Forum Polityka, aktualnościKraj

Sawicki: Kaczyński przekroczył granice hipokryzji w polityce

Sawicki: Kaczyński przekroczył granice hipokryzji w polityce

Wyświetlaj:
r567rs70lk / 88.225.226.* / 2011-09-17 00:48
Panie Sawicki, Kaczyński pewnie znowu jest na jakiś środkach, więc nie ma znaczenia co Jarrah mówi.
buc_pucybut / 2011-09-17 00:24 / Tysiącznik na forum
lepsza fotka jak podpiera filar prawdziwy chłopek roztropek
stegas / 2011-07-18 20:17
Sawicki nieuku, ty Kaczyńskiemu butów nie jesteś godzien czyścić POpaprańcu.
grek_pl_zorba / 62.21.28.* / 2011-07-18 02:37
Rosja rozgrywa swoją kartę w UE, ale na niej brak Polski!!
Po prostu nie ma.
JAG1 / 83.8.181.* / 2011-07-17 21:32
Listy Prezesa to, wiadomo, zakamuflowana opcja kretyńska.
stegas / 2011-07-18 20:21
Prezes Kaczyński jest mądrzejszy niż cała horda POpapranych, bezmózgowych matołów z rudym wilkołakiem Donkiem na czele.
oborowy / 79.185.79.* / 2011-07-17 22:53
Spieprzaj dziadu. POpaprańcu.
tesa1959 / 2011-07-17 23:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uczeń godny mistrza :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-18 01:05
a Pani sie identyfikuje z opcja kretynska?
Jakie to chrzescijanskie z Pani strony.
tesa1959 / 2011-07-18 08:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

a Pani sie identyfikuje z opcja kretynska?

Nie ustępuje Pan językiem oborowemu. Gratuluje kultury.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-18 09:40
Niech Pani lepiej poszuka kultury dla siebie.
Czytanie ze zrozumieniem tez by sie Pani przydalo.
Botycki / 77.254.230.* / 2011-07-18 11:23

Czytanie ze zrozumieniem

Jestes zbyt wymagający. Tego od zdecydowanej większości kobiet wymagać nie mozna.
Botycki / 77.254.230.* / 2011-07-18 09:06
A dyplomatyczne dopiekanie komuś bez użycia wulgaryzmów to już nie jest żadnym złem tylko dlatego, że Szanowna Pani tę metodę z powodzeniem praktykuje? Wielka mi sztuka górować nad kimś kto ma uboższe słownictwo. Proszę zmierzyć się równy z równym.
tesa1959 / 2011-07-18 09:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tu, proszę Pana, nie chodzi o słownictwo i dopiekanie komukolwiek, ale o zwrócenie uwagi na nieodpowiedni język komuś, kto uważa się za wyrocznię i ma patent na jedynie słuszne poglądy. Nie chodzi mi też o górowanie, bo nie należę do osób, które siebie stawiają na piedestale, ale nie godzę się na język nienawiści.
Proszę zmierzyć się równy z równym.

To znaczy, z kim? Dla mnie każdy człowiek jest taki sam, każdy ma taką samą wartość, a różni się tylko postępowaniem zgodnym lub niezgodnym z etyką. Dlatego zwracam uwagę na niewłaściwy język i traktowanie innych np. rasizmem. Gdybym rzeczywiście nie szanowała innych ludzi, po prostu nie rozmawiałabym z nimi i nie komentowała ich zachowań. Nie może mi Pan jednak zarzucić, że swoje komentarze odnoszę do osoby, a nie do zachowania i treści wpisów (raz tylko zdarzyło mi się to tu na tym forum, ale chodziło o tak chamską postawę wobec innego forumowicza - nie o mnie, że nie wytrzymałam).
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-18 12:51

zwrócenie uwagi na nieodpowiedni język

Droga Pani,
Pani nie zwraca uwagi tylko staje po stronie.
W tym przypadku stanela Pani po stronie "opcji kretynskiej" przeciwko "spieprzaj dziadu".
Takie stawanie po stronie osob uzywajacych nieodpowiedniego jezyka jest wlasnie tym brakiem kultury o ktorym pisalem.
Botycki / 77.254.230.* / 2011-07-18 11:21

Tu, proszę Pana, nie chodzi o słownictwo i dopiekanie komukolwiek, ale
o zwrócenie uwagi na nieodpowiedni język

W ferworze dyskusji jak najbardziej. Ale jak inaczej można odczytać wpis zupełnie nie odnoszący się do artykułu (być może nawet nie przeczytanego) tylko wpisany wyłącznie po to, by mu cos pokazać np.
tesa1959 / 2011-07-17 23:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uczeń godny mistrza
jak nie szukanie zaczepki z samego rana, bo w domu nie ma komu juz przyłożyć.

kto uważa się za
wyrocznię i ma patent na jedynie słuszne poglądy.

No właśnie. Wyrocznią jest Pani i tylko Pani, więc jasne jest chyba, ze jak ktos ma inne zdanie, to Szacowna Wyrocznia zaraz pokazuje mu w którym kącie ma siedzieć, bo tam jest jego miejsce. A jak jeszcze ktoś wychwyci jakiś błąd Szanownej Wyroczni, to juz sucha nitka na nim nie pozostanie (oczywiście w sposób kulturalny i bez wyrazów)
Dla mnie każdy człowiek jest taki sam, każdy ma taką
samą wartość

Ale jednak to Pani ma wiedzę największą ze wszystkich ludzi a pozostali coś tam liznęli zaledwie. Owszem jest Pani nad wyraz kulturalna, ale chyba osoby bardziej dotkniętej megalomanią niz Pani na tym forum jeszcze nie spotkałem. Może by tak odrobinkę dystansu do własnej osoby, co?
tesa1959 / 2011-07-18 11:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ale jak inaczej można
odczytać wpis zupełnie nie odnoszący się do artykułu (być może
nawet nie przeczytanego) t

Zapewniam Pana, że przeczytanego, ale "spieprzaj dziadu" nijak się nie kojarzy, jak tylko z jednym.
Uczeń godny mistrza
jak nie szukanie zaczepki z samego rana, bo w domu nie ma komu juz
przyłożyć.

Nie zwykłam nikomu "przykładać", ale nie znoszę chamstwa i co w tym złego? Ten wpis, na który odpowiedziałam nie dotyczył artykułu, ale poprzedniego komentarza, który otrzymał ode mnie minusa, ale nie upoważnia to nikogo do używania takich słów.
Wyrocznią jest Pani i tylko Pani, więc jasne jest
chyba, ze jak ktos ma inne zdanie, to Szacowna Wyrocznia zaraz
pokazuje mu w którym kącie ma siedzieć, bo tam jest jego miejsce

Absolutnie nie uważam się za wyrocznię. Oceniam tylko postawy w świetle wyroczni jaką jest Biblia.
A jak jeszcze ktoś wychwyci jakiś błąd Szanownej Wyroczni, to juz
sucha nitka na nim nie pozostanie (oczywiście w sposób kulturalny
i bez wyrazów)

Ooo, nie ma Pan absolutnie racji w tym temacie. Do błędów zawsze się przyznaję i do nieznajomości tematu także (ośmielam się pytać o to, czego nie rozumiem, aby ktoś mnie oświecił - czy tak postępuje wyrocznia?).
Owszem jest Pani nad wyraz
kulturalna, ale chyba osoby bardziej dotkniętej megalomanią niz
Pani na tym forum jeszcze nie spotkałem. Może by tak odrobinkę
dystansu do własnej osoby, co?

Gdyby chodziło o megalomanię, nie zwracałabym uwagi na zachowania innych. To jest troska o kulturę wypowiedzi i nic więcej, a dystansu do siebie mam aż nadto. Czy w moich komentarzach zauważył Pan wychwalanie własnych cnót? Nie wystawiam tu własnych opinii, ale posługuję się Słowem Najwyższego Autorytetu, które (mówię tu bez zbytniej skromności) z racji wykształcenia znam lepiej od większości. Uważam, że nie wolno mi zachowywać tego Słowa dla siebie, a moim obowiązkiem jest dzielić się Nim z innymi w myśl:(Łk11,33) "Nikt nie zapala światła i nie stawia go w ukryciu ani pod korcem, lecz na świeczniku, aby jego blask widzieli ci, którzy wchodzą.". I nic to nie ma wspólnego z dokopaniem komukolwiek ani z wywyższaniem się.
Botycki / 77.254.239.* / 2011-07-18 15:19

z racji wykształcenia znam lepiej od większości.

No i wszystko jasne. Samo wyszło. Oj będzie bolało jak się kiedys trafi na kogoś z jeszcze wyższym wykształceniem i jeszcze większą wiedzą, bo zapewniam, sa tacy.
tesa1959 / 2011-07-18 15:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Oj będzie bolało jak się
kiedys trafi na kogoś z jeszcze wyższym wykształceniem i
jeszcze większą wiedzą, bo zapewniam, sa tacy.

Nic nie wyszło i nic nie zaboli. Nie uważam się za eksperta, a tylko dzielę się wiedzą i wiarą. Z miłą chęcią skorzystam z mądrości kogoś posiadającego więcej wiedzy i wiary. Jestem na to zawsze otwarta. Zresztą, znalazłam osobę na tym forum, z którą dzielę się wiarą i wiedzą poza forum. Mimo, że nie posiada wykształcenia teologicznego, to bardzo wiele korzystam z jej wiary. Zapewniam Pana, nie jestem zarozumialcem, a do wiary podchodzę z pokorą i zdaję sobie doskonale sprawę ze swojej małości:
"bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!" (Rdz 3,19)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-18 17:35

...zdaję sobie doskonale sprawę ze swojej małości...

ale to Pani nie przszkadza, kazemu kto sie z Pania nie zgadza, wmawiac ze sa od Pani mniejsi. :)
tesa1959 / 2011-07-18 19:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Co mi znów Pan wciska? Nigdy, nikomu nie wmawiałam, że jest mniejszy ode mnie. Moje komentarze w żaden sposób nie dotyczą osób, a jedynie treści i sposobu wypowiedzi. Czy Pańskim zdaniem, aby pokazać swoją "małość" mam się zgadzać z dyskutantem, chociaż mam inne zdanie? Jedyne, co sobie przypominam, to propozycja modlitwy o szczęśliwe życie dla kogoś, kto kłóci się i wmawia, że jestem wielbłądem, co moim zdaniem wynika z jakiejś doznanej krzywdy. W żaden sposób to nie świadczy o moim wywyższaniu się, ale nie zamierzam pozwolić na wciskanie sobie postawy, jakiej nie reprezentuję. Wiem kim jestem, znam swoją wartość, która jest taka sama jak każdego innego człowieka i tak samo, jak nie pozwolę, aby ubliżano innym i nie dam sobie wcisnąć, że ja ubliżam w jakikolwiek sposób. Dobrze Pan wie, że nie jestem zwolenniczką PiS ani żadnej innej partii, ale PiS uważam za najbardziej awanturniczą. Jednocześnie nie mógł Pan nie zauważyć moich propozycji usunięcia obrażających członków tej partii. Toteż proszę mi nie wmawiać czegoś, co nie miało miejsca.
Botycki / 77.255.226.* / 2011-07-18 23:33

Nigdy, nikomu nie wmawiałam, że
jest mniejszy ode mnie.

Pozwolę sobie wtrącić się nie pytany o zdanie. Oczywiście, że nie jest to wmawianie. Zdecydowanie nie jest. Jednak jest to stwarzanie takiej atmosfery w dyskusji, że rozmówca czuje sie mniejszy. A skoro cos takiego daje pani do zrozumienia więcej niz jedna osoba to cos chyba w tym musi być. I żeby tak pociągnąć dyskusję dalej, to takie pytanko z mojej strony: Czy kazdy człowiek, który uzywa kulturalnego języka jest człowiekiem kulturalnym?
tesa1959 / 2011-07-19 00:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jednak jest to stwarzanie takiej atmosfery w
dyskusji, że rozmówca czuje sie mniejszy.

Nie jest moim zamierzeniem stwarzanie takiej atmosfery, aby ktokolwiek czul się mniejszy. Cały czas staram się to uświadomić swoim rozmówcom, ale nie mam wpływu na to, że ktoś się uprze i za wszelką cenę chce widzieć to co widzi. Trudno jest kogoś przekonać przy pomocy klawiatury. do tego potrzebne jest osobiste poznanie się, a to raczej nie jest możliwe. I właśnie tu widoczna jest moja małość, nieumiejętność wykazania, że nie jestem wielbłądem. Nie mam wielkiego wpływu na to, jak ktoś rozumie moje słowa pisane na komputerze i nie umiem inaczej przekonać o swojej dobrej woli.
Czy
kazdy człowiek, który uzywa kulturalnego języka jest
człowiekiem kulturalnym?

Oczywiście, że nie każdy. Jeśli ktoś poniża drugą osobę wywyższając siebie nawet najbardziej kulturalnym językiem, nie jest osobą kulturalną. Ja nie twierdzę, że jestem nieskazitelna, ale staram się nie uwłaczać niczyjej godności. Jeśli nie jest to w ten sposób rozumiane przez moich rozmówców, to są to tylko dwie przyczyny: brak właściwej siły przekonania z mojej strony, bądź upór w sądzie moich intencji mojego rozmówcy. Innej możliwości nie ma.
A skoro cos
takiego daje pani do zrozumienia więcej niz jedna osoba
to cos chyba w tym musi być.

Możliwe, ale w bezpośrednich kontaktach nikt mi tego nie zarzucił, a wręcz wszyscy nowo poznani twierdzą, że zanim mnie poznają wydaje się na kogoś noszącego wysoko głowę, ale po bliższym poznaniu zmieniają zdanie. Możliwe, że te moje słowa też będą odebrane jako zarozumiałość, ale tylko przy pomocy słowa mogę siebie przedstawić. Jeśli ktoś uwierzy, to będę zadowolona, jeśli zaś nie - to przykro mi, ale nie potrafię w inny sposób przekonać. Zresztą, jeśli mamy inne poglądy na sprawy polityki, gospodarki i obyczajów, to trudno jest wyzbyć się uprzedzeń. Ja z wyzbyciem się uprzedzeń nie mam problemu, a tego przykładem może być Pan. Zanim zaczęliśmy ze sobą rozmawiać, nigdy nie odważyłabym się zaczepić Pana pierwsza, po tym jak mnie Pan swego czasu potraktował. Początek tej korespondencji też nie był obiecujący, ale teraz twierdzę, że mogę się z Panem porozumieć. Natomiast jeśli idzie o @@@, niestety, nie udaje mi się, gdyż wszystko jest przez niego negowane i w każdym moim słowie widzi drugie dno. Dwa razy udało mi się nawiązać cieniutką nitkę porozumienia, która natychmiast pękała, jeśli tylko według własnego poglądu skomentowałam np. postępowanie o. Rydzyka lub J. Kaczyńskiego. Ja nie odbieram nikomu prawa do wyrażania zachwytów nad tymi osobami, a dlaczego ktoś chce narzucić mi swoje zdanie? Czy to jest kulturalne narzucanie swojego zdania drugiej osobie czasem w niewybredny sposób typu: pani się chyba coś pomieszało w głowie? :).
Antek 01 / 2011-07-18 13:03 / Bywalec forum
Hipokryzje to przekroczyliście Wy Panowie z PO!!
bsf / 87.205.145.* / 2011-07-17 20:41
Wszelkie granice i NIE tylko hiPOkryzji przekroczyli ci co za żyją na koszt POdatnika w "żondzie" Tuska a do tego zmuszają społeczeństwo do utrzymywania KRUS tylko PO to aby żyło się lepiej KOLESIOM. Dochody rolników są tak marne a wszystko dlatego , że PSL a kiedyś ZSL do spółki z KOMUNISTAMI żerowali na tej grupie społecznej i tak im POzostało.
gościk / 79.184.114.* / 2011-07-17 20:38
A jak tam panie sawicki embargo ogłosił pan o zniesieniu embarga na warzywa do rosji już miesiąc temu wszystkim znieśli a my mamy jest pan pajacem jakich mało .
I tutaj akurat kaczyński ma w 100 % racje
dgen / 2011-07-17 17:52 / Tysiącznik na forum
dlaczego sawicki nie przypomni, że wg danych UE aż połowa przychodów polskich gospodarstw rolnych to dopłaty unijne a przeciętny dochód rodziny rolniczej to 500 EUR !
dziadowski kraj PO prostu - coście zrobili z naszym rolnictwem ?
~Kris / 2011-07-17 23:36 / Tysiącznik na forum)
Nasze rolnictwo jest - i było - dziadowskie.
Mamy wielki i kosztowny system utrzymywania przy życiu milionów małych, rodzinnych gospodarstw domowych, które nie są w stanie samodzielnie się wyżywić - i nigdy się nie usamodzielnią właśnie dlatego, że są małe, nierentowne, i słabo zarządzane.
wymyć go dokładnie!! / 85.10.198.* / 2011-07-17 16:47
a mówili mu, jak doisz krowę, to nie przyciskaj do niej czoła, ewentualnie ją wcześniej wymyj z łajna, bo inaczej będziesz z plackiem na głowie o hipokryzji publicznie bajdurzył.
kochamPOiprzed / 83.24.58.* / 2011-07-17 16:40
Powiedzmy szczerze. Jest dobrze ale nie beznadziejnie. Wszystko tanie, w wyborowym gatunku, świeże i pachnące.
lololol / 74.120.13.* / 2011-07-17 18:22
o tak, jaką byś wędlinę nie kupił, sraką, taką, czy owaką, wszystko ma jeden smak szmaty do podłóg.
JanuszPOlikot / 2011-07-17 16:36 / Tysiącznik na forum
hiPOkryzja........słabo POwiedziane......:):):):):)
JanuszPOlikot / 2011-07-17 16:34 / Tysiącznik na forum
W liście do premiera Jarosław Kaczyński napisał m.in., że minister Sawicki zajęty jest podróżowaniem po Europie i na kolejne targi żywnościowe, nie podejmuje decyzji bieżących

Jak tyPOwy "POwiec".........POdróżuje...POdobnie jak pan Dyzma samolotem do domu.........I nie POdejmuje decyzji........

POwinien jeszcze chłopak POgrać sobie w piłkę albo PObiegać PO plaży jak pan "premier" Tusk.....żeby zdobyć głosy POparcia gawiedzi.......
JAG1 / 83.8.181.* / 2011-07-17 15:30
To straszne.
Bezpieczeństwo żywnościowe Prezesa jest zagrożone.

Panie Prezesie kochany, to może podeślę coś Panu na kolację ?
Z obiadu mi jeszcze zostało. Podzielę się z Panem. Tak po chrześcijańsku, Panie Prezesie, o pardon, Panie Premierze.

Wiem, że to Pan uratował polskich obywateli przed podstępnym wprowadzeniem kartek na cukier, kurczaki, chleb, jabłka, no i oczywiście wina.
ryszard ochucki / 94.75.114.* / 2011-07-17 15:29
POLSKI WSTYD !!!
SKOŃCZYLIŚMY Z SAMOOBRONA I LPG KOLEGAMI KACZORA , ZAŁATWMY I PISIORA !!!!
maciekkkk / 2011-07-17 17:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgadzam się. Obawiam się jednak że Prezes ogłupił już za dużo Polaków.
Doradca Donka / 46.126.159.* / 2011-07-17 15:20
A nie tylko dla polskich rolnikow. Wtedy polskie rolnictwo cenowo zawojowaloby cala Europe. Nie przekrecaj Pan kota ogonem! A jesli chodzi o Rosje, to co zdzialaliscie lagodnoscia. Poprzednie embarga nie zostaly w calosci zniesione, a doszly nowe.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy