Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Silna wyprzedaż na GPW

Silna wyprzedaż na GPW

tchort / .* / 2005-10-07 00:27
Komentarze do wiadomości: Silna wyprzedaż na GPW.
Wyświetlaj:
anna / .* / 2005-10-07 17:20
Polimex mostostal ma kontrakt na 405 mln zł , czy przy takim kontrakcie nie warto jeszcze wejść ? co sądzicie :)
Robbi / .* / 2005-10-07 22:58
Aniu, akurat ja o PXM pisałem już od dawna i staram się skupować ją dalej (głównie na wyprzedażach) mniemam że to nie będzie ostatni kontrakt w tym roku, bo wystartowli jeszcze w paru przetargach, a wyniki IV kwartału mają być najlepsze w całum roku. Parę dni temu pisałem że według mnie zasięg 48zł jest możliwy jeszcze we wrześniu, a do końca roku to i 50zł wcześniej czy później pęknie. PXM stanowi już (jak wcześniej pisałem) 25% portwela. Docelowo planowałem zwiększyć jego udział do 33%. Chciałem dokupić po 43,5zł (już od 28.09) ale się nie udało, teraz po kontrakcie chyba będę musiał podnieść stawkę, aby zrealizować plany. Z drugiej strony chyba trzeba wierzyć w spółki z własnego podwórka, choć sam się czasem zastanawiam czy nie zabardzo uwierzyłem we własne słowa wychwalając tę spółeczkę.Podsumowując i odpowiadając na twoje pytanie uważam żę warto, oczywiście moim zdaniem, nikogo nie chcę namawiać, ja zamierzam spróbować poraz kolejny kupić jak się uda lecz poniżej dzisiejszego zamknięcia, może nie wszyscy jutro będą wiedzieć o kontrakcie i ktoś sprzeda za grosze. PS. Mam też informację (z niezbyt pewnego źródła, bo od strasznego pleciugi i kawalarza, ale pracownika PXM) że ktoś wysoko postawiony we władzach spółki już od kilku tygodzni skupuje akcje, podobno nawet na podstawione osoby z rodziny zakłada konta w BM i skupuje akcje. O ile w pierwszą część wierzę, bo docierały już do mnie takie sygnały wcześniej od znajomych i rodziny, to info o lewych kontach i podstawinych osobach wydaje mi się mało prawdopodobne. Życzę trafnych decyzji i powodzenia w dalszych inwestycjach.
Robbi / .* / 2005-10-07 22:59
Ale się rozpisałem, nie widziałem, że aż tyle tego.

Re:

dating / .* / 2005-10-07 17:12
ok ;)
orzeł / .* / 2005-10-07 16:27
Jujku i TObie się przyznam dokupiłem rafako (a miałem trzymać kasę na kolejne 3 sesje) oj te moje planyps jeśli teraz jednak nie złapie górki to chyba odpuszczę
orzeł / .* / 2005-10-07 16:12
kupiłem stalprofil
anna / .* / 2005-10-07 16:57
chciałam kupić stalprofil po 9.5 ale się nie udało :( nabyłam jutrzenkę taka była tania :)
jujo / .* / 2005-10-07 16:21
obserwuje go od 6 pln jak sobie rosl w sile a teraz brak zywej gotowki wiec znow nic z tego
orzeł / .* / 2005-10-07 15:53
będzie z tego jakiś kontrakt:)
orzeł / .* / 2005-10-07 15:51
JUjku mam nadzieję że nie wystraszyłeś się na Rafako (to jest naprawdę dobra spółka - z górnej półeczki )pozdrawiam
jujo / .* / 2005-10-07 15:53
nie wystraszylem sie tylko wciaz zastanawiam sie co zrobic z drozdem, pozdr
orzeł / .* / 2005-10-07 15:48
kocham czwórki i to tyle

Re:

bmw cars / .* / 2005-10-07 15:42
Bmw cars Fun!
Giant / .* / 2005-10-07 14:33
Orle, z przyjemnością bym się dowiedział, jak żeś odlewników wyczuł?- I am impressed.
Pablo / .* / 2005-10-07 12:56
ja obstawiam pikowanie
anna / .* / 2005-10-07 12:58
ja też pikowanie
Margo / .* / 2005-10-07 15:26
Wsiadłaś do pociągu kghm?
Pablo / .* / 2005-10-07 13:04
psychologia tłumu1. Jak większość będzie obstawiać spadki, to mało kto będzie kupował. A jak nie będzie popytu to nie ma szans na zwyżki. 2. Im dłużej taka sytuacja się będzie utrzymywać tym bardziej będzie tkwiła w świadomości myśl nawet juz nie o korekcie ale o trendzie spadkowym.Wnioski - bez szybkiej zmiany myślenia inwestorów czeka nas długa zima.
Robbi / .* / 2005-10-07 13:17
W trent spadkowy raczej nie wierzę, pomimo że również myślę że to nie koniec spadków i faktycznie powstrzymuję się teraz z zakupami, lecz nie do końca, bo mam już ustawione zlecenia K tylko na razie nie spadło do akceptowanego poziomu ryzyka. Zrobiłem wczoraj w nocy taką pobieżną analizę kilku walorów szykając dla nich punktów podparcia do których nie powinny spaść, dodałem 2% i wysłałem zlecenia, choć nie bardzo wierzę że mogą spaść aż tak. Zauważyłem też pewną prawidłowość. Conajmniej od poniedziałku powtarza się podobna sytuacja, że na wielu spółkach z W20 jak i na samym indeksie najgorszy wynik jest w godz. 9.40 a 9.55 (poza dniem wczorajszym), być może spowodowane to jest tym że jeszcze nie do wszystkich dotarło że teraz są inne godziny sesji.Reasumują - korekta tak, trend spadkowy nie! Najpóźniej po wyborach inwestorzy zagraniczni powrócą i to z większą siłą, bo kursy będą po korkcie bardziej atrakcyjne, niepewność zostaje tylko (w moim mniemaniu) co do kursu zlotówki, bo tego nie podejmuję się prorokować.
Pablo / .* / 2005-10-07 13:25
Jeśli mógłbyś podać spółki, które przeanalizowałeś i wyznaczone przez Ciebie punkty podparcia to byłoby fajnie.Poranne spadki są spowodowane (tak mi się wydaje) spadkami w USA na koniec dnia poprzedniego.Spadek złotówki akurat mnie by ucieszył, gdyż bardzo silnie z kursem Euro jest skorelowany kurs Amici.
Robbi / .* / 2005-10-07 13:44
Tak jak pisałem analiza była tylko pobieżna, głębszą planuję dopiero przeprowadzić przez wekend. Co do spółek to w kręgu zainteresować są: Elzab (K po 14.45), PXM (43,5), TPSA (23,9), Barlinek (8,25), no i PGNiG, lecz to strzał w ciemno (do ceny emisyjnej doliczyłem 25% jako poziom wsparcia i dodałem swoje 2% i wyszło po 3,68.
Robbi / .* / 2005-10-07 13:52
Zapomniałem o TVN za 56.6
Robbi / .* / 2005-10-07 12:11
Witam wszystkich po dwudniowej nieobecności. Na początek spostrzeżenie - Jak mnie niema to się zawsze dużo dzieje, jak obserwuję to spokuj. Dlatego przed wyjazdem pozbyłem się tego co udało się zbyć i wyjeżdżałem w miarę spokojny. Wczorajszy ujemny wynik nie był zaskoczeniem, ale już jego skala dużym. Dzisiaj też się spodziewałem minusa, ale już od jakiś 2godz. indeks W20 zaczął odrabiać straty. W związku z tym mam pytanie - ankietę. Kto sądzi że to koniec korekty i dalej będą wzrosty, a kto uważa że to tylko chwilowe poderwanie i dalej bedziemy pikować w dół ? Proszę o opinie
euroentuzjasta / .* / 2005-10-07 12:29
ja obstawiam że chwilowe poderwanie, nawet nie poderwanie tylko podtrzymanie spadków a na kolejnych sesjach down under
Igor | Evil Empire / .* / 2005-10-07 12:08
Witam, a może by tak Mostostal EXP ? teraz łdnie się kształtuje popyt, oj łyakją po 1.38 łykają może i ja łyknę bo już z asl-a wyszedłem :DZarabiałem i dziś chciałem wiecej i straciłem 20 % tego co mogłem zarobić ale trudno i tak do prozdu 14 %
Pablo / .* / 2005-10-07 11:45
Ostatnie zdanie drugiego akapitu komentarza jest poprostu miodzio.
euroentuzjasta / .* / 2005-10-07 12:28
hahahah dobre
Pablo / .* / 2005-10-07 12:59
jak będę zarobiony na Computerlandzie to dam znać.
euroentuzjasta / .* / 2005-10-07 10:56
Ampli coraz ładniej sie klaruje :-) go upper
Pablo / .* / 2005-10-07 11:49
jeśli będą szukać spółki do zarobku to może trafić akurat na Ampli. Ale w obecnej sytuacji to duże ryzyko
strokuś / .* / 2005-10-07 10:03
ciekawe, że jakoś analitycy nie wierzą, że to koniec hossy - fakt, że zmienność taka, że jeszcze może nieźle odbić, ale chyba jednak nie na dłuższą metęz długą na kontraktach się pożegnałem, przez chwilę byłem jeszcze na krótkiej, ale zamieniłem na opcje put - bardziej mi pasują, bo od kupującego nie wymagają codziennej obserwacjimaluczcy nieźle się trzymają, zawiódł mnie trochę projprzem, ale za to allmah i śrubki zgodnie z oczekiwaniemnie najgorzej też pollena - zero podaży w takich warunkach odczytuję jako dobry sygnała co u Was słychać
Pablo / .* / 2005-10-07 10:16
jak się ma tylko Amicę to nic ciekawegoale mimo takich spadków Amica się trzyma
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy