Forum Polityka, aktualnościKraj

Senyszyn pisała o tym na blogu, a wykorzystał to...

Senyszyn pisała o tym na blogu, a wykorzystał to...

Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-11-02 17:57
W przeszłości głosowałem na SLD w ostatnich wyborach nie. Bo SLD nie reprezentuje na scenie politycznej żadnych moich interesów. Nie głosowałem na PiS chociaż ta partia w ostatnich latach jako jedyna zrobiła dwie rzeczy dla mnie ważne; 1. Obniżyła składkę rentową co zostawiło w kieszeni wszystkich pracujących członków mojej rodziny czyli u mnie, u mojej żony oraz 3 moich dorosłych dzieci co miesiąc trochę pieniędzy. 2 Moje wnuki a mam i 4 skorzystały z becikowego. Jestem samozatrudniony działalność gospodarczą prowadzą również moje dorosłe dzieci. Ich małżonkowie pracują na umowie o pracę w sektorze prywatnych przedsiębiorstw, żona pracuje w prywatnej małej firmie. Najmłodszy syn studiuje zaocznie i nie zarabia jeszcze tyle aby w 100% pokrył koszty tych studiów z opłatą czesnego, dojazdami itd. Żadna partia, która jest w Sejmie nie zaproponowała niczego, co dałoby mnie i moim najbliższym jakąś nadzieję poprawy poziomu życia, poza PJN, która jednak nie przebiła się z swoją ogólną ofertą dbania o rodzinę i małe rodzinne firmy. Żadna partia dziś nie reprezentuje w sejmie 2 milionów osób samozatrudnionych, oraz mikroprzedsiębiorców i ich pracowników! Żyję z pracy na własny rachunek od 1990 roku i ciągle pracuję głównie na rosnące koszty niezależne ode mnie a rosnące wyłącznie z powodu tępego fiskalizmu i rozdawnictwa publicznych pieniędzy przez polityków zawodowych trwającego od 20 lat. Zużywam w swoim domu i w biurze coraz mniej prądu wody, ciepła inwestując w energooszczędne urządzenia a mimo to rachunki za prąd wodę gaz, czynsze za wynajem biura za wywóz segregowanych w domu i biurze śmieci są coraz wyższe. Kupuję co kilka lat nowy bardziej ekonomiczny samochód a wydatki na każde kolejne przejechane 10000km są coraz większe. Jestem absolwentem politechniki oraz studiów podyplomowych administracji i zarządzania oraz studiów podyplomowych rachunkowości, zdałem egzamin dla kandydatów do rad nadzorczych spółek prawa handlowego i banków spółdzielczych, potrafię analizować sytuację firm i wyciągać z tego wnioski. Dlaczego uczciwie prowadząc swoją działalność gospodarczą ciągle jestem mikroprzedsiębiorcą? Bo ciągle rośnie kwota, którą moje państwo rządzone przez zawodowych speców od PR zagarnia mi dla armii urzędasów oraz armii uprzywilejowanych smarkatych emerytów, zabiera mi pieniądze dla armii utrzymywanych etatowych działaczy związkowych siedzących w wielkich zakładach należących do skarbu państwa, które stale były dotowane przez ostatnie 20 lat i nie zapłaciły wielu miliardów należnych składek do ZUS, nie zapłaciły podatku VAT, nie zapłaciły podatku od nieruchomości gminom a otrzymały miliardy dotacji z budżetu do którego realne a nie wirtualne podatki płaci tylko drobna przedsiębiorczość. Ile kosztowało nas podatników ratowanie stoczni? A jaki z tego efekt? Rząd Buzka w 1998 roku utworzył 386 powiatów a prawidłowo powiatów powinno być nie więcej niż 190 a optymalnie 150 gdyż powiat nie powinien liczyć mniej niż 200 i nie więcej niż 300 tysięcy mieszkańców. Tymczasem mamy powiat liczący 21 tys. mieszkańców z siedzibą w 5 tysięcznym miasteczku. W tym powiecie więcej jest urzędników samorządowych niż dzieci w gimnazjach. Przeciętny powiat ma zaledwie 70 tys. mieszkańców ale 100 osobowe Starostwo to standard. Kosztowne bzdurne procedury administracyjne napędzają stały wzrost zatrudnienia w administracji, która zajmuje się głównie sobą. Biednym rodzicom zarabiającym 1386zł brutto czyli 1035 zł netto zabiera się miesięcznie 50zł podatku PIT aby po kilku miesiącach wypłacić im 68 zł zasiłku na dziecko. Dla wykonywania tych operacji pobierania podatku i wypłacania zasiłków rodzinnych pracującym zatrudnia się w każdej gminie kilku urzędników od pomocy społecznej. A koszty zatrudnienia tych urzędników są często wyższe niż suma wypłacanych zasiłków. Polska ma wyższą średnią wynagrodzeń tych osób które opłacane są przez podatników niż średnia w sferze płaca w przedsiębiorstwach, których pracownicy utrzymują tą rozdętą biurwokrację. Redystrybucja dochodów polskich rodzin przez budżet centralny stale rośnie. Państwo coraz więcej pracującym w samofinansujących się przedsiębiorstwach zabiera a coraz mniej świadczy podatnikom usług za podatki i opłaty nieuczciwie nazywane składkami. Coraz więcej państwu oddajemy a coraz mniej otrzymujemy w zamian! Płacimy do ZUS składki ubezpieczenia chorobowego ale zasiłek chorobowy płacić musi pracodawca. Kiedyś nie tak dawno ZUS za otrzymane składki wypłacał zasiłek od pierwszego dnia niezdolności do pracy. Nie było podatku VAT od wody z wodociągu, nie było podatku od rur, którymi wodociągi rozprowadzają wodę. Państwowe koleje przed 1939 rokiem jeździły szybciej i punktualniej niż teraz a dworce były czyste i na każdym był bar z ciepłymi daniami i piwem. Kiedyś nie musieli pacjenci czekać pół roku na badanie przez lekarza specjalistę teraz bezpłatne świadczenia zdrowotne są dostępne tylko do połowy roku bo potem limit NFZ jest rzekomo wyczerpany. Właściciel 300 i 500 ha ziemi pł
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-11-02 18:04
A oto ciąg dalszy pretensji do pani Senyszyn i do wszystkich zawodowych polityków. Kiedyś nie musieli pacjenci czekać pół roku na badanie przez lekarza specjalistę teraz bezpłatne świadczenia zdrowotne są dostępne tylko do połowy roku bo potem limit NFZ jest rzekomo wyczerpany. Właściciel 300 i 500 ha ziemi płaci kwartalnie mniejsze składki do KRUS i leczony jest za darmo a właściciel kiosku z gazetami musi zapłacić miesięcznie 870 złotych składek co miesiąc nawet jeżeli dochodu ma tylko 300zł albo wcale. Państwo Polskie stało się oszustem bo rządzone jest od speców od PR, od kreowania wizerunku, marketingu politycznego i reklamy a te nauki to przecież nic innego jak naukowo opracowane metody oszukiwania wyborców, konsumentów i klientów przez banki i wielkie korporacje oraz przez polityków zawodowych. Zwodowi politycy nie żyją w warunkach takich w jakich muszą żyć miliony wyborców, więc nie reprezentują wyborców lecz siebie i swoich partyjnych popleczników, którym za poparcie płacą dobrze płatnymi posadami w rozbudowywanej administracji i w nierentownych państwowych spółkach. Politycy zawodowi niedługo doprowadzą do tego, że w PKP powstanie odrębna spółka od zarządzania prawą szyną i odrębna od zarządzania lewą szyną? Dlatego tak wielu polaków nie chodzi głosować bo nie widać wśród kandydatów takich, którzy nie są kłamcami, którzy albo dotrzymują obietnic wyborczych albo uczciwie mówią przepraszam ale nie potrafię wykonać tego co obiecałem więc odchodzę z polityki. Pani Senyszyn problemy seksualne kochających swoją własną płeć nie są tym co mnie i moje dorosłe dzieci interesuje nie zgodzę się na to aby w razie nieszczęścia jakiekolwiek sieroty trafiały na wychowanie adoptowane prze 2 tatusiów lub przez 3 mamusie. Nie poprę również żadnej partii która zachowuje przywileje emerytalne dla 35 letnich agentów policjantów i 40 letnich górników, 50 letnich kolejarzy, 55 letnich nauczycieli, 45 letnich prokuratorów, sędziów i obszarników posiadających setki hektarów a normalnie pracującym od 16 roku życia do 65 roku życia polakom radzi dodatkowe ubezpieczenie emerytalne w 3-cim filarze i zapowiada stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego. A może by tak zgodnie z wartościami lewicy spowodować likwidację przywilejów zlikwidować 13-ste pensje w sferze budżetowej skoro w prywatnych firmach większość juz nawet nie wie co to była 13-sta pensja?!! Nie poprę również żadnej partii atakującej kościół i ludzi wierzących. Nie poprę PiS jak długo będzie to partia rządzona przez Jarosława Kaczyńskiego właśnie rządzona a nie prowadzona, bo przywódcy to nie dowódcy a w PiS demokracji nie ma więc w państwie rządzonym przez PiS również ubywałoby demokracji. Nie chcę powtórki sposobu rządzenia jaki pokazał PiS w koalicji z Samoobroną. Poprę każdą partię, która będzie mówić prawdę i działać z szacunkiem dla prawdy. Każdą, która podejmie się likwidacji przywilejów rujnujących naszą gospodarkę, uprości system podatkowy zmniejszy zatrudnienie w sferze budżetowej likwidując skomplikowane a nieefektywne prawo, zmniejszy redystrybucję dochodów polaków przez budżet centralny, zlikwiduje wszystkie ulgi podatkowe a zastąpi je wyższą kwota wolną od podatku dla najbiedniejszych i odpowiednią kwotą wolną od podatku na każde utrzymywane dziecko. Działania rządów i parlamentu powinny z kadencji na kadencję poprawiać kondycję finansową rodzin wychowujących dzieci. Zajmowanie się teraz gdy kraj ma ponad 800 miliardowe zadłużenie problemami podatkowymi osób nie mogących w normalnym związku małżeńskim znaleźć satysfakcji seksualnej to sabotaż to działanie pozorne tylko dla utrzymania się na sowicie opłacanych politycznych posadach.
raz a dobrze / 77.115.208.* / 2011-11-03 05:59
Brawo!
Materiał wręcz idealny dla exposé .
jot-24 / 178.183.157.* / 2011-11-02 17:12
Lewica to poglądy jaskiniowców z XIX wieku, szkolonych przez Marxa,. Nowoczesny jaskiniowiec pozostaje nim , bez względu na nazwę , jaką sobie wybierze.
Jak widać z wypowiedzi J S -jest gotowa chyba na wszystko dla zdobycia poklasku tłumu. I to ma być człowieczeństwo ?
Nowoczesność w zrozumieniu p.Senyszyn to zamiana człowieka cywilizowanego w barbarzyńcę i jaskiniowca.
reformator / 213.146.43.* / 2011-11-02 13:07
Do tej pory nie ma tu zadnego komentu, bo nie ma tu co komentowac !!!
Niech ta Euro-Kolchoznica ta sobie siana !!!
Wioletta01 / 2011-11-02 14:19
Już niedługo SLD nie będzie, ciekaw jestem co wtedy powie Pani Profesor.
józef1 / 83.27.190.* / 2011-11-02 16:34
Wioletto bzdury opowiadasz ,lewica to przyszłość oczywiście lewica nowoczesna ,i wtedy możemy mówić o pełnej cywilizacji naszego państwa
matros61 / 217.113.229.* / 2011-11-02 18:50
józefie1 odpisz mi możliwie jak najszybciej jak brzmi Twoja definicja czegoś takiego jak lewica nowoczesna.Proszę tylko żeby ta wypowiedź miała sens.

Najnowsze wpisy