Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sadowski: System podatkowy w Polsce jest patologiczny

Sadowski: System podatkowy w Polsce jest patologiczny

Wyświetlaj:
a szkoda gadać / 83.11.127.* / 2008-03-13 20:58
No to,..... gratuluję wniosków !
Tylko czy odróżniacie chrześcijaństwo,katolicyzm, prawosławie, judaizm .....
Zróbcie badania poziom korupcji a ilość blondynów !!!!

Hipoteza:50% ludzi podaje się fałszywie za katolików tylko co są winni temu prawdziwi katolicy i jakie przyjąć metody
aby to zweryfikować i jak je wyegzekwować.
Wierzysz albo nie wierzysz, ot i cały wybór.

Wiarę rozlicza Pan Bóg a korupcję ludzie ( wszyscy)!!!!!!
katolik6666 / 83.9.245.* / 2008-03-14 08:37
Trzymaj sie tematu. Rozmawiamy om podatkach, a nie o fundametaliźmie katolickim.
~Kris / 2008-03-14 00:52 / Tysiącznik na forum)
Tylko spokojnie, Wszystko Będzie Dobrze..

Jesteś na forum Money.pl, rozmawiamy o prawie podatkowym.
bezsilnywobecglupoty / 86.2.251.* / 2008-03-13 14:23
Skatoliczone spoleczenstwo jest patologiczne.....tworzy patologiczne panstewko z patologicznym sejmikiem, rzadzikiem i prezydencikiem......
raq / 2008-03-13 19:40 / Bywalec forum
A jeszcze co do korupcji, wlasnie do mnie dotarlo ze tu tez jest prawidlowosc, do najbardziej skorumpowanych naleza: Polska, Włochy, Hiszpania, co je laczy? hehe najbardziej fanatyczny katolicyzm w europie a w ostatnich dwoch najdalej posuniety terroryzm (ETA, czerwone brygady) hehe. Gdybym byl katolikiem troche dalo by mi to do myslenia, chyba nawet bym sie wstydzil. Ale watpie aby mozna bylo liczyc na samokrytyke.. To tak jak z politykiem ktory zostal wybrany przez ludzi z ilorazem inteligencji ponizej normy, bez wyksztalcenia, czesto ze wsi i starych a uwaza ze ma mandat spoleczny do rzadzenia bo zostal wybrany przez, fakt duza grupe, ale tez zakale tego spoleczenstwa. Uwazam ze ludzie ponizej pewnej granicy wiedzy i pewnego poziomu IQ powinni stracic prawo glosu.
marek19.53 / 83.24.25.* / 2008-03-13 22:31

udzie
ponizej pewnej granicy wiedzy i pewnego poziomu IQ powinni
stracic prawo glosu.


No to właśnie straciłeś.

Bo dyrdymały, które wypisujesz są dyskwalifikujące. A logika wiązania terroryzmu czerwonych brygad z katolicyzmem wręcz powala. A Rywin i Michnik to zapewne fanatyczni katolicy. Z dziada, pradziada.

Jeden drobny fakt - nie wykazano żadnego związku pomiędzy wiedzą, inteligencją, IQ z jednej strony a przyzwoitością, uczciwością, etyką, troską o państwo, społeczeństwo, ich rozwój z drugiej.
raq / 2008-03-13 19:33 / Bywalec forum
Niestety musze sie zgodzic. Katolicyzm niestety uczy nieudacznictwa, pietnuje zas tych ktorym sie powiodlo, glownie dzieki wlasnej pracy i talentom a nie, jak krzycza ksieza z ambony, kradziezy i szatanowi etc. Polski katolik od malego uczony jest nieudacznictwa, bo tylko w ten sposob moze osiagnac cierpienie gwarantujace zbawienie. Popatrzcie na protestantow, ich uczy sie ze pomagajac innnym predzej czy pozniej pomagasz sobie, to zamiast zazdrosci, wpaja im sie ambicje zamiast samoumartwiania, czy jak mawia moj znajomy, polskiej 'pozalsieboznosci'. A teraz sie zastanowcie, jakie dwa kraje w europie sa protestanckie i ktore dwa sa najwiekszymi potegami? ups, dziwne, ale to te same, Anglia i Niemcy, lub na USA spojzcie... Daje do myslenia katoliczku?
wieko / 64.136.26.* / 2008-05-05 17:47
No to trzeba byc nawiedzonym protestantem, zeby pisac takie nieprawdziwe teksty( nie mam zamiaru obrazac pozadnych protestantow) Akurat mieszkam w USA i mam porownanie wielu grup spolecznych. Jestem w stanie rozroznic ciezko pracujacych ,uczciwych katolikow i dekadenckich protestantow. Jesli nigdy nie slyszales ,ze w KK ucza o pomaganiu innym,a przez to pomaganiu sobie,to albo za rzadko chodziles do kosciola, albo masz problem ze zrozumieniem przekazywanego tekstu.
To co decyduje o bogactwie narodu to nie wyznawana wiara a system panstwa, ktory jest wspierany ciezka praca ludzi wiary. Bo jak wedlug ciebie wytlumaczyc, ze w aglomeracji chicagowskiej posrod wszystkich nacji ,Polacy sa wlascicielami najwiekszej ilosci domow.
Wymienione przez ciebie kraje byly w historii takze krajami najezdzcami,lupiacymi i okradajacymi kraje katolickie, a dzisiaj wykorzystuja ich sasiedztwo do eksploatowania taniej sily roboczej. Daje do myslenia?(bez inwektyw)
taki tam / 213.238.97.* / 2008-03-13 23:11
Na szczęście pozostała ci jeszcze Albania. Jedyny kraj w Europie, gdzie wylansowano etykę bez Boga. A i śródziemnomorski klimat może ci się przysłuży.
arch / 2008-03-13 15:22 / Tysiącznik na forum
"Posłowie muszą szybko znowelizować ustawę o SSE,
bo inaczej grozi nam
-odwrót zagranicznych inwestorów "

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2174.218.0.39.4.1.0.1.htm
W ARTYKULE -
"Inwestorzy zagraniczni mogą nas omijać"
bezsilnywobecglupoty- - A Ty maszeruj maszeuj głośno krzycz niech żyje nam .....
Handel wyrokami 1 / 83.21.8.* / 2008-03-13 15:13
Katolicyzm = Korupcja
Niestety tak jest
marek19.53 / 83.24.25.* / 2008-03-13 22:34
W jaki sposób powiązał Pan(I) Michnika, Rywina, lab. frakcjonowania osocza, mafię węglową, dr G z katolicyzmem ?
marek19.53 / 83.24.9.* / 2008-03-13 10:33

Platforma Obywatelska stoi przed szansą fundamentalnej przebudowy obecnego systemu podatkowego.


Doskonałe podsumowanie - stoi i stoi i stoi. A ze stania nic nie wynika.
maa / 2008-03-13 13:19 / Tysiącznik na forum
Ale to samo Panu nie przeszkadzało, gdy PiS był u władzy i zajmował się jedynie lustracyjną masturbacją i obsadzaniem przydupników Jarosława na wszystkich możliwych synekurach?

Zresztą PO nic nie zrobi. Braciszek będzie wetował wszystko, dopóki Alheimer mu pozwoli na wykonywanie poleceń prezesa Jarosława.
marek19.53 / 83.24.25.* / 2008-03-13 14:46
Uwielbienie dla "bogatego" słownictwa wnosi niewiele prócz zadowolenia piszącego - ot taka pseudointelektualna masturbacja "ale mu dowaliłem"

Nie wiem kto zacz Alheimer, który pozwala bądź nie. Ale pewnie ktoś ważny.

Ale ad rem.

1. Dorabianie sobie uzasadnienia

będzie wetował wszystko

do lenistwa, nieudolności i strachu przed słupkami sondaży
jest również świadectwem oszustwa wyborczego i głupoty wyborców. Uzasadniać chyba nie potrzebuję ?

2. - obniżka podatku PIT, dwie stopy 18 i 32
- uwolnienie progów podatkowych i podniesienie kwoty wolnej i dwukrotne zwiększenie pierwszego progu - ponad 80 tys.
- zlikwidowanie podatku (Belki) od samochodów dostawczych o DMC 3,5 T
- jednorazowa amortyzacja inwestycji do 50 tys euro i jednorazowe odliczenie VAT dla małych podatników,
-prorodzinna ulga podatkowa.

Z mojego punktu widzenia to całkiem sporo.

O ilości pozwoleń na budowę, ilości mieszkań w budowie, rozwoju nie powinienem pewnie wspominać bo to zasługa Belki a może nawet Bieruta.
maa / 2008-03-13 15:55 / Tysiącznik na forum
Ho, ho!
Dwa lata i tyle dobrego!
A ile pracy to kosztowało, czyż nie?
Dlaczegóż jednak dopiero gdy wybory się zbliżały? Czyżby to kaszanka wyborcza wuja Jarosława

A ile afer można by zamiast tego wykryć, układów zlikwidować, agentów ujawnić, w parteitagach radiomaryjnych owocnie pouczestniczyć! To był wielki heroizm, że pańscy idole tyle czasu zmarnowali na wymienione przez Pana ustawy!

Przykro mi za słownictwo. Ale widać było fizyczną rozkosz, jaką przeżywali pańscy idole, mówiąc o agentach, WSI, TW, itp. Inne słownictwo nie byłoby adekwatne do waszych zachowań. Może dlatego, między innymi, straciliście władzę? Większość ludzi nie darzy sympatią zboczeńców.

Na temat rozwoju nie będę się wypowiadać kolejny raz. Tak, pisuariat ślizgał się na osiągnięciach Belki. Czy kiedykolwiek zastanawiał się Pan, dlaczego Jarosław zdecydował się na wybory po zaledwie 2 latach? Przecież formalnie nie musiał.
Ja sądzę, że potrzebował większościowej maszynki głosującej w Sejmie. Konstytucję trzeba było zmienić.
Szły kłopoty, spowolnienie gospodarcze, nieudolność zaczęła by być widoczna, więc jedynym wyjściem było zacząć rządzić , jak rządzi w PiS-ie. Jeden kandydat wyznaczany przez Jarosława na jedno miejsce, potem demokratyczne go wybieracie.

PS
Proszę wybaczyć mój styl, nieudolnie naśladujący waszego dyżurnego błazna - Cymańskiego.
marek19.53 / 83.24.68.* / 2008-03-14 00:08

w parteitagach
radiomaryjnych owocnie pouczestniczyć!


Być może wiece tuskjugend są bardziej ekscytujące. De gustibus.


Proszę wybaczyć mój styl, nieudolnie naśladujący
waszego dyżurnego błazna - Cymańskiego.


Raczej Niesiołowski z lekką domieszką Bartoszewskiego i (mało) delikatną nutą gdańskiego obszczymura. Naśladownictwo całkiem udatne.

Zaś w kwestii zbawiennego i długotrwałego wpływu obniżenia CIT (Belka) na popyt indywidualny (główny stymulator rozwoju) mam nieco inny pogląd.
tata Stasia / 2008-03-13 22:33 / Bywalec forum
Obaj jesteście żałośni. Podniecacie się nieudacznikami, którzy jeszcze niedawno byli razem w kolalicji AWS-UW wdrażając nieudolne 4 reformy.
obserwator / 2008-03-13 14:23 / Tysiącznik na forum
maa bzdury piszesz, jeszcze Prezydent nic nie zawetował, zatem narzekanie masz we krwi , jak zawetuje to bedzie sprawa. Senat nie pracuje bo brak ustaw , zatem tez nic w najblizszym czasie będzie wetowane. PO obiecywało ale to było klamstwo wyborcze, bo ludzie wybrani nie nadążaja a polityka sie rozsypuje, ilość gaf popełnianych przekracza wszelkie granice rozsądku. Tylko dzięki spolegliwości dziennikarzy ktorym placą mocodawcy kapitału spoza Polski, dla PO slupek rośnie ale lez słupek biedy rośnie jeszcze szybciej. Jeszcze dwa do trzech miesięcy a ludzie obudzą się i dziennikarzy też bezrobocie dotknie chyba ze "swoje firmy" bedą cale naklady prasy wykupywały.
maa / 2008-03-13 16:57 / Tysiącznik na forum
Nie łudź się.
Słupek PO rośnie, fakt.
To jednak nie zasługa PO, bo niby co PO zrobiło, by na to zasłużyć, lecz PiS.

PiS ma problem - zacznie się zachowywać normalnie, według norm społecznych, straci swych najwierniejszych wyborców - radiomaryjne polactwo, sieroty po E. Gierku i nazistów.
Dalej będzie pluć, jadzić, obrażać, pouczać wszystkoch że nie są Polakami - normalni wyborcy do niego nie wrócą. Nie zazdroszczę.
marek19.53 / 83.24.68.* / 2008-03-14 00:11

PiS ma problem - zacznie się zachowywać normalnie,
według norm społecznych, straci swych najwierniejszych
wyborców - radiomaryjne polactwo, sieroty po E. Gierku
i nazistów.

A gdzie ja jestem w/g tej klasyfikacji ?
okk / 83.24.185.* / 2008-03-13 22:31
zdrowo p****.... facio. Z ewidentną obsesją maniakalną.
arch / 2008-03-13 12:38 / Tysiącznik na forum
no cóż to nie czasy Kopernikowskie kiedy to o Polsce pisał
Erasmus z Rotterdamu
że był pod wrażeniem osiągnięć Polski:
- „Gratuluję temu państwu... które w nauce, wymiarze sprawiedliwości, moralności i religii oraz we wszystkim co oddziela nas od barbaryzmu, jest w takim rozkwicie, że może współzawodniczyć z najbardziej przodującymi i chwalebnymi państwami."
to był 1523 rok .
arch / 2008-03-13 12:51 / Tysiącznik na forum
uciekło-

....stoi i stoi i stoi

"Tusk stoi w rozkroku, a to niedobra postawa"
12 października 2007
marek19.53 / 83.24.25.* / 2008-03-13 14:46
Wręcz robi szpagat.
Aramis 10 / 83.22.186.* / 2008-03-13 10:50
Przed szansą przebudowy systemu podatkowego stały również poprzednie rządy. Warto dodać ,że stały znacznie dłużej niż PO. Czy według Pana z ich stania coś się urodziło?
Nie bądź Pan gorączka. To co było psute przez lata wymaga najczęściej długiej terapii.
Daj Pan też ludziom szansę. czas rozliczeń jeszcze przyjdzie a będzie nim koniec kadencji.
Czy w przypadku PiS też był Pan taki niecierpliwy? Przecież oni też stali przed podobną szansą.
marek19.53 / 83.24.25.* / 2008-03-13 15:00
A i owszem - proszę popatrzeć na mój wpis powyżej. A opisałem pożytki dotyczące bezpośrednio mojej mikro firmy.

To co było psute przez lata wymaga
najczęściej długiej terapii.

Zadziwiający wpis - nie widziałem takich rok czy dwa temu. Wszystko miało być subito, 3 mln mieszkań w ciągu tygodnia.

Natomiast pamiętam wypowiedzi Tuska - to właśnie on deklarował znakomite przygotowanie i natychmiastową realizację.
A tu minęło pół roku od wygrania wyborów i nawet śladu kompleksowego programu.
Wyłącznie deklaracje (chciejstwo) poprawiania in spe wyrywkowych problemów.
Proszę mi wierzyć, że likwidacja licencji na zbieranie grzybów w pasie przygranicznym niczego nie zmieni. Problem zdechł śmiercią naturalną bo zniknęły granice a gadanie o takim osiągnięciu jest marnowaniem czasu i pieniędzy.

A spec ustawa budowlana udupiona jesienią przez PO i ponownie zapowiedziana jako własna mogła dawno wejść w życie - i nic. Deklaracje.
Aramis 10 / 83.22.228.* / 2008-03-13 15:50
Na początek krótkie pytanie:
Czy Pan czasami nie należy do tej większości która ,według słów byłego premiera, spożywa piwo korzystając z Internetu? To jedynie może usprawidliwiać Pański bezsensowny wpis.
Dla przypomnienia więc kilka faktów : PiS rządził dwa lata zaś PO nawet nie pół roku. Czy dla Pana jest to bez różnicy?Logicznym jest więc dać PO również taki sam czas i jeśli tego nie dokonają krytykować ich pospołu z PiSem.
Trzech milionów mieszkań w tydzień nikt nie obiecywał. To PiS mamił elektorat wybudowaniem 3 mln mieszkań ( nie wiadomo czy w trakcie jednej czy n kadencji bo tu wersje się zmieniały). Dawniej takie rzeczy zwalało się na tzw. pomrocznośc jasną lecz w tym przypadku może to piwo?

Zamiast więc piwa zaproponuję Geriavit na odświerzenie pamięci bo widzę ,że raczy Pan nie pamiętać gdy premier Kaczyński z reformy finansów publicznych uczynił priorytet swego rządu. Oczywiście wszystko zostało w sferze projektu. Ułatwienia dla przedsiębiorców skończyły się na obwożeniu p. Kluski po różnych "ważnych" konferencjach.
Jeszcze jedno: PiS szedł do wyborów pod hasłem gruntownych zmian i odnowy moralnej. Co z tego wyszło widzeliśmy wszyscy: niespotykana do tej pory ilość afer i nieróbstwo. Niech Pan więc da spokój. PO nie jest partią idealną bo takich nie ma . Robi wiele błędów. Jednak jest szansa że wreszcie coś ruszy po straconych dla Polski dwóch latach.
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-13 23:04
akurat w tej sprawie .. czyli polemiki z przedmówca przydałoby sie przeczytac ze zrozumieniem

wtedy nie popełniłby pan tej wypowiedzi
marek19.53 / 83.24.25.* / 2008-03-13 18:26
Następnym razem proszę nie wysilać się na prostactwo (a może odwrotnie - wysilić się na wyższy poziom). Może wtedy odpowiem.
maa / 2008-03-13 19:09 / Tysiącznik na forum
Fiu, fiu!
Jakbym słuchał Jarosława K. - drugiego chama powojennej Polski po W. Gomółce - "Wiesławie"... On też tak lubił pouczać ("Zoliborskie podworka"). Znowu z ciebie wychodzą warszawskie Szmulki.
Myślę jednak pisiorku, że bliżej ci do forumowych braci: PSF, czy niewiasty "Handlującej Wyrokami" .
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-13 23:06
a którym chamem jest maa?

którym
po W. Gomółce -
"Wiesławie"... On też tak lubił pouczać
("Zoliborskie podworka").
spi... / 83.24.185.* / 2008-03-13 22:39
puszczają nerwy esbekowi, aż miło czytać!
Aramis 10 / 83.22.228.* / 2008-03-13 20:26
Widzi Pan , Panie Maa jaką ma delikatną skórkę?
Może kiedyś w swej łaskawości odpowie. Może się kiedyś doczekam. To jest taki gatunek ludzi którzy innych obrzucają zaś im nic nie wolno powiedzieć.
Właściwie to jest tak jak pokazują to przykłady J. i L. Kaczyńskiego ( celowo nie piszę braci Kaczyńskich gdyż to podobno obraźliwe). Tak było w przypadku Tageszeitung czy Huberta. Trzeba ich było ścigać przy użyciu listów gończych. Sami zaś potrafili mówić o małpie w czerwonym ,łżeelitach itp.
Jedynym człowiekiem w Polsce który może się o nich wyrażać biepochlebnie jest znany zakonnik z Torunia.
Podobnie jest z wyznawcami PiS. Wodzowie mogą na nich wylewać pomyje i jest ok. Jednak jeśli osoba mająca odmienne od nich poglądy powie coś niekorzystnego na ich temat od razu ciężka obraza.
Wczoraj prezes Kaczyński scharakteryzował w pewien specyficzny sposób większość internautów. Pan Marek słowem na ten temat się nie odezwał. Dzisiaj , gdy ja użyłem słów wodza, obraza majestatu.
Znam dwa gatunki ludzi którzy postępują w ten sposób , są to głupki i cynicy.

P.S. Tym razem do Pana Marka jeśli to przeczyta ( a mam przypuszczenie graniczące z pewnością ,że to zrobi).
Trawestując pewną wypowiedź majora Hubala powiem tak:
Nie znam Pana , Panie Marek i znać nie chcę zaś Pańską odpowiedź mam w d'''e.
jur / 79.162.29.* / 2008-04-22 23:12
Twoja matka powinna Cię wyskrobać trepie.
sp..chu.. / 83.24.185.* / 2008-03-13 22:37
a skąd to przekonanie, że nie zmieścisz się w czyjeś du.., chamie zbuntowany. Czyżbyś nerwowo odreagowywał brak relanej władzy towarzyszu?
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-13 23:13
o kandydat do nastepnego (któregoś z kolei) chama

słowo cham stało sie tak powszechne na czatach ze chyba nikogo nie obraża ..

pozatym Cham to ten który powiedział prawdę ojcu .. wprawdzie uczynił to tak jak uczynił ale był synem swego ojca .. czyli swego wychowawcy

za prawde został ukarany .. a oportunistyczni synowie za oportunizm nagrodzeni zostali
Aramis 10 / 83.22.228.* / 2008-03-14 07:43
Hurtem do dwóch pajacyków;
1. Żadnego przekonania nie mam. Widoczie Pan ma takie doświadczenia skoro rozciąga je na innych. Według mnie siedzi Pan w du... swoich wodzów i wlazł Pan tam bez wazeliny. Z takimi nie ma co polemizować. Powiem więc słowami prezydenta ( który chamem nie jest) odejdź stąd dobry człowieku. Od siebie dodam :siedż spokojnie tam gdzie wlazłeś.
Panie absurd: bredzi Pan. Mam przypuszczenie ,że mozesz Pan należeć do tej większości o której mówił były premier.
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-14 22:53
pańska wypowiedx to całkiem dobry przykład bredzenia

naprawdę .. umiejetność czytania ze zrozumieniem .. to przydatna cecha

jak to mówią (i piszą) tutejsi ..

"mądry wie co mówi natomiast głupi mówi co wie"
KAP / 2008-03-13 11:20 / Tysiącznik na forum
.Zgoda ze zmiany w prawie musza byc starannie zaprojektowane. Jesli w przedsiebiorstwie taki system ISO wprowadza sie okolo roku to co dopiero fundamentalne zmiany w podatkach. Przy okazji niestety nie mozemy zapominac o wecie Prezydenta. Dzieki jego anonsowanej 'obiektywnosci' jeszcze troche nie bedziemy w stanie sprawdzic zdolnosci PO do wprowadzania zasadniczych zmian. Na niezaleznosc Prezydenta od brata nie ma co liczyc. Zwlaszcza ze jego kondycja zdrowtna (psychiczna?) jest widocznie coraz gorsza. Bedzie wiec unikal czegokolwiek niezaleznego zamkniety i przerazony (co pisze bez ironii) w swoim wewnetrznym swiecie .
Wapniak / 83.28.131.* / 2008-03-13 09:12
No to jest naprawdę odkrycie, godne chyba Nobla!?...
KAP / 2008-03-13 11:21 / Tysiącznik na forum
z pewnoscia nie, Jednak mówienie o tym oficjalnie powinno stac sie mantra. Inaczej nic nie zmienimy bo rozmienimy na drobne.
arch / 2008-03-13 09:03 / Tysiącznik na forum

działania PO - na chwilę obecną - to jedynie kosmetyka i nie może ona naprawić sytuacji w Polsce.

rząd dobrze robi , bo nic nie robi -a
puch / 79.188.78.* / 2008-03-13 21:49
ta sytuacja tylko może się zakończyć kryzysem walutowym i gospodarczym.Jesteśmy już dziadami bez pieniedzy i przyszłości.Kto będzie pracował jak polskich firm zabraknie bo nie wytrzymują konkurencji,mają za wysokie koszty.obcy kapitał
wszystko wyciska jak cytrynę a polskie firmy są na wyrżnięciu.
Zus jest bankrutem,fatalnie zarządzanym,a nasze składki
zmarnowane.Ale po co to pisać wszyscy to wiedzą a nikt niereaguje.Zgodnie z zasadą po nas choćby potop
z-nie-smaczon----a / 83.22.209.* / 2008-03-19 14:28
I tu się zgadzam...jeżeli pani od marchewki musi miec kasę fiskalną a pan lekarz...w swoich gabinetach prywatnych nie...to o czym mowa...wniosek ...podatki za marchewke nie pokryją kosztów Państwa...i to jest dopiero patologia... przepraszam panie co sie handlem "marchewka" zajmują...

Najnowsze wpisy