Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rzeź na GPW. Co robić z akcjami?

Rzeź na GPW. Co robić z akcjami?

Money.pl / 2008-01-16 07:48
Komentarze do wiadomości: Rzeź na GPW. Co robić z akcjami?.
Wyświetlaj:
Toma$z / 83.27.114.* / 2008-01-16 22:54
Na zakupy czas, można potraktować to jak wyprzedaż w sklepach z ubraniami w tym okresie -30%, -40%, 50% ...itd. Zachęcam do zakupów, Ceny mogą oczywiście jeszcze spaść, ale będą to raczej plytkie spadki.

Pozdrawiam i życze udanych zakupów.
konradmx / 2008-01-22 19:56
ja poczekam i będę dokupował. nie zazdroszczę tylko tym którzy teraz potrzebują gotówki i muszą wyprzedawać. pozdrawiam
Marins / 2008-01-22 23:16 / portfel / Tysiącznik na forum
no lipa straszna po tej cenie akcje wypychac....
RZEŹNIK / 87.105.236.* / 2008-01-18 15:56
TYTUŁ PANOWIE I PANIE Z MONEY PL TO DALIŚCIE PO CH*** FEST . TROCHĘ KULTURY . JAK MAWIAŁ KLASYK.
partyzant / 83.9.82.* / 2008-01-16 21:06
ha ha ha-ta giełda i te wszystkie spółki obracające papierami wartosciowymi mozna porównac do burdelu i prostytutek tam pracujących.
im wiecej gosci to cena rosnie burder prosperuje znakomicie mniej gosci w burdelu pustki cena za usluge spadaa za jakis czas burdel plajtuje, nie pomogą dotacje i reformy w burdelu
Prostytutki biora sie za uczciwa ciezką prace zaczynaja wszyscy od nowa sie dorabiac i jest potrzeba burdelu wiec nowe dziewki zastepują stare i tak na okrągło
i jeszcze jedno czy ktos pamieta program wyborczy dzzisiejszego prezydenta USA. Ja pamietam zwłaszcza jeden punkt, ale nie bede o nim mówił moze ktos pofatyguje sie i przranalizuje bedzie wiedzał dlaczego taka jest sytuacja na rynku finansowym
dziekuje za przeczytanie mych wypocin i wszystkich pozdrawiam poza zwolennikami platformy
kj / 67.176.157.* / 2008-01-17 15:26
to strasznie mało ludzi pozdrowiłweś...
Yes/no / 80.52.143.* / 2008-01-17 12:37
ha, ha,ha komentuje wszystko co się w swoim rynsztokowym stylu. Myśle, że powinien wyjść z szamba i podpisywać się ksywą: ch..,ch.., ch..
docXX / 84.40.163.* / 2008-01-17 09:00
Czyżbyś przerżnął na giełdzie jakieś pieniądze? Wyrazy głębokiego współczucia składa zwolennik platformy, który wyszedł z giełdy na początku listopada i się strasznie cieszy ze spadków, bo wejdzie o niebo niżej niż sprzedał.
mamrot / 80.51.142.* / 2008-01-16 21:51
ekstra tak wlasnie jest
adnawa / 2008-01-16 20:28
jak dobrZe bez akcji. Kamien z serca. . Wreszcie moze bede spac spokojnie. Od listopada mialam 44 społki. Przerzucalam sie z jednej na druga , w pogoni za zyskiem . Ale ten zysk mi umykal. Teraz bede czekac i czatowac. Moze nawet czyhac, . ale to juz inne uczucie. Oczywiscie , akcji pozbylam sie dzis rano .. moglam troche poczekac , ale bylam spanikowana.
Odrobie , jak sie da. Odrobie , bo wiem juz co kupowac. Moze jestem jeszcZe zoltodziub , ale nie wiem , czy porzuce gielde. Chyba nie . Sprzedane spolki pokochalam . Np takie klapy ... ZNT klapy . Te spolke najbardziej. Taka byla wyskokowa. i wesola. Jeszcze wroce.
adam emigrant / 84.59.237.* / 2008-01-16 19:12
traz to efekt kuli snieznej zmiecie drobnych ciulaczy, a kapital przywieziony z Anglii po takich stratach wyskoczy do konca
obserwator / 2008-01-16 17:24 / Tysiącznik na forum
Rzezie na GPW juz bywały, bedą bywaly w przyszłosci, ale kto świadomie kupuje akcje, gra w spekulacje, winien być zadowolony z samej gry, bo emocji nie brakuje. Z nostalgia wracam do początkow giełdy, wowczas bawilem się w grę, nie bylo takich materialow jak obecnie. Dzisiaj akcjami moze grac juz przedszkolak, bo niebawem 6-cio latki , do szkoły marsz, takie decyzje zapadna. Wyrosnie nowe pokolenie które bedzie globalnym spekulantem w stosownym wieku aby doczekać się zyskow, być może pokaża jak nalezy grać aby wygrać. Tak nawiasem mowiąc na giełdzie , kiedys dawno, gralem i wygralem, nie przespalem wielu nocy aby kupić, nowe, bo nowe jest piekne. Dzisiaj publikatory trąbią że pod NBP ustawiają się kolejki od nocy aby kupić monety, bo zarobek większy niz giełda gwarantuje. Zatem spekulacja kwitnie na calego, bo w internecie te monety można odkupic za więcej niz godziwa cene. Zwracam uwagę na sieć naczyń polączonych , fundusze inwestycyjne przy bankach, paniczne umarzenie jednostek, spadki potworne akcji bankowych, wplaty na OFE ZUS, OFE kupuje akcje i fundusze inwestycyjne, realne pieniadze przekazywane przez ZUS dzięki wielokrotnym operacjom finansowym znikaja a za to pojawiają sie tony zadrukowanego papieru znakami ze znikoma wartością, a przyszli emeryci bea jedli figę z makiem i tatarakiem. Dziennikarze wybrali rząd PO, dziennikarze wynni codziennie wypijać kwaśne wino, bo dobrego nie będzie, wszystko się sypie, nawet ślepy widzi a głuchy usłyszy. Nie bedzie łatwo zarobić na giełdzie , bo spekulacja globalna nie pozwoli zarobic śmiertelnikom, oni maja byc tylko strzyżeni jak owce.
marcingasiorek / 2008-01-16 17:07
wyobraźcie sobie że Chinczycy ustawiają pozycję krótką na dolarze ogromna dźwignia ogromny kapitała później rozpoczynają wyprzedaż dolara:) takim sposobem Stany przestają istnieć a Chiny stają się 1 potęgą świata:):)
wystarczy jedna izyta w domu maklerskim i jeden mały kontrakcik na dolara:) ...
wyspiarzDK / 2008-01-16 19:34 / Leszcz na dnie
dywagując dalej powiedzmy, że stany padają... to kto zaimportuje ten cały chińskoindyjski szajs...europa sama nie da rady a połowa żółtych zzielenieje ze strachu
leszekm / 128.122.130.* / 2008-01-16 17:54
Chyba jednak pleciesz. To by miało sens jeśli Chińczycy byliby w stanie całą swoją rezerwę dolarowa, albo chociaż ze 30% , sprzedać w krótkim czasie. Inaczej strata na posiadanych dolarach byłaby większa niż zysk na kontrakcie. Na juany nie da się tego wymienić, bo nie ma tyle juanów na rynku, żeby zamienić trylion USD. Jak wydrukują, to zniszczą sobie walutę, a jak zamienią USD na Euro, to nie oni tylko Europa zostanie potęgą finansową.
swallow / 2008-01-22 23:13
Zamiast sprzedawać rezerwę dolarową mogą kupować spadające akcje spółek high.tech za oceanem. W obecnej sytuacji wszyscy byliby im za to wdzięczni
marcingasiorek / 2008-01-16 17:03
Ciekawe jak nie ma na kogo zwalić to od razu na sprzedawców... bo biedni ludzie są tak nieświadomi i nie wiedzieli ze misie wiążą się z dużym ryzykiem??? a ja bym zaryzykował stwierdzenie że prawie każdy kto zainwestował wiedział że może stracić dużo ale chciwość popchnęła go do zakupu bo może jeszcze nie spadnie a teraz ta sama chciwość popycha go do wycofania pieniedzy.....
papart-ogolony / 83.23.174.* / 2008-01-16 17:50
i ma w kieszeni kasy mniej a bank, fundusz pozbył sie nadmuchanych papierów. Teraz nowe Sp. z o.o. podobny profil działalności i zabawe zaczynamy od nowa.
MERCEDES, AUDI, BMW i inne czekają na młodych dynamicznych w garniuturach od BOSSA. Wydojonym pozostaje praca i ponowne zbieranie.
wyspiarzDK / 2008-01-16 19:43 / Leszcz na dnie
i to się nazywa gospodarka rynkowa tzn. na wolnym rynku odbywa się wycena dóbr, poprzez np zakup lub sprzedaż papierów wartościowych sami bierzemy udział w tym procesie i jeśli dajemy ciała to lepiej przestać się udzielać albo wyjechać na Kubę tam nam wolny rynek nie zagraża w takim stopniu jak w UE
plonker / 2008-01-16 13:58 / Bywalec forum
To dopiero poczatek kryzysu ktory bedzie trwal caly rok 2008. Zloty jest rowniez przewartosciowany i predzej czy pozniej bedzie jazda w dół.
woody / 84.62.228.* / 2008-01-16 18:12
Zloty nie poleci w dol, bo to jest prawie ten kurs po jakim go wymienia na euro w 2010
weisse111 / 2008-01-16 16:59 / Bywalec forum
Mówisz, ze to początek kryzysu? Sam jestem ciekaw jak to będzie - gdyż słyszałem niedawno od co niektórych, że w lutym ma nastąpić zwrot sytuacji na giełdzie i większość spółek pojdzie w górę. Natomiast dzisiaj w rannych wiadomościach giełdowych słyszałem, ze już z końcem przyszłego tygodnia ma nastąpić zmina trędu na GPW.
karolgrzech / 2008-01-19 12:03
kto Ci powiewdzial i skad on wie? byl u wrozki? jesli taki jestes pewny tych wzrostow to juz niedlugo bedziesz bogaty , powodzenia
nocka dobra / 83.23.174.* / 2008-01-16 17:54
czekasz na naiwnych, którzy odkupią Twoje akcje ?
Jazda w dół na całego, banki wytną początkujących i amatorów. Strach wspominać o działających na kredytach, następne 2 lata pracują za darmo. DOBRANOC
romain / 128.197.11.* / 2008-01-16 13:27
"Wniosek? Wydaje się, że jeśli już straciliśmy na deweloperach, warto te akcje jeszcze potrzymać. Szczególnie, jeśli posiadamy udziały w dużych spółkach. Tego zdania jest również Kiepas. W dłuższym terminie dadzą one zarobić - ochłodzenie rynku nie oznacza bowiem dekoniunktury. Nasze zyski wydłużą się więc w czasie."

Bardzo słuszna uwaga. Pytanie, czy właściwie taka porada dotrze do właściwych adresatów. No bo tak: Panikować mogą wkrótce drobni inwestorzy, szczególnie Ci, którzy ulokowali pieniądze na giełdzie w celu szybkiego zysku np. do roku. Ci faktycznie mogą ostatnio bardzo stracić. Ale doświadczeni inwestorzy, którzy nastawili się na długofalowe działanie zapewne spokojnie przetrwają najbliższy zły okres, by zyskać w perspektywie długofalowej. Ci pierwsi, pewnie i tak porady nie posłuchają, a drudzy sami doskonale o tym wiedzą.
123654 / 83.6.2.* / 2008-01-16 17:10
A ja myślałem, że nie gra się pod prąd :))
Trt25 / 81.170.144.* / 2008-01-16 14:09
Wreszcie jakis rozsadny artykul analizujący sytuacje na gieldzie. Juz nie moge czytac tego co wypisuja pseudoeksperci w gazecie wyborczej. Ale widac oni znowu prowadza jakas swoja kampanie. Akcje spolek deweloperskich moze spadna, chwilowo, ale ta branza i tak bedzie ciagle wzmacniala sie.
krosta / 2008-01-16 14:43
E nie tylko gazeta jest dość niekonsekwentna.
Tutaj było tak samo, sami zobaczcie:

http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/boom;mieszkaniowy;sie;skonczyl,119,0,304503.html

Ja w każdym razie podtrzymuje swoje zdanie, ze warto inwestować w luksusowe nieruchomości, bo to jest dobra inwestycja w perspektywie długoterminowej. Biorąc pod uwagę sytuację branży mieszkaniowej obecnie, tym bardziej trzymałbym się takich luksusowych produktów jak Prosta Tower.
Trt25 / 81.166.22.* / 2008-01-16 15:13
No tylko trzeba miec najpierw milion zlotych na takie mieszkanie, zeby moc przeprowadzic taka inwestycje.
krosta / 2008-01-16 15:44
Zaręczam Ci, że jest sporo osób na to środki. Trzeba być bardzo nierozsądnym by taką kwotę inwestować na giełdzie, przy obecnej koniunkturze...
cymbał / 83.23.174.* / 2008-01-16 18:02
Trt25 sprzedaj akcje - aktualnie stracisz; kup mieszkanie - wybudują nowe w lepszym standardzie ponownie stracisz.
W tym samym czasie w odległej galaktyce krosta sprzedaje drogie mieszkanie i inwestuje na giełdzie. ( budował jak było tanio - zarobił; poczeka z akcjami rok zarobi )
OT I CAŁA PRAWDA.
plonker / 2008-01-16 14:17 / Bywalec forum
Zastój w nieruchomosciach potrwa conajmniej 2 lata i ceny pójdą w dół. Ja bym w developerów nie inwestował. No to co że brakuje 3mln mieszkan? W Angli również brakuje 3mln a ceny nieruchomosci spadają a akcje developerow nurkuja. Słyszałem że kryzys może potrwac do 5 lat!!!!
Barteksss / 193.111.22.* / 2008-01-16 14:36
nie sądze, chyba, że za zastój uważasz wzrost ok 5% rok do roku
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-01-16 16:43
To dlaczego spółki podają prognozy na ten rok większe o 70% (Gant) lub 100% (Żurawie) ? Może przestańmy sugerować się opiniami spekulantów a zwróćmy uwagę na fakty.
plonker / 2008-01-16 15:31 / Bywalec forum
Zastój to jest zastój a nie +5%. Zresztą ceny w Wwie sa już na poziomie stycznia 2007. Teraz czeka nas zastój na rynku .pierwotnym jak i wtórnym. Zastój w kredytach hipotecznych juz jest z nami a jak stopy procentowe pojda w górę to bedzie koniec. Gadałem z facetem od kredytów z Nordea Bank. Potwierdza wszystko.
KOD / 80.52.201.* / 2008-01-16 12:27
A OTO RECEPTA NA HOSSE NA GPW TRZEBA NAPISAĆ DO CHIŃCZYKÓW I NA CAŁY SWIAT, ZE GPW MA NAJTAŃSZE AKCJE NA ŚWIECIE I NIE MA KRYZYSU KREDYTÓW HIPOTECZNYCH . MOZE CHIŃCZYCY ZACZNĄ KUPOWAĆ U NAS BO U NICH JUZ JEST NAPOMPOWANE NA MAXA I MAJA GDZIEŚ USA
JUL / 80.52.201.* / 2008-01-16 12:21
OCZYWIŚCIE POLAK MUSI JAK ŚLEPY IŚĆ ZA USA. CZY TO JAKIŚ SMIESZNY PARADOKS. TAK NAPRAWDĘ CO AKCJE POLSKICH SPÓŁEK MAJA DO KREDYTÓW W USA I ICH BEZROBOCIU PRZECIEZ NIE JEZDZIMY TAM PRACOWAĆ NA GIEŁDZIE. CZAS SIĘ OPAMIĘTAĆ. MOZE WŁASNIE POLSKA GIEŁDA POWINNA BYĆ SCHRONIENIEM DLA INWETORÓW USA A NIE PANICZNE REAGOWAĆ NA ODIESIENIA Z TAMTĄD TO ŚWIADCZY O NIEDOJRZAŁOŚCI NASZYCH DOMOROSŁYCH FINANSISTÓW. NIGDZIE NA SWIECIE NIE MA TAKIEJ PANIKI NAWET W SAMYM USA
kall / 213.238.95.* / 2008-01-16 16:58
dokładnie tak samo myślę....polscy inwestorzy to stado baranów ...nie potrafią robic pieniędzy na kryzysie innych
Pajchiwo / 2008-01-16 18:33 / Tysiącznik na forum
heh - inwestorzy (i w Polsce i na świecie) są zróżnicowani - jest oczywiście stado baranów, ale znam sporo ludzi którzy teraz właśnie zacierają ręce w związku z zaistniałą na GPW sytuacją.
Ponieważ na kontraktach zarabia o wiele więcej niż na akcjach - i tych ludzi baranami nie nazwał :)
Zresztą i barany są potrzebne, bo od kogoś te pieniądze trzeba przecież wziąć prawda?
odnowiciel / 83.12.10.* / 2008-01-16 11:44
Czekać z kupnem dopóki WIG nie przebije 37000, a WIG 20 będzie na poziomie 2500 - 2600. A potem to już tylko zyski.
Mr B. / 212.87.25.* / 2008-01-16 11:39
Zaczęto mówić o rzezi więc warto zastanowić się nad kupnem. Zaczęto mówić o wielkich zyskach na złocie.. a jak kupowałem po 450$ i szło do tych 900$ dzisiaj to jakoś była cisza.. czas sprzedawania złota już bliski.. Zaprawdę powiadam Wam.. powoli akcje stają się dobrą inwestycją - tylko na miłość boską nie od razu za całe oszczędności...!! :)
antymoher / 2008-01-16 12:28 / Bywalec forum
racja w mysl "kto pozno przychodz tam sobie szkodzi". koniec goraczki akcji, jeszcz gielda mocno pokrwawi, ale w koncu beda promocyjne ceny na zakupy. A zlota to bym sie wystrzegal - to takie samo ryzyko jak kupowanie akcji w zeszlym roku, mozna zarobic ale i mozna sie zagapic.
wero / 217.98.20.* / 2008-01-16 11:26
"Z kolei Marcin Kiepas spodziewa się, że GPW czeka jeszcze jedna fala spadków. Dlatego też, według analityka XTB okres ten warto byłoby przeczekać poza rynkiem." - Jedyny uczciwy...
needle / 2008-01-22 21:04 / Bez rangi
a jak się pomylił...albo wiedział, że nie będzie, bo sam nie dopuści do tego ze swoim fundem to co napiszesz?
mgmg / 2008-01-16 11:37 / Bywalec forum
racja możecie sprawdzić moje rekomendacje czy się sprawdzaja pytanie o lata nie o miesiace minusów to dobre pytanie?
przemkos / 83.238.175.* / 2008-01-16 11:05
hahaha...Pan ANALityk juz zwala na sprzedawcow i glupich klientow buhaha!!! zaraz klienci i sprzedawcy bede narzekac na Pana ANALityka ze jako "super ANALityk" nie przewidzial takiej sytuacji...ale sie uśmiałem :)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy