjał bycia krajem dobrobytu,ale zawsze tylko potencjalnie będą krajem dobrobytu,ponieważ nie potrafią wykorzystać tego co mają.W Polsce potrafimy tylko cierpiec i wydaje nam się,że jesteśmy narodem wybranym,dlatego zaczynam wątpić,czy my potrafimy wykorzystać własny potencjał?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: