SIEROTA__super

sierota marycha / 2009-09-16 12:11
jestem pod wrazeniem

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;gieldzie;nie;straszny;gpw;lepsza;niz;wall;street,207,0,533455.htm
Wyświetlaj:
jaguar / 2009-09-16 14:07 / Bywalec forum

do tego trzeba wystać swoje w ocheredi...

to juz samogon nie wystarczy?
mololololo / 150.188.240.* / 2009-09-16 21:13
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - sierota marycha, bidnymaniek, greenstar, monparis, jaguar. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
jaguar / 2009-09-16 14:05 / Bywalec forum

po ponad 20-u latach nieobecnosci przylecial do kraju moj znajomy...po tygodniu i kilku
wizytach w urzedach, gdzie usilowal zalatwic rozmaite sprawy mowi "stary...mam dosc...jak
w PRLu, odetchne, gdy bede na pokladzie samolotu"...buahahahaha

to jest z tego najsmutniejsze,
w tym szaszym zaściankowym kraju , jak nie zrobi się komuś problemu to tzw dzień stracony
ile spraw mozna byloby bez problemu zalatwic gdyby tylko wlaczyc zwyczajna zyczliwośc , już nie pisze o przyzwoitości
Zawiedziony aparatem państwowym / 195.114.164.* / 2009-09-16 17:52
Tez doświadczylem bardzo boleśnie urzedniczej życzliwosci. Urzędy szczycą się kodeksami urzednika itd... Gdy urzędnik wprowadził mnie kilka razy w błąd i na piśmie poinformował mnie jak za dwa dni rada gminy przegłosuje sprawę mnie dotycząca, poskarżyłem się wójtowi iiiiiiiii to chyba jednak był mój błąd. - Konkubina owego urzędnika jako dyrektor szkoły
w bardzo bolesny sposób mściła sie na moich dzieciach. Jest to klęska nie tylko etyki, szkolnictwa (kuratorium się na nas wypięło) ale jest to klęska człowieczeństwa.
sierota marycha / 2009-09-16 18:11 / Tysiącznik na forum

ale jest to klęska człowieczeństwa

elity zostaly w lasie katynskim, a wiec nie oczekuj zbyt wiele, szczegolnie od tych, ktorzy awansowali na krzyzach katynskich...proste
sierota marycha / 2009-09-16 14:10 / Tysiącznik na forum

ile spraw mozna byloby bez problemu zalatwic gdyby tylko wlaczyc zwyczajna zyczliwośc ,
już nie pisze o przyzwoitości

BUAHAHAHAHAHA....

http://hahau.pl/film-1972-dzien-swira-modlitwa.html
swswsaseres / 200.35.163.* / 2009-09-16 21:28
nie smieszne
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - sierota marycha.]
sierota marycha / 2009-09-16 14:12 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU
jaguar / 2009-09-16 14:00 / Bywalec forum

...anomalia bywaja w pogodzie:)

też:)
jaguar / 2009-09-16 13:41 / Bywalec forum

Ed...w tym kraju obluda, korupcja i bezkarnosc urzednikow panstwowych zyjacych z podatkow
obywateli to kanon...ogladnij kilka programow E. Jaworowicz...Rosja Sowiecka...a do
pelnego obrazu brakuje jedynie gulagow na Kaszubach

dodalbym jeszcze tzw. ciche przyzwolenie na te anomalie typu korupcja - i to na każdym urzedniczym szczeblu
i zwyklą ludzka znieczulicę
sierota marycha / 2009-09-16 14:00 / Tysiącznik na forum

dodalbym jeszcze tzw. ciche przyzwolenie na te anomalie typu korupcja - i to na każdym
urzedniczym szczeblu i zwyklą ludzka znieczulicę

po ponad 20-u latach nieobecnosci przylecial do kraju moj znajomy...po tygodniu i kilku wizytach w urzedach, gdzie usilowal zalatwic rozmaite sprawy mowi "stary...mam dosc...jak w PRLu, odetchne, gdy bede na pokladzie samolotu"...buahahahaha
Maks_ / 2009-09-16 14:05 / Tysiącznik na forum

po ponad 20-u latach nieobecnosci przylecial do kraju moj znajomy...po tygodniu i kilku
wizytach w urzedach, gdzie usilowal zalatwic rozmaite sprawy mowi "stary...mam dosc...jak
w PRLu, odetchne, gdy bede na pokladzie samolotu"...buahahahaha


Musiałby się wybrac do Rosji... tam dopiero jest hardcore... załatwić cokolwiek w urzędzie bez łapówki jest nie realne... do tego trzeba wystać swoje w ocheredi...
sierota marycha / 2009-09-16 15:08 / Tysiącznik na forum

Musiałby się wybrac do Rosji... tam dopiero jest hardcore...

ja moge Ci opisac rodzimy polski hardcore...gdzie pewien urzad miasta pozywa 102-u letnia staruszke do sadu o oproznienie lokalu jakoby z powodu zaleglosci czynszowych....choc z wyliczen adwokata reprezentujacego staruszke na dzien wypowiedzenia najmu miala nadplate...buahahahaha
sad wyznacza az 3-y terminy aby ow urzedzik miasta uszczegolowil zadluzenie staruszki lecz urzednictwo uchyla sie...pewnie oczekujac smierci pozwanej....

p.s. a poszlo o mieszkanie staruszki, na ktore polozyl lape ktos inny...tytulem dopelnienia....staruszka zajmowala mieszkanie powstale z podzialu poniemieckiego mieszkania na 2-a lokale mieszkalne posiadajace wspolne WC i wspolny korytarz...cichcem przekwalifikowano 2-gi lokal na lokal socjalny i oddano w uzytkowanie sekretarz solidarnosci, ktora komornik eksmitowal z lokalu spoldzielczego...'zapomniano" jednak przekwalifikowac na lokal socjalny mieszkanie zajmowane przez 100-u letnia staruszke...innymi slowy korupcja czystej wody...1/2 wspolnego s.r.a.c.z.a objeta stawka socjalna a 2-a czesc stawka pelna, ktora placila 100-u letnia staruszka, podobnie wspolny korytarz...

w cywilizowanych krajach ludzi w podeszlym wieku otacza sie powszechna troka i szacunkiem, w tym chorym kraju gnoi sie w majestacie prawa w przesiwadczeniu o nierownosci stron w sporze z urzedem panstwowym....zdemoralizowane poczuciem bezkarnosci polskie prowincjonane tchorze i tyle tytulem komentarza w temacie hardcoru
Maks_ / 2009-09-16 15:25 / Tysiącznik na forum

ja moge Ci opisac rodzimy polski hardcore...


To ci opowiem rosyjski hardcore... choć nie jest tak straszny jak w twoim przykładzie... było to raczej śmieszne, ale z mego punktu widzenia...
Będąc w Moskwie (zgodnie z obowiązującym prawem) musiałem udać się do lokalnego OVIR celem zarejestrowania się... Po odnalezieniu oddziału, poświęciłem kilkanaście minut na odnalezienie odpowiedniego wydziału... jak juz odnalazłem za cholerę nie mogłem odnaleźć odpowiedniego pokoju (oczywiście brak jakichkolwiek napisów i w ogóle informacji). Zobaczyłem jakąś kobitę spacerującą wolną krokiem po korytarzu, więc grzecznie ją spytałem, a ona spojrzała na mnie jak na idiotę i potraktowała jak powietrze, dalej niespesznie spacerując (później okazało się, że to była kierowniczka wydziału)... jakaś życzliwa osoba podpowiedziała jaki to pokój... pukam nic... drugi raz nic... za trzecim włażę... siedzi gówniarz milicjant... naprzeciw wielki na całą ścianę portret Putina... w komputerze włączony winamp i na całą parę gra muzyka... Tłumaczę o co mi chodzi, a on mówi, że dzisiaj to właściwie on już nie pracuje (była godzina 13) i żebym przyszedł pojutrze... dał mi plik dokumentów do wypełnienia bez żadnych instrukcji itd...
Przykład ten oczywiście jest zgoła inny i można go traktować w kategoriach krótkich opowiadać Zoszczenki, ale takich przypadków jak twój tam jest multum (zwłaszcza w centrum Moskwy, gdzie bezpardonowo urzędnicy przywłaszczają mieszkania, tym lepiej jeśli budynek jest przeznaczony do rozbiórki - zgodnie z prawem Miasto ma przydzielić inny lokal w wybranej przez interesanta lokalizacji) :-)
Zgadzam się z tobą w 100% ale jednak u nas urzędnicy muszą chociażby stwarzać pozory, a tam na chama jest olewanie interesanta
sierota marycha / 2009-09-16 15:35 / Tysiącznik na forum

musiałem udać się do lokalnego OVIR celem zarejestrowania się..

to kolejnym razem przejedz sie do byle hotelu i kup registrazziu, zawsze tak robilem a w Rosji bylem okolo 80 razy
Maks_ / 2009-09-16 15:42 / Tysiącznik na forum

to kolejnym razem przejedz sie do byle hotelu i kup registrazziu


Nie wiem, czy tak można... byłem prywatnie i nocowałem u znajomych... zgodnie z prawem musiałem zarejestrować się w odopowiednim OVIRze zgodnie z rejonizacją tymczasowego zamieszkania... (podobno można to olewać, ale czasami pogranicznicy przypieprzają się i trzeba płacić karę)
sierota marycha / 2009-09-16 15:52 / Tysiącznik na forum

Nie wiem, czy tak można... byłem prywatnie i nocowałem u znajomych...

:) bylem v OViR raz, ponad 30-ci razy kupowalem registrazziu w hotelach...i nie wazne czy bylem prywatnie i u kogo i z kim spalem:)

p.s. nie ma zadnych kar...sprawdzaja jedynie pod katem wymuszania lapowy, bialoruscy pogranicznicy, jezeli jedziesz tranzytem, nie maja prawa nawet pytac o ten swistek, lecz pytaja...buahahaha...bo czuja latwy pieniadz...ale uspokajam bo sa niewiarygdnie tani...swego czasu wykupilem sie z objec bialoruskiego KGB w Brzesciu za $10...a poszlo wlasnie o registrazziu
sierota marycha / 2009-09-16 15:53 / Tysiącznik na forum

...swego czasu wykupilem sie z objec bialoruskiego KGB w
Brzesciu za $10...a poszlo wlasnie o registrazziu

w hotelu registrazzia kosztuje od $30 w gore
Maks_ / 2009-09-16 15:56 / Tysiącznik na forum

w hotelu registrazzia kosztuje od $30 w gore


hehe a w OVIR bezpłatna... :-) - jakbyś nie patrzył 1000 rubli - na obiad dla jednej osoby wystarczy :-)
sierota marycha / 2009-09-16 16:00 / Tysiącznik na forum

hehe a w OVIR bezpłatna... :-)

...a oplata skarbowa ?
Maks_ / 2009-09-16 16:06 / Tysiącznik na forum

...a oplata skarbowa ?


a fakt... zapomniałem... nie pamiętam ile to kosztowało, ale chyba mniej...
sierota marycha / 2009-09-16 16:11 / Tysiącznik na forum

a fakt... zapomniałem... nie pamiętam ile to
kosztowało, ale chyba mniej...

przyslowiowy wdowi grosz, ale w polaczeniu z czasem niezbednym na zalatwienie formalnosci lacznie wyjdzie pewnie okolo $50 :)
eddekk / 2009-09-16 15:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

zdemoralizowane poczuciem bezkarnosci
polskie prowincjonane tchorze

Tacy na forum też bywają. Trzeba tępić hołotę.
sierota marycha / 2009-09-16 14:18 / Tysiącznik na forum

Musiałby się wybrac do Rosji... tam dopiero jest hardcore...

rownie dobrze mozna byloby powiedziec, ze musialby wybrac sie do Kazachstanu...nie rzecz w tym gdzie i jak jest a jak jest tu...a jak jest ocenia swiat, a jak ocenia swiat mozna poczytac w sieci...
sierota marycha / 2009-09-16 13:57 / Tysiącznik na forum

ciche przyzwolenie na te anomalie typu korupcja

to patologia...anomalia bywaja w pogodzie:)
Maks_ / 2009-09-16 12:34 / Tysiącznik na forum
Taaa... zwłaszcza GPW jest miernikiem "wychodzenia z kryzysu"... wystarczy marne 100 mln dollarów, by odwrócić trend na GPW... ale niech się cieszą... kiedyś Petru powiedział, że oznaką, że w Polsce nie ma kryzysu jest hossa na giełdzie... no comments
sierota marycha / 2009-09-16 13:00 / Tysiącznik na forum

kiedyś Petru powiedział, że oznaką, że w Polsce nie ma kryzysu jest hossa na giełdzie... no comments

a ja k.... myslalem ze ilosc glodnych dzieci....bo ta liczba przyrasta....
eddekk / 2009-09-16 13:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Takie rzeczy superoptymistyczne i nieprawdziwe czyta się, jak najlepszy dowcip.
Gorzki dowcip.
sierota marycha / 2009-09-16 13:36 / Tysiącznik na forum

Gorzki dowcip

Ed...w tym kraju obluda, korupcja i bezkarnosc urzednikow panstwowych zyjacych z podatkow obywateli to kanon...ogladnij kilka programow E. Jaworowicz...Rosja Sowiecka...a do pelnego obrazu brakuje jedynie gulagow na Kaszubach
Maks_ / 2009-09-16 13:42 / Tysiącznik na forum

a do
pelnego obrazu brakuje jedynie gulagow na Kaszubach


Dlaczego od razu na Kaszubach? U nas jest całkiem miło :-)
bidnymaniek / 2009-09-16 12:19 / Tysiącznik na forum
nie czytajac tego kawałka ......koment tylko z tytułu buhahahahahahahahhahahahahahhahahaha

ps. co oni żrą?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy