Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sankcje dla Iranu - tym razem zablokują banki

Sankcje dla Iranu - tym razem zablokują banki

Money.pl / 2012-02-18 12:00
Wyświetlaj:
chichot dona / 164.127.96.* / 2012-02-18 12:36
Bardzo dobry temat.
Czy teraz oszołomieni z różnych nacji widzą jaka jest jedna z najpotężniejszych broni cywilizacyjnych obecnie?
Nie chodzi tylko o Iran.
SWIFT ma większa moc niż rządy poszczególnych państw.
A to tylko jeden z obecnie istniejących mechanizmów oddziaływania i kontroli.
Ten ko ma władze nad SWIFT'em i podobnymi, ten ma władzę w ogóle.
Cała reszta , to jedynie teatr.
slabo uczony / 79.185.113.* / 2012-02-18 23:01
Nic dodac nic ujac. A dlaczego ten SWISTP jest jeden w Brukseli powolac drugi dla konkurencji..........
fantasta / 212.76.46.* / 2012-02-18 17:36
I czemu to jest na minus? Bo "teoria spiskowa"?

To są fakty. Grecja obecnie jest zakładnikiem instytucji finansowych, które powiedziały wprost - będziecie prowadzić politykę po naszemu, albo jesteście bankrutem.

W dzisiejszych czasach pieniądz rządzi polityką. Sankcje finansowe są rodzajem prowadzenia wojny - wymusza się dane działanie poprzez obrócenie społeczeństwa przeciwko rządzącym. Tak się obala władze, nieważne w jaki sposób wybraną. Nowa władza (demokratycznie wybrana czy nie, to nieważne) ma do wyboru albo się podporządkować, albo będą kolejne sankcje i społeczeństwo znów się obróci przeciwko rządzącym. To tworzy rozdźwięk między władzą a społeczeństwem.

Możecie to nazywać teorią spiskową, proszę bardzo. Ale zanim to zrobicie, porównajcie zmiany rządzących (lub kierunku polityki) w krajach bliskiego wschodu z nałożonymi sankcjami. Nałóżcie na to w czasie momenty największych zamieszek, aktów terroryzmu itp. Wnioski wyciągnijcie sami.
chichot dona / 46.112.181.* / 2012-02-18 21:50
Widzę , że fantasta bardzo lubi(?) teorie spiskowe.
I czemu to jest na minus? Bo "teoria spiskowa"?
Dlaczego na minus? Albo dlaczego proste stwierdzenie faktu, fantasta uznał moją wypowiedź na minus, tzn pro wszelakim teoriom spiskowym?
Z teoriami spiskowymi jest tak, że zdecydowana większość jaka jest w powszechnym obiegu to jedynie półprawdy, ćwierć prawdy czy w ogóle przekłamania. Sami zainteresowani globalizacją we wszelakich wymiarach, te teorie produkują i rozpowszechniają, doprowadzając je do absurdu.
To o wiele lepszy sposób, niż blokada informacji.

Natomiast to co napisałem to jedynie stwierdzenie faktu, nic więcej. A co ważniejsze, mało kto takie (groźne ?) oczywistości spostrzega.
To świadczy o sukcesie tzw, kształtowania umysłowości plebsu, najwyraźniej bliski jest czas kiedy zakończy się faza eksperymentu w tym zakresie. Eksperymentu trwającego kilkadziesiąt lat.
Pozostały już (Chyba?) tylko dwa lub(?) trzy przeciwstawne globalistyczne obozy.
Ale to tylko kwestia czasu kiedy zostaną tylko dwa.
Moja wypowiedź nie jest na plus ani na minus względem kogokolwiek czy czegokolwiek.
Jak kto zakwalifikuje te wypowiedzi to jego sprawa.
Cywilizacja idzie takim torem rozwoju a nie innym.
Na to ma się taki wpływ jak np na klimat czy ewolucje.
A zmiany? No cóż zawsze jeszcze istnieje teoria motyla.
fantasta / 212.76.46.* / 2012-02-19 14:44
Nie wiem czy dobrze zrozumiał Pan moją wypowiedź - w momencie gdy odpowiadałem na Pański wpis, był on oceniony na -1 (wyzerowałem dając plus).

Zgadzam się z Pańskimi wypowiedziami, co zresztą widać w tym co napisałem. Część o teorii spiskowej była moją próbą odgadnięcia czemu Pański post został zminusowany.
chichot dona / 164.126.127.* / 2012-02-19 20:43
Rozumiem.
Dziękuję za wypowiedź
edek5757 / 109.173.151.* / 2012-02-18 12:00
Czym szybciej Iran dokona próbnej eksplozji tym większa szansa na pokój światowy bo się od niego odwalą. Amerykanie to tchórze którzy się boja państw z atomem (patrz KRLD)

Najnowsze wpisy