Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Są szanse na wzrosty. Wszystko zależy od szefa Fed

Są szanse na wzrosty. Wszystko zależy od szefa Fed

Wyświetlaj:
stomatolog / 2011-08-09 22:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Życzę wszystkim zieleni na naszej giełdzie, przez najbliższe dni i miesiące, dedykuję piosenkę "Zielone wzgórza nad Soliną"
--------
http://www.youtube.com/user/XOSOXOSOX
-------
Gembiak / 89.78.252.* / 2011-08-09 22:23
HeHeHe. Nie było realnej szansy na szybkie zarobienie pieniędzy to amerykanie wpadli na pomysł paniki, teraz kupią za tydzień sprzedadzą i 20% do przodu :P to się nazywa strzyżenie owiec i nie trzeba pracować ;)
don duppo / 213.25.148.* / 2011-08-09 22:22
O szlag by to, dałem plamę na tym forum. Myślałem, że Ben odstawi teatrzyk o 22.00 naszego czasu a on już pitolił o ósmej. Nie doczytałem, sorki.
stomatolog / 2011-08-09 22:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
BYKI rogi do góry . . :))
stomatolog / 2011-08-09 22:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdy emocje opadną, to zyskają na wartości spółki z dobrymi fundamentami, również te małe. Ci co liczę na jeszcze głębszą korektę, to się przeliczą. Niebawem ukażą się wyniki wielu spółek, a wśród nich te bardzo dobre. Czas odrabiać straty, które były szokiem dla niektórych.
stomatolog / 2011-08-09 22:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobrze że dzisiaj dokupiłem jeszcze troszkę :))
stomatolog / 2011-08-09 22:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ten franek to się spasł . . takim spaśluchom grozi zawał, a w konsekwencji szybka śmierć.
Batman / 2011-08-09 22:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnie Ben uruchomił QE3 ale zapomniał o tym wspomnieć na konferencji prasowej ;-)
dr_dreyfus / 2011-08-09 22:34 / Tysiącznik na forum
FED zachował stoicki spokój i dobrze bo bessa nie ma fundamentalnego uzasadnienia i jej nie będzie przez najbliższe lata:)

kto nazwał panikę leszczy ( TFI zawsze na górce kupuje a w dołku umarza jednostki) bessą to jest leszczem na miarę TRANSWESTYTY
Batman / 2011-08-09 23:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W dzisiejszych czasach drukowania pustego pieniądza trudno jest odczytać jakie są fundamenty, a moim zdaniem są kiepskie. Jednocześnie trudno jest ocenić czy akcje są drogie czy tanie, gdyż miernik w jakich wyrażona jest ich wartość, czyli pusty pieniądz nie ma stabilnej wartości. Stąd na przemian pojawiają się niczym nie uzasadnione gwałtowne spadki a następnie gwałtowne wzrosty.
dr_dreyfus / 2011-08-09 23:31 / Tysiącznik na forum
za ten "pusty" pieniądz kupujesz chlebek nie za świecący metal to jednak dzisiaj ten "pusty" pieniądz ma odzwierciedlenie w towarze nie inaczej :)


uzasadnione gwałtowne spadki

za dużo spekulacyjnego pieniądza na rynku i instrumentów pochodnych .
Batman / 2011-08-10 00:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zobacz sobie jak się dziś chlebek kupuje w Zimbabwe ...

www.youtube.com/watch?v=7ubJp6rmUYM

O dziwo tam się teraz kupuje za świecący metal, bo nikt nie chce dolarów Zimbabwe jako zapłatę za chlebek.
Batman / 2011-08-09 23:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pusty pieniądz ma odzwierciedlenie w towarze? Towaru jest dana ilość, a pustego pieniądza może być nieograniczona ilość i będzie go coraz więcej, w końcu USA podniosły pułap deficytu, a na nadwyżkę budżetową to się u nich nie zanosi i niebawem pułap deficytu będą podnosili kolejny raz. To że za pusty pieniądz kupuję chlebek wynika tylko z wiary sprzedającego, że za ten chlebek dostaje coś wartościowego. Dopóki istnieje iluzja, że pusty pieniądz jest coś warty to będzie można za niego chlebek kupować.
dr_dreyfus / 2011-08-10 00:15 / Tysiącznik na forum

że za pusty pieniądz kupuję chlebek wynika tylko z wiary sprzedającego,
że za ten chlebek dostaje coś wartościowego

odwrotnie, za pusty pieniądz kupujący ma pełny brzuszek a sprzedający na mąkę i drożdże a to nie jest iluzja.

porównanie do Zimbabwe , nie bądź dzieciakiem zejdź na ziemie albo zajmij się czymś innym jak spekulacja.

reszta to dyrdymały leszcza wiedzącego ile we współczesnym świecie możne być na rynku pieniądza, zobacz Buffetta jak wyśmiał redaktora, który zapytał o deficyt i drukowanie,.. a potem powiedział w nieskończoność
Batman / 2011-08-10 00:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak w nieskończoność. Widzę dreyfus, że skoro twoim idolem jest Buffet to nie wiele wyniosę z dyskusji z tobą. Do zobaczenia na ziemi. P.S. kup sobie dolarów USA. Świetny interes na tym zrobisz.
dr_dreyfus / 2011-08-10 00:37 / Tysiącznik na forum

skoro twoim idolem

nie idolem, tylko gość żyje w teraźniejszości i ja również a nie fruwam w chmurach z ekonomicznymi tezami i coś pobrząkuje jaki ten świat zły, chory.

żyje tu i teraz jestem szczęśliwym człowiekiem i próbuje korzystać z fluktuacji, szansy jaka daje mi rynek do pomnożenia kapitału i dla mnie to jest ziemia:)
Batman / 2011-08-10 00:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No oczywiście fluktuacja to cała kwintesencja dzisiejszych rynków finansowych. Im większa tym lepsza. W szczególności high frequency trading z wykorzystaniem pustego pieniądza. Wywalanie stop lossów raz w górę, raz w dół. Pomyślane właśnie dla takich jak ty. Będziesz ganiał za rynkiem i tak nic nie dogonisz bo gracze, z którymi grasz są o krok do przodu od ciebie. Ty grasz swoimi oszczędnościami i jak ci się skończą to leżysz, a jak takim jak Buffet pieniędzy nigdy nie zabraknie to mu FED dodrukuje ... w nieskończoność.
Eternit z Azbestu / 2011-08-09 23:02 / Tysiącznik na forum
A kto sprzedawał akcje na Allegro to jak się nazywa?
dr_dreyfus / 2011-08-09 23:43 / Tysiącznik na forum
chronię swój kapitał, a ty możesz pisać co chcesz, razem z koniobijami
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.143.* / 2011-08-09 22:00
To chyba koniec rajdu na franku zbliżył się na 40 pipsów do 1:1 z Euro. Euro odbiło już 300pips od dna.
Eternit z Azbestu / 2011-08-09 21:44 / Tysiącznik na forum
Kancelaria premiera zorganizuje państwowy pogrzeb Andrzeja Leppera, szczegóły pogrzebu ma ustalić z rodziną Leppera wojewoda zachodniopomorski - poinformował wieczorem rzecznik rządu Paweł Graś.

------------

I Leppera też na Wawelu pochowają?
Batman / 2011-08-09 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Już wiem. Dziś w USA testowali flash crash między 20:00 a 21:00 naszego czasu. Wynik testu pozytywny. High Frequwncy Trading działa bez zarzutu.
don duppo / 213.25.148.* / 2011-08-09 21:43
robili próbę generalną przed teatralnym wystąpieniem blagiera Bena ;)
Batman / 2011-08-09 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He he. Pewnie. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik ;-)
don duppo / 213.25.148.* / 2011-08-09 21:31
zobaczymy z czym za pół godziny wyskoczy łysawy Ben, według mnie nieważne co powie, czy stopy obniży czy podwyższy, czy będzie wydruk czy nie i tak specjalnie rynek się tym nie przejmie, obecne spadki to wynik strat spowodowanych trzęsieniem ziemi w Japonii i inwestorzy ciągle z potwornym napięciem śledzą tamtejszą sytuację
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.143.* / 2011-08-09 21:19
Przy okazji widzaiłem fajny film o traderach z chicago - 'Floored'
Batman / 2011-08-09 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale dziś w USA huśtawa ;-)
Mr P. / 83.29.241.* / 2011-08-09 21:11
Aby efekt dodruku nie był taki jak efekt podniesienia limitu zadłużeniaienia
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy