Forum Forum inwestycyjneFundusze

Rzeźnia na ML5 ...

Rzeźnia na ML5 ...

carton_king / 2008-01-17 23:16
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego ML5 nagle traci 5%? Tak w ogóle to cała Skandia dzis poleciaała na pysk.
Aha..jeszcze jedno pytanko - jak HSBC Indian jest skorelowany z rynkiem amerykańskim?
pozdro
konrad
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-01-17 23:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co to jest ML5? Z resztą nie ważne - to pewni fundusz inwestycyjny i takie jego prawo, że traci tyle w 1 dzień. Jak Ci się to nie podoba, to załóż lokatę.

Indie, jak i każdy rynek akcji jest skorelowany dodatnio z rynkiem amerykańskim. Czasem mam wrażenie, że niektóre mocne gospodarki krajów wschodzących (w tym i Indie) nieco rozluźniły tę korelację.
carton_king / 2008-01-17 23:21
dzieki za odp., Miki
ML5 to w nomenklaturze Skandii Merill Lynch Gold Fund...
k.
miki3d / 2008-01-17 23:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to odpowiedź jest bardzo prosta - jest to fundusz typowo akcyjny o najwyższym poziomie ryzyka, czyli zmienności. Gold jak i Mining tak mają, że wahania są ogromne. To są fundusze dla cierpliwych, o czym świadczą wyniki roczne.
max1224 / 2008-01-18 00:02 / Tysiącznik na forum
jak w miesiąc zarobił ponad 19% to było super i to w ostatni miesiąc od15.12 do 15.01 żeby nie było wątpliwości
a tak serio to już parę dni temu 11.01 wspominałem o barierach dla złota i to się potwierdza mamy po prostu korektę na tym metalu
carton_king / 2008-01-18 00:01
Miki ja zdaje sobie sprawę z ryzyka f. akcyjnych itd. Chodzi o to że ML5 zyskał chyba ostatnio 15% w ciagu miesiąca i nagle poleciał... Samo złoto spadło chyba niecałe 2% wczoraj.
Jedyne wytłumaczenie dla mnie to ze moze byc to odreagowanie osiagniecia poziomu 899$ za uncję.
miki3d / 2008-01-18 12:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Takih kilkunastoprocentowych wahań widziałem już na Miningu np. przez ostatnie półtora roku kilka. Spadki bardziej podyktowane są spadkami akcji spółek wydobywczych niż cen złota.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy