Forum Polityka, aktualnościKraj

Setki tysięcy ludzi oddają hołd ofiarom katastrofy

Setki tysięcy ludzi oddają hołd ofiarom katastrofy

Wyświetlaj:
studentMIM / 2010-04-11 23:18 / Tysiącznik na forum
Osobą koncelebrującą mszę nie był Nycz, a abp Henryk Hoser. abp Nycz wraz z marszałkiem był przy trumnie i przyjechał tylko na koniec mszy (i wygłosił krótkie ogłoszenia duszpasterskie)
j.k s. / 94.254.129.* / 2010-04-11 23:13
OCZYWISTE PYTANIA
1. KAŻDA dotychczasowa informacja dotycząca katastrofy lotniczej ZAWSZE w pierwszej kolejności związana była z pytaniem o możliwość świadomego spowodowania takiej katastrofy (tzw. ”zamach terrorystyczny”). Tymczasem WSZYSTKIE media, NIE TYLKO POLSKIE, od samego początku nie podają w ogóle takiej okoliczności pod uwagę, a ton i sposób doniesień jednoznacznie wskazuje na działanie TYLKO czynników losowych (np. warunki atmosferyczne, błąd pilota). CZY TO JEST NAPRAWDĘ TAKIE OCZYWISTE ? Szczególnie w kontekście miejsca przebiegu tej katastrofy (np. odludzie, teren wojskowy, pełna kontrola przez obce państwo czynności dochodzenia i potencjalnego przebiegu zdarzeń).
2. Czyżby znowu ta nieszczęsna geopolityka ? Stara łacińska sentencja mówi: „is fecit cui prodest” (uczynił ten, komu to przyniosło korzyść). Jakie ośrodki i jakich państw poddawały największej krytyce działania śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ? Czyżby „parasol ochronny” Stanów Zjednoczonych w taki właśnie sposób przestał działać ?
3. Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej: „Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno
przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.
ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.
ofiara systemu / 79.163.132.* / 2010-04-13 21:06
wypadek z Casą i z 10.04.2010 spowodowały te same grupy ludzi.Tu nie trzeba dużej wyobrażni aby dopatrzyć się sprawców.Każdy kto choć trochę śledzi losy Polski od lat 90 dostrzeże czynniki wspólne.Eliminacja i dążenie do celu za wszelką cenę.Jak to kiedyś
pewien pan Bismark powiedział"Dajcie im władzę a sami się pozabijają"
Na temat wypadku:Dla pospulstwa wcisną kilka bajeczek i to wystarczy.I dalej będziemy trwać w zakłamaniu.Jak długo ?????
REALISSZCZECIN / 77.88.144.* / 2010-04-11 20:48
TO JEST TRAGEDIA ORAZ OBLICZE ZAKŁAMANIA POLSKIEGO NARODU . JAK CZLOWIEK ZYL SMIALI SIE ŻE NISKI ŻE "MOCHEROWE BERETY RYDZYKA GO WYBRĄLY' A JAKOS POD PAŁACEM PREZYDENCKIM MAŁO TYCH MOCHEROW JEST. KOMOROWSKI TUSK PIROG KABARECIARZE JECHALI PO CZLOWIEKU PO PREZYDENCIE JAK PO ..... A TERAZ CO WIELCE WSZYSCY ZROZPACZENI KOMOROWSKI KLEKA ITP ŻENADA ZAKLAMANIE POSLKIEGO NARODU
WSTYD MI BYC POLAKIEM
lukaszwych niel / 109.243.100.* / 2010-04-11 22:42
MI też wstyd że jestes Polakeim i nie odzielasz pewnych spraw.
A mi szkoda czasu na tlmaczenie pewnych spraw ktorych i tak nie jestes w stanie pojac.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-11 21:01
Nie wiem za co się wstydzisz będąc Polakiem...
Wstydzić powinni się ci którzy okłamują ten naród. Ja dumny jestem z tego że jestem Polakiem a wstydzę się tylko za tych którzy wspierają zdrajców naszej ojczyzny. A wspierających jest wielu. Zwłaszcza w mediach które kreują rzeczywistość...
Mam nadzieję że ludzie w końcu przejżą na oczy i odrzucą liberalną POlitykę która prowadzi nas do nikąd.
odp / 77.88.144.* / 2010-04-11 21:18
WSTYDZE SIE BYC POLAKIEM PONIEWAZ TO JEST ZAKLAMANY NARÓD A RESZTA DZIENNIKARSKO RZADZACEJ HOLOTY TERAZ ZBIJE DOPIERO KOKOSY NA UDAWANIU ZALU PO SMIERCI CZLOWIEKA Z KTÓREGO SZYDZILI
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-11 21:25
Czy jesteś kłamliwym człowiekiem? Jeśli tak to masz się za co wstydzić...
SGBJ / 77.88.144.* / 2010-04-11 21:42
JA TO JA NARÓD TO NAROD , A BEDAC NIESTETY OBYWATELEM TAKIEGO NARODU MUSZE SIE WSTYDZIC POCHODZENIA TO SIE CIAGNIE JAK SMROD PO GACIACH
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-04-12 02:26
Jeśli musisz się wstydzić za to że nasz Naród wydał na świat Jana Pawła II a nie Stalina czy Hitlera to się wstydź...
Ale żebyś nie musiał się wstydzić to proponuję Ci byś wyjechał do innego kraju na stałe przyjął obywatelstwo owego kraju i z rzekł się obywatelstwa Polskiego...
jt / 78.8.229.* / 2010-04-11 23:18
Przestań się wstydzić że jesteś Polakiem.Bądz z tego dumny,tak jak nieżyjący już Prezydent Lech Kaczyński.On pokazał klasę,był prawdziwym patriotą.A jak się wstydzisz za tych chamów,błaznów,debili to znaczy że się z nimi utożsamiasz .Nie rób tego,utożsamiaj się z prawymi Polakami,uczciwymi,szlachetnymi.W każdym narodzie są ludzie wielcy i karły,prawi i krętacze,mądrzy i głupi,itp.Tylko od Ciebie zależy z którymi się identyfikujesz .Wybór należy do Ciebie.Co wybierzesz?.
semik / 77.115.26.* / 2010-04-11 21:56
Pierwszy rzuć kamieniem, jeśli sam jesteś czysty jak łza. Idę o zakład, że w wielu sytuacjach i Ty wpisujesz się w obraz Polaków jako całości, uczestnicząc w konwencjach, jakie u nas obowiązują. I nie mówię tu o zakłamaniu, ale wielu innych, śmiesznych, czasem żałosnych zasad zachowania w naszym kraju.
kośmita / 83.7.185.* / 2010-04-11 22:06
Cały ŚWIAT dzisiaj to JEDNA WIELKA SZULERNIA, nie ma o co kruszyć kopii i kopać się z koniem, tylko trzeba podążać z trendem. Ewolucja reszty dopełni, jak widac dla IDEALISTÓW niewiele miejsca pozostało.
semik / 77.115.26.* / 2010-04-11 22:17
Dokładnie. Nawet tej obłudy w obliczu ostatniej katastrofy niektórym brak. Niektórzy ludzie śmieją się, żartują i w d**** mają tragedię państwa. W dniu śmierci L. Kaczyńskiego ujrzałem taki oto obrazek: z radia podają najnowsze dane o czasie, ofiarach, miejscu i najważniejsze - śmierć prezydenta, na co pierwszą reakcją pracujących na ulicy roboli był okrzyk: "Ooo, przerwa! Trzeba to uczcić, chłopaki!"
Na prawdę, na świecie bardzo mało jest szczerego współczucia, a dużo zakłamania, wiecznej walki jednych z drugimi o cokolwiek. Każdy z nas może krytykować procesy zachodzące w Polsce, a i tak skazany jest na mimowolne, często nieświadome uczestnictwo w innych procesach, równie przez resztę potępianych. Ja, i wielu ludzi pewnie popiera szybką reakcję władzy ustawodawczej, rządu, a zwłaszcza Marszałka Sejmu, który zgodnie z konstytucją zadbał o ciągłość władzy i normalne funkcjonowanie państwa, ale nie przeszkadza to Pośpieszalskiemu tendencyjnego szukania "hien" i krytykowania tych samych działań jako "pośpieszne zagarnianie kontroli w wakatach".
semik / 77.115.26.* / 2010-04-11 22:19
WSZYSTKO jest beznadziejnie względne, zwłaszcza w społeczeństwie, w którym rzadko myśli się i postępuje zgodnie z logiką.
kośmita / 83.7.185.* / 2010-04-11 22:39
W tej GRZE, w której biorą udział MILIONY wygrywaja MILIONERZY, a tych jest NIEWIELU, trzeba tylko tak grać by zdążyc w porę wejśc i wyjść z tej szulerni. Zasady tej mniejszościowej gry tym NIEWIELU zastąpiły i serce i dusze.Ci z nadmiarem uduchowienia i sercem gorącym leżą tam w KATYŃSKIEJ ZIEMI - ta ZIEMIA nie jest PRZEKLĘTA, ONA jest ŚWIĘTA.

Najnowsze wpisy