Forum Forum podatkoweVAT

Senat chce 22 proc. VAT na internet

Senat chce 22 proc. VAT na internet

Jacek / .* / 2004-03-04 18:04
Komentarze do wiadomości: Senat chce 22 proc. VAT na internet.
Wyświetlaj:
Kasia / .* / 2004-03-08 08:34
22% VAT na obuwie, odzież i dodatki dla niemowląt? Ilu z nas będzie na to stać?! Pewnie niewielu. Senat chyba nie wie ile to wszystko w tej chwili kosztuje! Tylko żeby potem się nikt nie zdziwił, że mamy w Polsce niż demograficzny...Natomiast VAT na internet napewno "ułatwi" każdemu tani dostęp do wszelkiego rodzaju informacji, nie tylko edukacyjnej. Dołączam się do wszystkich tych, którzy są za rozwiązaniem Senatu - to przyniosłoby spore oszczędności!
Tomek Jakowiecki / .* / 2004-03-05 09:05
Przede wszystkim nasi parlamentarzyści to ekonomiczni dyletanci! Istnieje coś takiego jak elastyczność cenowa popytu, o czym oni nie mają pojęcia! Wzrost ceny powoduje w przypadku większości dóbr spadek popytu - czasem większy, czasem mniejszy. Innymi słowy może się okazać, że zamiast spodziewanego przez panią Genowefę (!) Ferenc wzrostu przychodów do budżetu o 120 mln, spadnie on o 200 mln. To działa też w drugą stronę. Wystarczy przypomnieć akcyzę na alkohole, gdzie z powodu zmniejszenia jej stawki, przychody do budżetu wzrosły (tam była jeszcze kwestia przemytu, szarej strefy itp, ale tak czy siak). W każdym razie: polecam naszemu parlamentowi kurs ekonomii na poziomie I roku studiów... :(
Antyczerwony / .* / 2004-03-05 08:42
Tych czerwonych "ęteligentów", którzy chcą "przyłożyć" VAT-em w Internet, wyroby dla dzieci, czy soki i wody mineralne POWINNO SIĘ odstrzelić!! Rozumiem, że Pani Ferenc nie dba o zdrową dietę, więc nie pije soków, wód mineralnych itd. (ja to czynię regularnie, jak sądzę wielu innych ludzi także) ALE to nie powód żeby zwiększać VAT. Podobnie na Internet: przecież to dziś nie tylko narzędzie rozrywki, ale również narzędzie do nauki. Może niech czerwoni odbiorą sobie połowę dochodów - na pewno oszczędności przekroczą 120 mln prognozowane z "dobijania" rynku soków itp.A swoją drogą, to niech ci DEBILE, co popierali i głosowali na tę Ferenc i im podobnych i całą tą CZERWONĄ BANDĘ teraz popatrzą na efekt swoich decyzji. Tylko dlaczego, na Boga, ja i pozostali antyczerwoni muszę teraz przez to mieć rzucane kłody pod nogi??
skwariusz / .* / 2004-03-05 08:08
No cóż najłatwiej jest ciachnąć kasę na dzieciakach im przecież rodzice nie odmówią, a gówniaże nie wyjdą na ulicę protestować że snickersy są za drogie. Czy tez nie mogą już więcej posiedzieć na stronie minimaxa bo rodziców na to nie stać. brak słów...nie wiem jak rozwiązać ten problem - aczkolwiek uważam że likwidacja senatu przyniosłaby korzyści jeśli nie równe proponowanym zyskom do budżetu to napewno znaczące...
Student / .* / 2004-03-04 22:51
Proponuje wziac mlodziez uczaca sie pod uwage ze coraz czesciej korzystaja z internetu do wyszukiwania potrzebnych materialow szkolnych. Sam jestem studentem informatyki i jesli stawka podatku na internet wzrosnie do 22% to bede zmuszony do odlaczenia sie od internetu, bo nie bede mial zamiaru placic prawie 150 zl za lacze 128kb/s, gdzie u naszych sasiadow za 50 euro mozna miec 0,5 mbita.Albo niech senat wysunie propozycje 0% vat na internet dla studentow i uczniow. Ehh... tylko monopol i zlodzieje w tej polsce. Z czym wy do UNII LUDZIE !!!!
Mari / .* / 2004-03-04 20:54
Moim zdaniem na artykuły które jednostkowo kosztują mało mozna te 22 % naliczać. Jednak co mam zrobic jak kupię samochód do dziiałalności gospodarczej (osobowy) i trace jednorazowo kilka tys. zł. ( np. od 0-12 tys.) ? Internat jednostkowo nie jest drogi, jakies ubranko, jakas woda do picia - to można przeżyć. W biznesie potrzebne są pieniadze aby przetrwać ( nie mylić z dochodem, tego ostatnio niezawiele lub wcale)
Joy / .* / 2004-03-05 18:36
Interesujący pogląd! Biznes jest najważniejszy! A dzieci mogą pić kranówkę - w końcu mamy "jakość wody w normie". Wygląda na to, że Mari nie zdaje sobie sprawy, że takie soczki kupuje się częściej niż raz w miesiącu. Najwyraźniej jeszcze zbyt mało rodzin w polsce żyje na krawędzi., za mało jest rodzin, których już teraz nie stać na nowe buty dla dziecka! Zdrówka życzę!
piko / .* / 2004-03-04 20:32
Oto moje propozycje:1. 22% VAT na pomysły naszych parlamentarzystów;2. Ogólnie podnieść VAT do 100% - wpływy będą kilkakrotnie wyższe i nasi rządzący będą mogli jeszcze więcej marnotrawić, przepraszam ... rozdzielać.
ksawerys / .* / 2004-03-04 20:31
jak tak, zrezygnuję z domowego internetu: po prostu jako demonstracja niemocy...
mteddy / .* / 2004-03-04 18:50
Senat sie osmiesza - i ten i poprzedni. Wniosek jeden - ZLIKWIDOWAC - beda oszczednosci, ktorych tak szukaja
Jacek / .* / 2004-03-04 18:04
Zastraszający jest fakt, że senatorowie nie zdają sobie sprawy z morderczej "siły" wysokiego VATu.Nie na darmo stawka podstawowa w Niemczech, kraju wielokroć bogatszym, jest blisko o jedną trzecią niższa niż w Polsce. Tym razem niszczy gospodarkę senat... Może to już średnia wieku? bo chyba nikt celowo nie podcina gałęzi, na której siedzi. A przypadki osób rekomendujacych imiennie podwyżki VATu wyraźnie wskazują, na kogo nie należy już nigdy głosować.

Najnowsze wpisy