Forum Polityka, aktualnościKraj

Senat chce ratyfikacji Traktatu UE

Senat chce ratyfikacji Traktatu UE

Money.pl / 2008-04-02 13:16
Komentarze do wiadomości: Senat chce ratyfikacji Traktatu UE.
Wyświetlaj:
spieprzaj dziadu / 195.117.255.* / 2008-04-02 14:41
Warto przypomnieć rote przysięgi nie, którym tak więc poniżej proszę czytać...
Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej - a co będziemy mieli po traktacie niech mi ktoś wyjaśni? nikt mnie nie pytał czy Ja chce nikt nie zrobił referendum jak mówiono((
Bodek2 / 2008-04-02 15:54 / Bywalec forum
W wielu kwestiach nikt Cię nie pyta. Nikt nie pyta na przykład, czy ja chcę płacić 40% podatku plus ZUSy.

Sposób rządzenia poprzez referenda jest nie tylko kosztowny, ale i nieskuteczny, a nawet szkodliwy. Inna rzecz, że skłonność Polaków do wypowiadania się w referendach - nawet rzadkich - jest mizerna.

Zauważ, że dwie wiodące partie szły do wyborów z obietnicą ratyfikacji traktatu i poprzez wybory parlamentarne ludzie opowiedzieli się ratyfikacją traktatu.

Powiem więcej, piszesz wzniosłe słowa - o suwerenności, Ojczyźnie. Niestety, historia ostatnich 20 lat pokazuje, że więcej dobrego niż złego przyniosło najpierw przygotowanie regulacji do unijnych, a potem wstąpienie do Unii. Choć oczywiście zgadzam się, że nie jest to Twój idealny.
urwałsięzchoinki? / 83.143.40.* / 2008-04-02 18:19
"Zauważ, że dwie wiodące partie szły do wyborów z obietnicą ratyfikacji traktatu"

Tak?! To chyba na różnych planetach żyjemy. Masz może na myśli: Nicea albo Śmierć czy też: Pierwiastek albo Śmierć?

Będzie Nicea albo pierwiastek?!
ŁowcaWykształciuchów / 2008-04-02 13:16 / NiePOsPOlity Intelekt
Targowica 2

Jak to jest, że w Brytyjczycy w referendum po prostu starliby ten Socjaldemokratyczny Bełkot na śmierdzącą MIAZGĘ - a jednak zostaną "uszczęśliwieni" na siłę przez europejsów. Jak się mówi po angielsku: TARGOWICA? :-/
~Kris / 2008-04-02 13:51 / Tysiącznik na forum)
Targowica była dziełem Rosji, która w ten sposób podporządkowała sobie sporą część Polski.
Integracja z UE jest Polsce potrzebna po to, żeby Rosja nie zrobiła nam Targowicy po raz drugi.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-04-02 14:01 / NiePOsPOlity Intelekt
Ach, czyli jak Jaruzelski - wybraliśmy Mniejsze Zło... Mniejszą Targowicę.

Bo przecież Angole (którzy nie są pod rzekomą presją o której wspominasz) nie są chyba tak durni, by nie chcieli Dobra.
pchelek / 2008-04-02 14:18 / Tysiącznik na forum
A jednak PiSdzielce przegraly z kretesem.
I po co te wycia i kwaki w strone PO ???
ŁowcaWykształciuchów / 2008-04-02 14:33 / NiePOsPOlity Intelekt
twój bełkot zupełnie odbiega od tematu... Zatem powtórzę:
Czy możliwe, że Angole są tak durni, by gremialnie chcieli referendum, aby odrzucić to Wcielone Dobro (Traktat Lewicujący)?
Kontaktujesz?
ŁowcaWykształciuchów / 2008-04-02 14:33 / NiePOsPOlity Intelekt
twój bełkot odbiega od tematu... Zatem powtórzę:
Czy możliwe, że Angole są tak durni, by gremialnie chcieli referendum, aby odrzucić to Wcielone Dobro (Traktat Lewicujący)?
Kontaktujesz?
~Kris / 2008-04-02 15:02 / Tysiącznik na forum)
Anglikom mniej zależy na dalszej integracji niż nam. Jak słusznie zauważyłeś: Rosja nie jest dla nich takim zagrożeniem jak dla nas. Polska jest krajem biednym, i bardzo słabo zinegrowanym ekonomicznie zarówno z USA jak i z UE. Mówiąc inaczej: jeśli Rosja zechce nas połknąć albo zniszczyć ekonomicznie, to nikt nas nie obroni.
To prawda, że w UE Polska rezygnuje z własnej suwerenności, ale robimy to dobrowolnie, żeby budować nowy kraj, w którym będziemy takimi samymi obywatelami jak Niemcy, Hiszpanie, czy Włosi.

Mnie się ta perspektywa raczej podoba i nie traktuję jej jako mniejszego zła.

Najnowsze wpisy