Forum Polityka, aktualnościKraj

"Prezydent nie musi zgadzać się z rządem"

"Prezydent nie musi zgadzać się z rządem"

Money.pl / 2011-01-08 10:10
Komentarze do wiadomości: "Prezydent nie musi zgadzać się z rządem".
Wyświetlaj:
EURO STUDENT / 2011-01-10 06:54
ale PEŁOWCY chcą pokazać Polakom że niby Komorowski ma swoją autonomię ... niestety tak nie jest. Komorowski to kolejny poseł PO w innej otoczce
door / 83.12.255.* / 2011-01-09 21:45
A to ci nowość. Nu nu.
A ja myślałem, że MUSI, bo inaczej to szkodnik i hamulcowy.
Ale to tak już jest. Nasz nie musi, a ichni musi i co nam zrobicie?


Zrobimy ku ku. Będzie bolało.
gągor / 95.41.222.* / 2011-01-09 18:21
Ależ merytoryczny, wykształcony, pełen ogłady, fiu, fiu..... Brak złości i i uprzedzeń pokazał już wielokrotnie swym / podobno / rodakom. Kolejny prezio za którego można spiekać raka Nawet nie czuje blusa , że polowanie na bezbronną zwierzynę nie jest na topie..
bobbby / 89.72.49.* / 2011-01-09 17:43
Normalna sytuacja - Prezydent ma zastrzeżenia więc blokuje działania rządu ale ze względów merytorycznych a nie politycznych czy żeby zrobić na złość jak to było w przeszłości
xyz34 / 78.8.106.* / 2011-01-09 20:27
Względy merytoryczne? Przestań bobek prenumerować "Gadzinówę Michnika"...
maciekkkk / 2011-01-09 12:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak jak kiedyś już napisałem mechaniczne cięcia nic nie dadzą, mogą spowodować co najwyżej dodatkowe koszta, jak np. postępowania sądowe czy odszkodowania za niezgodne z prawem zwolnienie. O wiele prościej jest ograniczyć kwoty na wynagrodzenia, wówczas kierownik jednostki będzie miał do wyboru, nie zwalniam nikogo, ale wynagrodzenia są takie jakie są albo zwalniam, zostawiam sobie najlepszych ludzi i daje im wyższe pieniądze. Ten drugi pomysł jest dla mnie rozwiązaniem właściwym. Po drugi, rząd szuka tylko medialnych haseł, które chwycą miliony za serca, a nie reformuje dziedzin życia na które tak na prawdę idą miliardy z naszych kieszeni jak np. emerytury mundurowych, ubezpieczenia społeczne rolników czy tez uprzywilejowanie niektórych grup zawodowych (górnicy, kolejarze itp.) do których dopłaciliśmy od początku przemian grube dziesiątki miliardów, a i tak poszło to w błoto, lepiej było wydać to na służbę zdrowia, może by funkcjonowała lepiej, ale nie, bo przecież jak górnicy przyjechali to w stolicy "r***********" robili, więc politycy drżeli na samo słowo - górnik w stolicy. I tak by można wymieniać w nieskończoność.
AK-owiec / 89.73.158.* / 2011-01-09 09:10
To temat dla elektoratu bezmuzgowcow PO-tinowsko-tusko-kolmuchowskiego.A co na to stefcio niesiolowski?Ha,ha,ha! Masz ciemna MASO!Jaki to prerzny rzad i samodzielny prezydecik.
mundi123 / 88.66.2.* / 2011-01-09 17:56
ten mały kaczorek to był dzielny prezydencik(czyt marionetka jarka)
bobbby / 89.72.49.* / 2011-01-09 17:46
jakiś chory p****
A w tym czasie / 178.37.131.* / 2011-01-09 00:35
Next Steps in U.S.-Russia Arms Reductions, by Eugene Miasnikov, remarks at the Conference "Next Steps in Arms Control: Nuclear Weapons, Missile Defense and NATO", November 8, 2010 At the same time, the resolution of advice and consent to ratification of the START treaty by the Senate Foreign Relations Committee brought some disappointment because it was written in a language that was very mistrustful with respect to Russia. In particular, Russia is suspected of an intention to cheat, which is totally ungrounded. Russia has also neither will nor resources to build up its rail-mobile missile force, which appears to be a concern for some U.S. senators.
xyz34 / 87.105.113.* / 2011-01-08 17:53
Rudy Rumpelnicki z bandą swoich Grandziarzy chce dzięki ofensywie legislacyjnej "r e f o r m o w a ć" kraj, a ten Dureń, Putinowski Wasal, Gajowy z Ruskiej Budy rzuca mu takie kłody pod nogi?! Nieładnie!
Jak się Donek wqrwi to gdzieś.., kiedyś... będzie Bronek leciał i wtedy.....
bobbby / 89.72.49.* / 2011-01-09 17:50
gratuluję poziomu komentarza - gadasz jak imbecyl
xyz34 / 78.8.106.* / 2011-01-09 20:23
Łaaauuułłłłłł!!!!! Aleś mi bobek nadał!!!
muniek62 / 77.113.215.* / 2011-01-08 13:40
he hehe czemu nue widzi rodzinnego na zachodzie i nie wprowadza rform ,gdzie jest kasa za sprzedany majatek narodowy ktory zrobil gietrk
heniek14 / 77.252.32.* / 2011-01-08 13:25
Ochrony praw nabytych?A co niby zrobić teraz z Tuskim i z Panem w sprawie np.nauczycieli lub innych grup zawodowych,którym to prawa nabyte odebraliście?Czy aby też skieruje pan sprawę do ponownego rozpatrzenia przez trybunał?Jedzie mi tu czołg?Puk,puk,puk w czółko.
heniek14 / 77.252.32.* / 2011-01-08 13:19
Nie musi.Problem jest w tym,że on ma w tej kwestii g...o do gadania.
em96 / 151.81.66.* / 2011-01-08 13:03
Wszyscy już mówią, że rząd nic nie robi, więc zrobili szopkę, a przy okazji odsuną w czasie niepopularne decyzje. Gra na zwłokę, byle do kolejnych wyborów. Teraz Trybunał będzie szukał powodu do odwlekania, może nawet odrzuci do poprawki.
Zabawa w "kotka i myszkę" i przelewanie "z pustego w próżne", oprócz zacierania śladów i rzeczywistości to działania, w których od lat specjalizuje się ten rząd...
Koma222 / 89.73.165.* / 2011-01-08 12:36
"NA DECYZJĘ TRZEBA BęDZIE POCZEKAĆ" - i tu zawarte jest całe OGŁUPIANIE POLAKÓW DLA RATOWANIA SŁUPKÓW PO.
Przedłużą sie procedury - poza okres wyborczy - w okresie wyborów nie będzie zwalniania - i słupki PO pozostaną nienaruszone.
Ot, i cał y pijar i kombinacje PO. Uzgodnienia Tuska z Komorowskim.
Jędrek licealista / 79.185.144.* / 2011-01-08 12:41
Ale zabawę nam fundują. Wpierw premier ogłosił wprowadzenie Euro w 2011, potem kastracje pedofilów, potem walkę z dopalaczami, potem jesienną ofensywę ustawową, a teraz będą karmić Polaków cudowną różnicą zdań między Premierem i Prezydentem.

Brawo! A dług Państwa i podatki rosną!
zmęczony / 77.114.192.* / 2011-01-08 11:49
mam przedsiebiorstwo prywatne i zgodnie z prawami wolnego rynku zatrudniam x pracowników. Szukam optymalizacji swojej firmy w obsłudze klienta .Pytam się -dlaczego mamy zwolnic 10% urzedników ? Dlaczego nie 12 , 14 , 17%? Administacja państwowa jest jak przedsiebiorstwo . Powinna zatrudniać tyle urzędników , aby stosunek ilości był proporcjonalny do sprawnej ,szybkiej obsługi petenta . Dlatego panowie rządzacy -zwolnijcie tyle ile jest potrzeba !!! Nawet 40 % urzędasów na bruk !!! Dlaczego mam płacic poprzez ciężką prace moich pracowników i moją ich zbędne pensje???!!!

Ten kraj jest chory . Ryba psuje sie od głowy-ile do tej pory było afer , dlaczego ci najbardziej mierni Tuskowaty , komoro i pozostała klika dalej rzadzą ??

Przestałem być dumny z bycia Polakiem... Ci ludzie zniszczyli we mnie wszystko...
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-08 13:43
Przecież tak było zawsze. Najpierw były rządy solidarnościowe - wtedy zatrudniali swoich ludzi w urzędach. Rządził SLD - zatrudniali swoich w urzędach. Przyszedł PiS - zatrudniali swoich. Przychodzi PO - też zatrudniają swoich. To jest taka nowa świecka tradycja. Ekstradycja. Że jak przychodzi nowy rząd, to do dotychczasowej armii urzędników dorzuca swoich ludzi ekstra.
nnnnn / 61.35.191.* / 2011-01-08 13:02
kogo chcesz przekonać i do czego. Ten kto robi tzw. rzeczywisty biznes (a nie pieprzy tylko na daremno, że jakoby tym się zajmuje) martwi się o jego rezultaty i słodko pie.., co się dzieje z jego podatkami, na wysokość których ma przecież bezpośredni wpływ, umiejętnie wprowadzając w koszty lewe faktury i pomniejszając tym samym swobodnie należny podatek VAT. Umiejętenie też struje wynagrodzeniami dla swoich pracowników, tak żeby jeszcze chcieli pracować za te śmieszne pieniądze, Zatem rzeczywisty przedsiębiorca ma w lekkim poważaniu, czy jego osobisty PIT lub deklaracje VAT obsługuje się z poziomu ćwierć etatu urzędniczego, czy potrzeba do tego 10 osób,.
zmeczony / 77.114.192.* / 2011-01-08 13:13
przyjacielu nnnn -patrząc na naszą gospodarkę z perspektywy drobnego przedsiębiorcy widzi sie tylko równię pochyłą ...Ile może jeszcze trwać taki stan -rzuciłem przykład adnministracji państwowej . Mi akurat zależy na bogactwie naszego państwa , bo bezpośrednio będzie to rzutowało na sytuację moją i moich dzieci, wnuków...

masz przykre doświadczenia jeżeli chodzi o pracodawców.byłem kiedys po drugiej stronie , byłem wykorzystywany, okradany .Dlatego otworzyłem firme , a wiem ,że moi pracownicy są bardzo zadowoleni.zatrudniam ludzi w róznym wieku , sa jasne czytelne, merytoryczne zasady nagradzania i premiowania. NIE SADŹ INNYCH WŁASNĄ MIARĄ .
poprzecie / 81.190.145.* / 2011-01-08 11:31
Ale głupki to pewnie łykną.
Ogladajcie TVN, obojętnie który :-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy