Forum Polityka, aktualnościKraj

Samorządy spłacą długi szpitali? "Nikogo nie straszę"

Samorządy spłacą długi szpitali? "Nikogo nie straszę"

Wyświetlaj:
T. / 81.190.70.* / 2010-12-17 21:50
.
Właścicielem szpitala samorząd jest nie tylko wtedy, kiedy wybiera dyrektora, ale także wtedy, gdy nie dopilnował i szpital się zadłużył - podkreśliła Kopacz. -


Tak się zastanawiam, czy p.minister sama to wymyśliła , czy Jej ktoś cwany to podyktował ?
minkowski / 77.115.226.* / 2010-10-15 18:57
ja bardzo proszę o sprowadzenie szamanów z bębenkami oraz dentystów z Rwandy przydały by się też pszczoły z Zairu.Taka ekipa gwarantuje tanie leczenie.
SumieniePiSokomuchów / 204.86.209.* / 2010-10-07 22:43
I na dodatek wejdą prywatne ubezpieczenia.

Raz na zawsze przetnie się możliwość zadłużania szpitali.
Ponieważ na zadłużonych szpitalach zarabiają prawnicy tacy jak znajoma towarzysza Lesia i towarzysza Jarosława kancelaria prawnicza z Trójmiasta, w której to Martusia prawniczego fachu się uczyła.
Tacy ludzie zbijają na tym kokosy a państwo czyli ja płacę za ten socjalistyczny eksperyment.

W pełni popieram komercjalizację i prywatyzację szpitali. Będzie normalniej!!
Dr R / 83.29.191.* / 2010-12-17 21:42
zakwilimy za kilka lat , jak zapomnimy juz o Kopaczowej.
egoPlatformersów / 83.6.60.* / 2010-10-28 01:23
Po tym poznajemy, naszego druha, co go łapki swędzą do kręcenia lodów. To dla niego płakała Sawicka.
Uwga: ten nasz druh zapewni też - ZGODNIE Z PRAWEM ! - części dla prywatnych spółek zajmujących sie komercyjnie przeszczepianiem organów!! Jak szmal , to szmal, a wypadkowi z własnej winy, każdy może ulec. Mamy trzech świadków, policjantów, jak to było!! (sprawdzone chłopaki z pod Płocka)
Ryszard W / 83.26.73.* / 2010-10-07 21:57
macie liberałów z PO ; oni po prostu nie potrafią rządzić .
Doktorze Uchman, miał pan rację / 81.190.230.* / 2010-10-07 21:07
Geniusze z PO!

A kto da pieniądze samorządom na te spłaty?

Ludzie uważajcie, banki już zaostrzyły politykę kredytową, nie dlatego bo mają takie widzimisie tylko kroi się w Polsce wielkie pier***, ale jak mawia Tusk "liczy się tu iteraz" - k ogo obchodzi kto spłaci długi?
mś / 85.89.162.* / 2010-10-07 20:58
Jak można to utrzymać skoro służba zdrowia jest utrzymywana wyłącznie ze składek !. Ani grosza ze skarbu państwa. Najprostszym ruchem jest oddanie tego problemu innym. W tym przypadku samorządom. Tak samo jak nakazanie jst wypłacanie podwyżek dla nauczycieli, a każdy wie, że subwencja są to marne pieniądze na ucznia, które powinny być przeznaczone m.in. na pomoce dydaktyczne. Proponuję dla ustawodawców lub ich kolegom z rządu wprowadzić w życie nakaz wzięcia obowiązku trzymania wszystkiego w kupie. Pozostawienie góry do spraw reprezentacyjnych, figurantów na pokaz opierających się na sięganiu kieliszków "zdrowie wasze, w gardła nasze".
drylo / 79.189.96.* / 2010-10-07 20:42
Ministerstwo i NFZ zadłużyło szpitale a teraz samorzady bedą zmuszone to ich spłacania ,co w ten sposób zmusza do ich sprywatyzowania ,a ci pierwsi umyją ręce i powiedzą nie my sprywatyzowaliśmy ,pieniądze zamiast iśc na rozwój samorządów pójdą na spłatę długów których nie zrobily
żuczko / 83.2.33.* / 2010-10-07 18:41
proste NFZ składki
a utrzymanie służby zdrowia samorządy
bo przecież prezesi i dyrektorzy NFZ
nie będą pracować za marne 100 tys zł miesięcznie
bo to jest uwłaczające
sdsd / 86.111.97.* / 2010-10-07 18:09
4 mln dla kościoła. PiS nie krzyczy że to skandal ;)
Ryszard W / 83.26.73.* / 2010-10-07 22:00
sdsd, kiedys tacy nazywali sie szlachta zasciankowa i stracili Polske a teraz to są głupki postępowe , ktore tez doprowdza do nieszczęscia.
GOR / 212.160.239.* / 2010-10-07 19:10
4mln zwala mnie z nóg :)

Wartość pomocy udzielonej przez Caritas Polska najuboższym wyniosła w roku 2009
111 850 274 zł netto.
polak2 / 84.10.158.* / 2010-10-07 20:05
TO NIE PIENIĄDZE CARITASU TYLKO DARCZYŃCÓW BO CI CO TAM PRACUJĄ JESZCZE Z TEGO ŻYJĄ
Polak3 / 83.10.138.* / 2010-10-07 20:11
Darczyńcom na pewno nie jesteś to nie kłap dziobem po próżnicy
mś / 85.89.162.* / 2010-10-07 20:47
Zabolało - niestety ,to nie święte krowy, aby omijać prawdę. Aby wszyscy mieli odwagę cywilną jak Polak 2 to z pewnością nie byłoby spychologii napotykanych problemów takich jak szpitale i tym podobne.
minkowski / 77.115.226.* / 2010-10-15 18:40
10 przykazań gość miał33 lata jak to wymyślił i nauczał Teraz ma miliony modyfikacji w myśl hasła ręka zgina się do siebie
Polak3 / 83.10.138.* / 2010-10-07 21:03
Darczyńcom na pewno nie jesteś to nie kłap dziobem po próżnicy
Pooh / 2010-10-08 00:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Idź oddać do C. ubranie stare, ale w dobrym stanie.
Zobaczysz, jak się ucieszą...
Tylko kasa lub nówka z metką.
Jeszcze jedna instytucja, co się zatraciła w pogoni za forsą.
zxc12 / 79.191.160.* / 2010-10-07 18:02
Ciekawe kto je kupi?
Pacjenci zaczynajcie studiować medycynę bo na lekarzy nie będzie was stać
dgen / 2010-10-07 17:50 / Tysiącznik na forum
dla przypomnienia (źródło-stenogramy CBA):

X: kobieta

Y: funkcjonariusz

Y: Dobra Beata, powiedz mi teraz, jak wygląda ta sprawa y... Bo Z mi mówił, że rysuje się jakaś szansa na temat związany ze służbą zdrowia

X: Tak

Y: Ale on jest aktualny? Czy, czy w związku z tym co sie dzieje, to jest już nieaktualny?

X: W tej chwili to wszystko trochę wyhamowało

Y: Mhm

X: Natomiast y ... ja ma grupę ludzi, to nie jest duża grupa ludzi, bo nas jest troje

Y: Mhm

X: Którzy mają, tworzą, wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromną wiedzę na temat tego, co będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia

X: Mhm

X: Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego

Y: Mhm

X: No wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego sie będzie zaczynał? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić szpital

Y: No dobra, a gdzie tu jest dla mnie interes? Ja zawsze musz od od końca, że tak powiem, gdzie zarabiam?

X: Gdzie zarabiasz?

Y: I jak zarabiam?

X: Po pierwsze, są budynki, przychodnie

Y: Mhm

X: W centrum miasta

Y: No no, ale to jakaś wycena będzie przecież zrobiona

X: No, będzie robiona

Y: To nie pójdzie, nie pójdzie za jakieś śmieszne, bagatelne

X: Mhm no różnie to bywa, tego jeszcze nie umiemy określić, jeszcze ustawa nie podpisana, aczkolwiek, jak to ruszy to będą ci mieli farta, którzy pierwsi będą wiedzieć

Y: Mhm

X: I dlatego (treść niezrozumiała) to nie chodzi o to aby zła przychodnia i stary budynek

Y: Mhm

X: Do zagospodarowania tylko chodzi, przede wszystkim o ziemię prawda?

Y: Mhm mhm

X: Ale tak, jak na przykład u mnie, na zachodzie są y... szpitale, sanatoria w pięknych obiektach, również zabytkowych, które będą przekształcone na domy wczasowe, na zakłady opieki długoterminowej

Y: To dla mnie jasna sprawa, jeżeli będzie dobra wycena, no to wiadomo, nie ma o czym mówić. A co dalej?

X: Moja grupa chce się przede wszystkim to co ja mówię do nich, a oni mnie słuchają. Nas interesuje Warszawa

Y: Mhm, mhm

X: Duże miasta, potem po prostu

Y: Ale ja rozumiem, że sprzedaż będzie y... obwarowana przepisami związanymi z tym, że w dalszym ciągu w tych budynkach należeć będzie mhm, trzeba będzie prowadzić działalność związaną ze służbą

X: Niekoniecznie

Y: Niekoniecznie?

X: Nie niekoniecznie, najpierw będzie dochodziło do likwidacji

Y: Mhm aaa

X: Do przekształcenia, a później do zbycia

Y: Aha

X: Natomiast, jeżeli będzie y..., na przykład, ze szpitala czy przychodni tworzona spółka prawa handlowego, to przejmujesz i budynek i strukturę i ludzi

Y: No dobrze...

X: Uwierz mi, że

Y: ...ale to mówimy teraz o gołych przepisach, które będą regulowały coś takiego, natomiast gdzie wcisnąć nas, jak wcisnąć nas?

X: No, wy byście byli właścicielami

Y: No przy... no właśnie

X: Właścicielami szpitala, przychodni i tak dalej

Y: No, ja to rozumiem, dlatego się pytam ja to zrobić?

X: No to od tego będziemy my

Y: Aha aha

X: A co by powiedzieć, dzisiaj to tak mówię oczywiście ...

Y: Jasne

X: ...ogólnikami, natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (............)

Y: Związanej ze służbą zdrowia, tak?

X: Tak, lekarze

Y: Aha aha

X: Z tym, że maja ze sobą pracę jako ordynatorzy, dyrektorzy ZOZ-u, dzisiaj są parlamentarzystami

Y: Mhm

X: I jeżeli pojawia się naprawdę, to nie jest (treść niezrozumiała) ale coś na czym można zrobić biznes, no to dlaczego nie. My mamy jedne możliwości, wy macie drugie możliwości

Y: Mhy

X: Będzie oferta, będzie propozycja, będzie wprowadzenie, porozmawiamy o tym, co być może będzie w przyszłości, zaproszę was, pogadacie, oni powiedzą co można, jaki biznes, a wy określicie czy to ...

Y: Jasne, mhy

X: ... jest fajne czy nie

X: No ale wiesz

Y: Świetnie

X: Jest taki, dla przykładu, szpital górniczy, na przykład, przy KGHM-ie, ja już dzisiaj wiem, że ten szpital będzie prywatyzowany, świetne wyposażenie kardiologiczne, świetny zespól lekarzy

Y: Mhm

X: To jest zakład pracy, funkcjonuje to jest na lata (treść niezrozumiała)

Y: Mh, mh, mh

X: Natomiast jak to zrobić, to wszyscy czekają na ustawę

Y: Mhm

X: A ustawa miała być w sierpniu, ale Religa jej nie wprowadził, no bo wiadomo co sie w parlamencie dzieje

Y: Mhm

X: Natomiast w momencie, kiedy ruszy nowy parlament, on ruszy od grudnia podejrzewam, że przez pierwsze pół roku, gdzieś koło maja, czerwca, można spodziewać się, że machina ruszy

Y: Mhm

X: Biznes na służbie zdrowia będzie robiony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
łoj dyna dyna / 83.10.138.* / 2010-10-07 18:47
Szpitale zostały juz skonsumowane przez kolesi Boniego, to ONI pożyczali pieniądze i są wierzycielami. Tak jak z wybrzeżem i stoczniami, podrasowac troche wystarczy ustawę i do szpitali wchodzą likwidatorzy.
łoj dyna dyna / 83.10.138.* / 2010-10-07 17:39
Platforma już z nos stryngy zdyma,
ino bydzie doooppa goło i jescse wydyma.
11 / 93.105.57.* / 2010-10-07 20:25
PełOny dymać potrafią? Obiecywąć, sprzedawać i ździerać z bliźniego a nie dymać. Łony do stryngów się nie nadają. Zaplątaliby się w te śnurecki i jeszcze by się który powiesił.
A że dooopy gołe nam wystawią, to oczywiste. Tylko tego trzeba się spodziewać.
Euromaniak / 83.14.65.* / 2010-10-07 17:47
To jest skandal teraz samorządy jeszcze będą płacić za nasze leczenie. A może limity pokasować wtedy szpital będzie zarabiał. Bo przecież przedsiębiorcy nie zabrania się wykonywani usługi czy zwiększania sprzedaży. A szpital jak ma renomę to ma problem bo za zabiegi nadplanowe i nad limitowe nikt nie chce zapłacić.

Najnowsze wpisy