Forum Polityka, aktualnościPolityka

Siwiec: Pieniądze z Unii nie dla ojca Rydzyka

Siwiec: Pieniądze z Unii nie dla ojca Rydzyka

Money.pl / 2007-09-21 13:33
Wyświetlaj:
Ulsza / 213.158.196.* / 2007-10-03 13:38
Oto sprawiedliwośc w wydaniu nowej europy: pierwsza lepsza zboczona organizacja może korzystać ze wsparcia Unii, różne bandy pseudo ekologów, itp, ale jeżeli jest to organizacja katolicka - to wara!!
eurofederasta / 195.138.208.* / 2007-10-01 11:22
Towarzysze!! Tak oto odradza się socjalizm w całej Europie. Przeżywa swój renesans. "Wiodąca placówka edukacyjna" czyli jaka? Taka, która jest europejsko poprawna?
A może przyznawać środki na rozwój kultury, tylko wiodącym kulturalnie? Po co Romom pieniądze? Za mało ich jest.
acomitam / 83.25.22.* / 2007-09-23 15:25
Czy te "europejskie standardy nauczania" to nauczanie w duchu maksizmu-leninizmu i bezwarunkowa pochwała wszystkiego co lewicowe? Chyb atak, jeśli zauważy się, że parlament europejski został opanowany przez lewaków. Gdyby chodziło o uniwersytet leninizmu to dotacja zostałaby przyznana bez gadania, żydostwo europejskie i nie tylko pochwaliłoby decyzję,a Gazeta Wyborcza rozpływałaby się w pochlebstwach i superlatywach pod adresem komisji europejskiej. O tym co to jest Parlament Europejski mozna wnioskować na podstawie tego, jakiego ma wiceprzewodniczącego.
Elendir / 2007-09-24 19:57 / Łowca czarownic
Czy Ty faktycznie wierzysz w to co piszesz, czy tylko piszesz to za co Ci płacą?
Elendir / 2007-09-22 09:37 / Łowca czarownic
Jak jedni Polacy mogą zabiegać o to by inni Polacy dostali mniej kasy? I to nie kasy na dowolne zachcianki tylko na pracownię komputerową dla studentów?
georg / 2007-09-22 17:34 / Bywalec forum
Czy ma Polak zawsze popierac innych Polakow? Polakami byli Feliks Dzierzynski (polski szlachcic) i Henryk Jagoda (polski Zyd, aptekarz). Obaj zasluzeni dla NKWD (mordercy milionow). Czy ich takze bys popieral, Elendir?
Gary / 83.13.222.* / 2007-09-24 04:56
To kogo ma popierać Polak jak nie Polaka, to może moskwiczan lub brukselczyków, czy wszelkiej maści komuchów i liberałów, którzy co chwila będą zmieniać zasady gry w zależności od aktualnych potrzeb, co nie raz już pokazała Unia. Polskę tylko trzeba doić, a przecież mieli man tak dużo dać.
Elendir / 2007-09-23 22:36 / Łowca czarownic
Zbrodniarze zasługują na sądy. Osobną kwestią jest sądzenie zbrodniarzy, a osobną przeszkadzanie w działaniach mających na celu poprawienie wykształcenie Polaków. Nawet jeżeli z poglądami i działaniami ojca Rydzyka w większości się nie zgadzam. A wyjeżdżanie tutaj z NKWD wydaje mi się co najmniej chybione. Chyba że masz jakieś informacje o działalności ojca Rydzyka których ja nie mam.
georg / 2007-09-24 04:06 / Bywalec forum
Oczywiscie nie porownuje O. Dyr. do NKWD. Moj przyklad (moze zbyt ekstremalny w tym kontekscie) mial tylko pokazac, ze nie mozna sie po prostu odwolywac do narodowej solidarnosci.
Rektor / 82.166.56.* / 2007-09-22 12:45
A na jakiej podstawie wnioskujesz kto jest Polakiem a kto nie? Na podstawie tego, ze ktos ma polski paszport/mowi w jezyku polskim/piastuje posade w polskim urzadedzie? Jesli tak, to nic bardziej blednego, ale to juz inny temat.
Elendir / 2007-09-23 22:40 / Łowca czarownic
Jaki element mojej wypowiedzi wskazywał na takie rozumienie kto jest Polakiem? A skoro już poruszyłeś ten temat, to jaka jest Twoja definicja Polaka?
marek 19.53 / 83.24.32.* / 2007-09-21 23:19
Czy zmienianie prawa pod jedną dotację nie jest manipulacją. Czy nie jest to świadectwo braku tolerancji?

A dodatkowe obostrzenia to takie ble,ble -
muszą one posiadać odpowiedni potencjał dydaktyczny,


beneficjenci mają spełniać "międzynarodowe standardy nauczania",


wybór musi być zgodny z "obiektywnym rankingami szkolnictwa wyższego"

Kto będzie decydował o tych stricte subiektywnych kryteriach. Siwiec ??/

Ile szkół straci przy okazji bo nie prowadzą studiów doktoranckich.

Inkwizytorzy z Unii przystąpili do dzieła.

Nasuwa mi się jedno skojarzenie - Czarownice z Salem.
Źródła w KE przyznają,
że nowe kryterium wprowadzono po to, by ułatwić Komisji wydanie negatywnej odpowiedzi na wniosek
o dofinansowanie szkoły ojca Rydzyka,
kpiarz / 83.7.128.* / 2007-09-23 11:08
A to co robi biznesmen Rydzyk to wg. Ciebie nie jest manipulacją?:)
XXL / 80.55.78.* / 2007-09-21 23:35
do marek 19.53
czyli pieniądze nie smierdzą , tak ?
napluć , zmieszać z błotem , a potem rączkę wyciągnąć po EURO ?
Jakie to proste
Jeszcze tylko kilka kilka nabranych Babć emerytak, i hulaj dusza , już jest na Mybacha
Gary / 83.13.222.* / 2007-09-23 14:14
Przecież my wszyscy ponosiliśmy koszty przystąpienia do UE, podczas gdy komuchy i liberałowie, oraz ich pomocnicy z PSL tworzyli fortuny nowobogackich od "okrągłego stołu" w ramach "transformacji ustrojowej". Dlaczego teraz człowiek, który stworzył "COŚ" z niczego, nie miał by dostać na pożyteczne rzeczy. Siwiec end spółka, może te pieniądze chętniej widzieliby w Moskwie
emla / 80.48.151.* / 2007-09-26 15:05
Zastanawiam się czy Ty wierzysz w to co piszesz, czy ten ktoś to O. Rydzyk dlamnie to oszust chodzący w sutannie okradający biedne staruszki, stoczniowców ktoś kto nie płaci podatów od prowadzonej działalności to nie kapłan lecz szatan który mąci.
Prawdziwy kapłan jednoczy wszystkich i przestrzega przykazań, a nie sieje nienawiść i nezgodę nie nawołuje do opluwania innych lecz jest tolerancyjny i miłosierny jak nakazuje wiara i pismo.
Jan Paweł II nigdy tak nie postępował łączył wsztstkich ludzi i wszstki nacje dlateg wstyd mi że przyszło żyć mi w takim kraju i ztakimi kapłanami.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-22 00:27
Powiedz wiec dlaczego UE bierze pieniadze rowniez od swoich przeciwnikow?
marek 19.53 / 83.24.32.* / 2007-09-22 00:21
Nie wypowiadałem się na temat mentalności o. Rydzyka, lecz decydentów UE.
A poszkodowani będą, w ramach rozgrywek studenci informatyki
antyPISuar2 / 217.153.241.* / 2007-09-22 21:07
spokojnie, studęci mają gdzie studiować na bardziej renowowanych uczelniach, z doskonałą kadrą dydaktyczną i dobrym sprzęcie
KoP / 2007-09-22 21:46 / Bywalec forum
STUDĘT, a gdzieś to studiował?? Chyba miałeś kiepska kadrę dydaktyczną.
zm / 83.11.213.* / 2007-09-21 18:06
jak nie jestes nami to jestes przeciwko nam, tak wyglada pluralizm . No jasne a homoseksualisci to ok to nie ciemnogrogd tylko nowoczesny stosunek analny - gratuluje i życzę 2 tatusiów zamiast mamusi i tatusia z ciemnogrodu.A przy okazji co wisental ma do unii europpejskij?
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-09-21 22:57
Pan Siwiec był dotychczas znany z rajdowej jazdy bez zważania na znaki drogowe służbowym BMW w tempie "ile dała fabryka" oraz z szydzenia z gestów powitalnych Jana Pawła II-giego wykonywanych w czasie Jego pielgrzymek. Jak twierdził sam zainteresowany - owe przedrzeźnianie czynił podobno z szacunku dla polskiego papieża. Ponieważ śmierć Polaka Tysiąclecia odebrała owym "wyrazom szacunku" walor aktualności, więc nasz szykowny mąż stanu znalazł sobie kogoś żywego do swoich drańskich praktyk. Tym razem na celowniku znalazł się zakon Redemptorystów z dyrektorem Radia Maryja i TV Trwam. Rzecz w tym, iż to nie zakonnik Tadeusz Rydzyk zostanie pozbawiany korzyści wynikających z zainwestowania przedmiotowych sum. Nie ojciec Tadeusz Rydzyk lecz polska młodzież zostanie ujemnie wyróżniona niechlubnym gestem Unii Europejskiej ograniczającej finansowanie rozwoju toruńskiej placówki oświatowej i naukowej. Byłem (i póki co jestem) euroentuzjastom, ale mam coraz więcej wątpliwości, co do bilansu korzyści i strat jakie daje nam UE. Liczy się nie tylko stan aktualny ale również ujawniające i nasilające się trendy. Agresja ideologiczna i kulturalna, nietolerancja dla cudzych poglądów, intensyfikacja zabiegów związanych z promocją w naszym kraju, obcych naszej obyczajowości zachowań - to rodzaje aktywności budzące mój coraz większy niepokój. Dzieje się to wszystko w ramach przedziwnie skonfigurowanych sojuszy liberałów, lewaków i syjonistów. Przedstawiciele "narodu wybranego" usiłując szkodzić polskiemu kościołowi i pobudzają tylko nastroje antysemickie. Jestem zdecydowanym wrogiem rasizmu i wszelkich związanych z tym pojęciem ideologii. Wiem, że wśród narodu żydowskiego jest wielu przyjaciół Polski i Polaków. Jestem pod wrażeniem osiągnięć państwa Izrael, dokonanych przecież w ogniu nieustannej wojny. Ale nie sposób tolerować ciągłych prób instrumentalnego wykorzystywania holocaustu do wymuszenia uznania żydowskich roszczeń materialnych z tytułu pozostawionych w Polsce nieruchomości oraz zawłaszczania prawa do pamięci do wyłącznie żydowskich ofiarach niemieckiego ludobójstwa w Auschwitz-Birkenau.
Chlopek_malorolny / 217.96.3.* / 2007-09-21 16:40
Właśnie dlatego że ida z naszej kieszeni to wolę aby WRACAŁY do POLSKI niz finansowały np. ziomkowstwa w Niemczech .
Pozdrawiam
Emanuel Kant / 89.25.142.* / 2007-09-21 16:39
W starej Uni jeszcze ludzie mają rozsądek. Pewnie chodzenie z gołymi głowami im pomaga. Ale to już może kwestia klimatu?Kto to wie
Alina_ / 62.121.118.* / 2007-09-21 16:33
I bardzo dobrze. To i tak idzie z naszych kieszeni. Dlaczego mam finansować faszystowski ciemnogród. ?
zm / 83.11.213.* / 2007-09-21 18:03
faszystowski ciemnogród .. no no.czyli . = 90% naszych matek babć to faszysci , najpierw poznaj a potem krytykuj
przymusowy emigrant / 75.52.195.* / 2007-09-21 16:09
Money.pl. portal finansowy winien starannie dobierac
material publikowany na swych lamach.Opinie bylych
komunistycznych slugusow ,po moskiewskich szkolach,
nie interesuja ludzi business'u.Siwiec jest alkoholikiem
co widac golym okiem ,co on nas obchodzi?
rebell / 83.13.179.* / 2007-09-21 15:47
I bardzo dobrze :)
arch / 83.30.212.* / 2007-09-21 15:02
"-miej honor
-stosuj zasady konstytucji,
-dotrzymuj słowa,
-obietnic wyborczych i umów,
-prowadź działalność publiczną w sposób jawny,
-działaj odpowiedzialnie i bezinteresownie,
-bądź rzetelny,
-bądź uczciwy,
-nie używaj pieniędzy publicznych do osiągania własnych celów,
-nie korumpuj, nie okłamuj,
-dobieraj kadry w sposób jawny,
-nie wykorzystuj majątku państwowego i samorządowego do prowadzenia agitacji,
-nie pomawiaj,
-nie zabijaj słowami,
".
KoP / 2007-09-22 21:48 / Bywalec forum
co to ma do rzeczy?? To LiD ma dostać te dotacje??
keyser soze / 83.12.183.* / 2007-09-21 15:00
sądząc po zdjęciu też ma problem z goleniami...
Kon / 83.25.9.* / 2007-09-21 14:13
To wstyd, żeby Polskę reprezentował taki człowiek. Przysłowiowy pies ogrodnika. Zazdrość zżera tych ludzi, kiedy widzą wielką sprawność organizacyjną Księdza Rydzyka. Tacy ludzie jak Siwiec tylko szkalują dobre imię Polaków i szkodzą naszym interesom w Europie. Nie zapomnimy Ci towarzyszu Siwiec twojego pijackiego zachowania po wyjściu z helikoptera, kiedy obrażałeś naszego Ojca Św. Jana Pawła II.
8ka / 83.26.116.* / 2007-09-21 14:40
Ziejesz człowieku taką nienawiścią, że strach pomyśleć jaką sektę reprezentujesz .Zżera ,ale Ciebie ,że wody z mózgu nie będą robić młodym za unijne pieniądze. Dużo zdrowia.
bt / 83.21.121.* / 2007-09-21 16:13
Masz racje 8ka . Czas rozpedzic te mohairowa sekte a rydzyka pociagnac do odpowiedzialosci za wszystkie niegodziwosci i oszustwa ktorych sie przez lata dopuscil.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-21 15:36
Myslisz ze jak na koncu napiszesz "duzo zdrowia" to przykryjesz nienawisc zawarta w reszcie Twojego wpisu?
lewactwowon / 84.234.10.* / 2007-09-21 14:03
Obłąkany lewak Siwiec (siwiec kojarzy się z wisielcem z racji siwej twarzy) powinien mieć świadomość, że gra na nosie milionom Polaków. Po drugie wykonując rozkaz pijanego vicmgr Golenia wyśmiewał się z Papieża co zapomniane mu nie będzie nawet tam po drugiej stronie światła.
Po trzecie owe pieniadze Siwiec przeznaczy na propagowanie zboczeń seksualnych od przedszkola do hospicjum.
Cierpliwość i tolerancja bombardowana i wystawiana na próbę przez Siwca przemieni się kiedyś w gniew i wtedy biada wszelkiej maści Siwcom.
Rektor / 62.0.20.* / 2007-09-23 10:22
Siwiec to kanalia i "bedac wsrod krukow krucze jak one", bo inaczej zadziobalyby go one ispadlby z tego drzewa na, ktorym siedzi. Wstyd dla narodu Polskiego za taka kanalie!
com / 83.31.37.* / 2007-09-21 18:01
zapomniales o zlobkach ;)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy