Forum Forum prawneGospodarcze

Sieć PLAY - dodatkowe doładowanie - kwestie prawne

Sieć PLAY - dodatkowe doładowanie - kwestie prawne

mixer2004@ / 2011-02-24 10:13
W sieci PLAY wykupuję dostęp do Internetu w ramach miesięcznego abonamentu. Otrzymuję pakiet miesięczny 5 GB . Nie zawsze jest to ilość wystarczająca. Niejednokrotnie muszę ten pakiet doładować dodatkowo. Doładowuję, albo w wielkości 1 GB, albo 2 GB - w zależności od tego jak długo jeszcze muszę czekać na doładowanie abonamentowe. I okazuje się, że to DODATKOWE DOŁADOWANIE – jeżeli nie zostanie wykorzystane do dnia doładowania abonamentowego w najbliższym okresie rozrachunkowym – PRZEPADA. Niewykorzystane dodatkowe doładowanie NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY MIESIĄC. Klient nie ma możliwości bez względu na wielkość niewykorzystanego doładowania wykorzystać je. Po prostu operator je sobie przywłaszcza, zabiera, KRADNIE.
Czy jest to zgodne z obowiązującym w Polsce prawie? Przecież doładowanie zakupione indywidualnie jest moją własnością i powinienem mieć możliwość jego całkowitego wykorzystania w najbliższym możliwie okresie tj np. po wykorzystaniu abonamentu w następnym miesiącu, gdyż za nie uiszczam dodatkową opłatę i stanowi ono moja własność w posiadanie której wszedłem legalnie . Jestem zdania, że jest to kradzież własności prywatnej.
Tak bynajmniej jest w innych sieciach telefonii komórkowej. Zakupione dodatkowe doładowanie, a nie wykorzystane „przechodzi” na następny okres rozrachunkowy i jest wykorzystywane po skończeniu się doładowania abonamentowego.
Co na to przepisy? Może to problem natury "technicznej"?
Proszę o wyjaśnienie, gdyż czuję się oszukany przez sieć PLAY w zakresie dostaw łączy internetowych.

Najnowsze wpisy